Jump to content



First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)


Maximus

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest

Τι φοβουνται μηπως η 8800 αγορα τους αποδειχτει σκαρτη με την εισοδο της νεας σειρας της ATI

Και καλύτερη να είναι...μόνο και μόνο ότι την έχω εδώ και 2 μήνες χωρίς να υπάρχει αντίπαλος...αμα βγει και ειναι καλύτερο...απλά θα πώ ΟΚ..αλλά στα @@ μ γιατι εγώ 3+(την μέρα π θα βγεί το ΧΤΧ) μήνες πρίν είχα VGA που τα έσπερνε όλα μέχρι τότε χωρίς ανταγωνισμό

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply

Κάτι που έχουμε παραβλέψει όλοι (και ιδιαίτερα ή ΑΤΙ στα δελτία τύπου :blink: ) είναι ότι η σειρά Χ2900 υποστηρίζει και Physix... Τώρα τι σημαίνει αυτό στην πράξη δεν ξέρω... Στα δελτία τύπου πάντως αναφέρεται, αλλά μόνο αυτό.

Θα υποστηρίζει εντολές Agheia? Θα είναι δικό της? Ποιά παιχνίδια θα το υποστηρίζουν? Πόσο θα επιβαρύνει τα γραφικά όταν δουλεύει? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Με βαση αυτα τα σκορ που δημοσιευσε το dailytech,οσο κι αν τιμολογηθουν τελικα οι 2900ΧΤ(Χ) μπορει κανεις να ισχυριστει οτι η σειρα 8800 δεν ηταν/ειναι καλη αγορα?Οσοι την απεκτησαν,δεν την χαρηκαν?Ηταν ή δεν ηταν με διαφορα η καλυτερη λυση για τα λεφτα της?

Κυκλοφορει ηδη 6 μηνες και ειναι στα ιδια επιπεδα αποδοσης και τιμης με κατι που ακομα ερχεται.Το μεγαλο πλεονεκτημα της ATI μαλλον θα ειναι καλυτερη/πληρεστερη DX10 υποστηριξη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Με βαση αυτα τα σκορ που δημοσιευσε το dailytech,οσο κι αν τιμολογηθουν τελικα οι 2900ΧΤ(Χ) μπορει κανεις να ισχυριστει οτι η σειρα 8800 δεν ηταν/ειναι καλη αγορα?Οσοι την απεκτησαν,δεν την χαρηκαν?Ηταν ή δεν ηταν με διαφορα η καλυτερη λυση για τα λεφτα της?

Σωστός σε όλα. Απλά δεν θα έχουν πλέον την "καλύτερη κάρτα που κυκλοφορεί" - κι αυτό είναι απο μόνο του λόγος αναβάθμισης για αρκετούς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 14:00]

Με βαση αυτα τα σκορ που δημοσιευσε το dailytech,οσο κι αν τιμολογηθουν τελικα οι 2900ΧΤ(Χ) μπορει κανεις να ισχυριστει οτι η σειρα 8800 δεν ηταν/ειναι καλη αγορα?Οσοι την απεκτησαν,δεν την χαρηκαν?Ηταν ή δεν ηταν με διαφορα η καλυτερη λυση για τα λεφτα της?

Κυκλοφορει ηδη 6 μηνες και ειναι στα ιδια επιπεδα αποδοσης και τιμης με κατι που ακομα ερχεται.Το μεγαλο πλεονεκτημα της ATI μαλλον θα ειναι καλυτερη/πληρεστερη DX10 υποστηριξη

Ευτυχώς που βγήκαν και οι 8800 και παίξαμε τα ΤΟΟΟΟΣΑ πολλά παιχνίδια που ΔΕΝ παίζουν οι Χ1x00+7x00 μέχρι τώρα(2560*1920 16AF+32AA+HDR).

Ευτυχώς που βγήκαν και μπορέσαμε και τρέξαμε επιτέλους directX10 compliant κάρτα στα vista που το υποστηρίζουν.

Ευτυχώς που κάνουμε αντικειμενικές συγκρίσεις directX10 φιλοσοφίας καρτών σε DirectX9 εφαρμογές.

Way to go!

Είπαμε. Το R600 είναι μακρύ, κόκκινο και μυρίζει. Μακριά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 16:11]

Ευτυχώς που βγήκαν και οι 8800 και παίξαμε τα ΤΟΟΟΟΣΑ πολλά παιχνίδια που ΔΕΝ παίζουν οι Χ1x00+7x00 μέχρι τώρα(2560*1920 16AF+32AA+HDR).

