Jump to content



First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)


Maximus

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tifozif1 [Σήμερα, στις 12:35]

Προσπάθησε να χωνέψεις και να coolαρεις. Την αφήνει/άφησε 6+ μήνες πίσω.

Ok ρε το ξερουν και οι πετρες αυτο αλα ενταξει δεν ειρθε και το τελος

Θα περασει μπροστα η ΑΤΙ θελω να πιστευω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Sadamiraq

Ρε συ δεν λεω οτι η ΑΤΙ εχει ολα τα θετικα και η Νvidia τα αρνητικα πιστεψε με! Αλλα οταν βλεπω να παρουσιαζετε την Νvidia σαν να αφηνει πολυ πισω την ΑΤΙ με τρελαινει! Τι ενοεις το ΟC της καρτας δεν σου λεει κατι μπορεις να κανεις το ιδιο με Νvidia του ιδιου επιπεδου? Αν ναι θελω να το μαθω!Μου αρεσει ολοι που μιλατε για τις καλυτερες ΑΤΙ και Νvidia αλλα ποσοι απο σας εχετε η σκοπευετε να τις αγορασετε? Μονο μπλα μπλα ειστε . Α και δεν εχει και τοσο χαμηλη καταναλωση η καρτα οσο νομιζεις:nothing:

Συμφωνω με τον wizard χωρις την ΑΤΙ τωρα η Νvidia θα εβγαζε οτι ηθελε οποτε ηθελε και οτι τιμη ηθελε για αυτο respect.:cool:

Φίλε σε λάθος φόρουμ γράφτηκες...Από αυτά που λες τίποτα δε στέκει καμιά πρότασή σου και τι να καθόμαστε να αναλύουμε τώρα....Δες τις υπογραφές πολλών μελών εδώ μέσα, δες κανά συγκριτικό δες κανά overclocking....Α για να μην είμαι άδικος συμφωνώ στη τελευταία πρόταση μόνο.

Link to comment
Share on other sites

...Μου αρεσει ολοι που μιλατε για τις καλυτερες ΑΤΙ και Νvidia αλλα ποσοι απο σας εχετε η σκοπευετε να τις αγορασετε? Μονο μπλα μπλα ειστε .....

Παρα πολλοι εδω μεσα εχουν 8800GTX ή μια GTS στην ξεφτιλα

Και επειδη το εχεις παρει πολυ πατριωτικα,λες να στεναχωρηθουμε αν τελικα ειναι super καρτα και βγει στην τιμη που ακουγεται,γυρω στα 400Ε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sadamiraq

Ρε συ δεν λεω οτι η ΑΤΙ εχει ολα τα θετικα και η Νvidia τα αρνητικα πιστεψε με! Αλλα οταν βλεπω να παρουσιαζετε την Νvidia σαν να αφηνει πολυ πισω την ΑΤΙ με τρελαινει! Τι ενοεις το ΟC της καρτας δεν σου λεει κατι μπορεις να κανεις το ιδιο με Νvidia του ιδιου επιπεδου? Αν ναι θελω να το μαθω!Μου αρεσει ολοι που μιλατε για τις καλυτερες ΑΤΙ και Νvidia αλλα ποσοι απο σας εχετε η σκοπευετε να τις αγορασετε? Μονο μπλα μπλα ειστε . Α και δεν εχει και τοσο χαμηλη καταναλωση η καρτα οσο νομιζεις:nothing:

Συμφωνω με τον wizard χωρις την ΑΤΙ τωρα η Νvidia θα εβγαζε οτι ηθελε οποτε ηθελε και οτι τιμη ηθελε για αυτο respect.:cool:

Oτι αυτήν την στιγμη η ATi ειναι πολυ πισω απο την nVidia ειναι γενική αλήθεια.

Με τις επομενες καρτες γραφικών δεν ξερω τι θα γινει...αλλα μιλάμε για τωρα.

Τι ενοεις το ΟC της καρτας δεν σου λεει κατι μπορεις να κανεις το ιδιο με Νvidia του ιδιου επιπεδου? Αν ναι θελω να το μαθω!

¨οτι η κάρτα μπορει να κλοκαρει στον θεο αλλα οι επιδώσεις να μην είναι καλές...μπορει να κλοκαρει στον θεο..αλλα σε παιχνιδια να μην παει μια.

Το ιδιο ισχυει και για τις 2 εταιρίες..!

Θες να μαθεις τι?Πως overclockαρονται?

Link to comment
Share on other sites

Το θεματακι πηρε φωτια βλεπω

παντως ειναι πολυ νωρις να κρινουμε τις επιδοσεις απο την νεα καρτα της ΑΤι ακομα δεν την ειδαμε πουθενα και ακομα δεν ξερουμε ποτε θα βγει, τωρα γιατι εχει αργησει τοσο καμια απαντηση δεν με εχει ικανοποιησει αλλα δεν μπορω να ξερω και την πολιτικη της εταιριας ή τα τυχον προβληματα που εχουν.