Σε 2560*1600 με την 7800 δεν τρεχει σχεδον κανενα συγχρονο game σωστα(και μιλαω παντα χωρις φιλτρα)

Υπαρχει δηλαδη αναγκη για πιο δυνατες καρτες γραφικων ειτε ειναι πρασινες,ειτε κοκκινες ειτε μαυρες

Υ.Γ. βρεθηκα με CF μητρικη και με ενδιαφερει προσωπικα να βγαλει κατι καλο η ATI

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 16:18]

Σε 2560*1600 με την 7800 δεν τρεχει σχεδον κανενα συγχρονο game σωστα(και μιλαω παντα χωρις φιλτρα)

Eυτυχώς που έχουμε όλοι wide 30άρες :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Σωστός σε όλα. Απλά δεν θα έχουν πλέον την "καλύτερη κάρτα που κυκλοφορεί" - κι αυτό είναι απο μόνο του λόγος αναβάθμισης για αρκετούς.

Φυσικά και θα είναι για μερικούς...μπορεί και γώ να είμαι μέσα(εξαρτάται απ το πόσο καλύτερο θα είναι)

Αρχική απάντηση από NoDsl

Ευτυχώς που βγήκαν και οι 8800 και παίξαμε τα ΤΟΟΟΟΣΑ πολλά παιχνίδια που ΔΕΝ παίζουν οι Χ1x00+7x00 μέχρι τώρα(2560*1920 16AF+32AA+HDR).

Ευτυχώς που βγήκαν και μπορέσαμε και τρέξαμε επιτέλους directX10 compliant κάρτα στα vista που το υποστηρίζουν.

Ευτυχώς που που κάνουμε αντικειμενικές συγκρίσεις directX10 φιλοσοφίας καρτών σε DirectX9 εφαρμογές.

Way to go!

Είπαμε. Το R600 είναι μακρύ, κόκκινο και μυρίζει. Μακριά :rolleyes:

Μαν...είσαι λαθος πιστεύω...

Γιατί υπάρχουν παιχνίδια που μια 79χχ και μια 1950ΧΤΧ ψιλο κλ@νουν

η nv έβγαλε την 8800 όπου ήταν κυρίαρχος χωρίς απάντηση απ την ΑΤι

Το αν μερικοί δεν καταφέρανε να την αξιοποιήσουν είναι άλλο θέμα...όχι όμως ότι δεν άξιζε η κάρτα και ότι 6 μήνες τώρα ήταν μόνη της στην αγορά..

Μόνο και μόνο αυτό και ας είναι χειρότερη απ την 2900ΧΤΧ με κάνει χαρούμενο σαν χρήστη της να και συμπαθώ πιο πολύ την ΑΤι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Αστα να πανε [Σήμερα, στις 18:12]

με τέτοιο hardware κάτι παίζει δεν μπορεί! μάλλον είναι θεμα drivers γιατι το hardware της XTX στα χαρτια σπάει κόκαλα. 320 sp,512 mw, και ddr4!:unsure:

και γω έτσι νομίζω...λες το Crysis -DX10 games να εκμεταλλευoται την υπεροπλία σε hardware (320 sp,512 mw, και ddr4) της ΑΤΙ και να πετάει (???) αλλά στα dx9 οι Drivers να κόβουν τις δυνατότητές της? Θέλω να είμαι αισιόδοξος ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα τουλαχιστον για μενα ειναι να πιασει τουλαχιστον τα bench της GTX...τωρα αν ειναι να πεσουμε χαμηλοτερα και με τιμη παραπλησια....προφανως αλλαζω στρατοπεδο και τελειωνει η υποθεση...και εαν εξαιρεσω την πτωση των c2d τζαμπα περιμενα...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν περίμενα καθόλου...πριν 2 εβδομαδες χτυπησα την 8800GTS 320 στα 270 και είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν θα κάτσω να σκεφτω αν έπρεπε να περιμένω ή όχι και στην τελική αν δεν παίξουμε το crysis σε φουλ γραφικά δεν έγινε και τίποτα θα κλέισουμε το HDR και το ΑΑ και άη στ' αδιάλ@. :p

Link to comment
Share on other sites

για οπιον λεει οτι καρτες σαν την 8800 γτχ ειναι αχριστες σε αναλισεισ κατο τον 2560....

επισισ για αυτους που λενε οτι διχος παιχνιδια με δχ10 δεν υπαρχει λογος ακομα να αγορασει καπιος μια τετια καρτα..

δοκιμαστε να παιχετε ΑρμΑ σε 1280χ1024 και αν τα κατεφερετε με ολα στο χαι εγω τηα σασ πω μπραβω!

εγω αυτο το παιχνιδιο το παιζω σε 1280 με τα σετινγς στο μετριο....και παλι που και που *****ρει....

αν ειναι ιδι στο οριο να παιχουνε παιχνιδια του σημερα,φανταστιτε τι τηα γινει με τα παιχνιδια που τηα βγουνε σε 6 μηνες...

διστιχος κ η 8800 γτχ και η ατι χ2900χτχ δεν πετανε τοσο οσο φανταζεστε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.