Και εγω περιμενα κατι καλυτερο απο αυτο που βλεπω αλλα δεν θα κρινω την νεα καρτα αν δεν την δω και πρωτα να βγαινει και να ακουσω και αλλες γνωμες για αυτην οπως και για το DX10 απλα περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Χθες, στις 21:51]

Το θεματακι πηρε φωτια βλεπω

παντως ειναι πολυ νωρις να κρινουμε τις επιδοσεις απο την νεα καρτα της ΑΤι ακομα δεν την ειδαμε πουθενα και ακομα δεν ξερουμε ποτε θα βγει, τωρα γιατι εχει αργησει τοσο καμια απαντηση δεν με εχει ικανοποιησει αλλα δεν μπορω να ξερω και την πολιτικη της εταιριας ή τα τυχον προβληματα που εχουν.

Και εγω περιμενα κατι καλυτερο απο αυτο που βλεπω αλλα δεν θα κρινω την νεα καρτα αν δεν την δω και πρωτα να βγαινει και να ακουσω και αλλες γνωμες για αυτην οπως και για το DX10 απλα περιμενουμε

Όπως το πες μαν... Μακάρι να υπήρχε η πώρωση (με την καλή έννοια) που βλέπουμε εδω μέσα για το ποιά είναι η καλύτερη, γρηγορότερη και πιο "μπροστά" και στο management των 2 εταιρείων ΑΤΙ, NV

Και περισσότερα πράγματα θα βλέπαμε και το κυριότερο: συντομότερα... σινάφι πια με το R600... λες και βλέπω μεσημεριανά... "θα επισημοποιήσουν την σχέση τους Αρναούτογλου - Θρασκιά και πότε?" :p :P

Το έχουμε τραβήξει από τα μαλλιά, κοντός ψαλμός αλληλούϊα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια και να βγει το r600 με ποιες καρτες θα συγκριθεί νομίζετε? με τις 8800 που κυκλοφορουνε εδω και 6 μήνες?? φυσικα και οχι, με τις 8900 θα συγκριθει και προβλέπω να τρωει τα μουτρα του......:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 14:03]

ρε παιδια και να βγει το r600 με ποιες καρτες θα συγκριθεί νομίζετε? με τις 8800 που κυκλοφορουνε εδω και 6 μήνες?? φυσικα και οχι, με τις 8900 θα συγκριθει και προβλέπω να τρωει τα μουτρα του......:boxed:

Θα εξαρτηθεί με το αποτέλεσμα που θέλεις να βγάλεις και την "παράταξη" στην οποία ανήκεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 12:14]

Θα εξαρτηθεί με το αποτέλεσμα που θέλεις να βγάλεις και την "παράταξη" στην οποία ανήκεις ;)

εγω φίλε ειμαι όπου φυσαει ο ανεμος.......εσύ τι προβλημα έχεις με αυτο που είπα? τι δεν σου άρεσε?;)

Link to comment
Share on other sites

Η επιδοση - αποδοση μιας καρτας δεν μετριεται μονο απο την ταχυτητα της.

Πολλες φορες θυσιαζουμε μια αμυδρη υστερηση της, στο βωμο της συνολικης ποιοτητας απεικονησης.

Δεν νοιαζει λοιπον με ποια θα συγκριθει η ΑΤΙ αλλα το ποσο καλυτερη χρωματικη παλετα θα εχει ( που την εχει ουτως η αλλως ) και ποσο πιο σταθερη θα ειναι στη λειτουργια της.

Η ταχυτητα θεωρειται δεδομενη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Χθες, στις 14:34]

εγω φίλε ειμαι όπου φυσαει ο ανεμος.......εσύ τι προβλημα έχεις με αυτο που είπα? τι δεν σου άρεσε?;)

Καμία σχέση ρε μαν... κανένα πρόβλημα, συμφωνώ κιόλας με ότι λες... απλα περέληψα να βάλω αυτο :p και αυτό :p τέλος του πόστ μου για δείξω ότι σε κάθε περίπτωση θα βρεθούν άτομα που προκειμένου να βγάλουν την εταιρεία της αρεσκείας του ή την κάρτα που κατέχουν καλύτερη από τον ανταγωνισμό θα κάνουν και τις κατάλληλες συγκρίσεις ώστε να πετύχουν και το επιθυμητό αποτέλεσμα... κλασική πρακτική και με πολύ γέλιο... ελπίζω τώρα να έγινα κατανοητός.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.