Jump to content



First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)


Maximus

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 15:53]

Και εγω νομιζα ότι είσαι ΑΤΙ φαν και θίχτηκες :D

Κοίτα είμαι τρελός φαν της ΑΤΙ αλλα το σωστο και το λογικό το λέω... Αν όντως επαληθευτούν όλα αυτά που διαβάζουμε προβλέπω να αλλάζει αρδην το σκηνικό γιατί μαλλον και στην ΑΤΙ εφησυχάστηκαν παραπάνω από ότι έπρεπε...

Δεν ξέρω αν είναι κόλλημα με την ΑΤΙ αλλα πήρα την Χ1950ΧΤΧ αντί μιας 8800 την περίοδο που έπαιζαν ίδιο range... και θα μπορούσα να έχω και την υποστήριξη για το πολυαναμενόμενο dx10... ;)

Προτίμησα ομως κάτι κορυφαίο με την σωστή τιμή για μένα (στη ΧΤΧ υπάρχει αντίποδας να κάνεις συγκρίσεις) με option για crossfire στο μέλλον εαν μου χρειαστεί παρά να πάρω απο τώρα κάτι που δεν το έχω ανάγκη και δεν μπορώ να το τσεκάρω (υποστήριξη dx10) και ειδικά όταν δεν υπάρχει ανταγωνισμός στον αντίποδα ώστε να έχω στοιχεία στα χέρια μου είτε υπέρ, είτε κατά...

Βέβαια έτσι όπως το πάει η ΑΤΙμη μας βλέπω να τις βάζουμε στο τέλος πάνω στην τηλεόραση με το απαραίτητο σεμέν :D :D :D και να αναπολούμε τις καλές εποχές...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 15:16]

Radeon HD to launch on May 14th!!

http://www.theinquirer.org/default.aspx?article=38983

Δύο πολυ κρίσιμα ερωτήματα έχω να κάνω...

1) Το λαικό άσμα "πες μας τί πίνεις και δεν μας δίνεις" το έχουν κάνει εθνικό ύμνο στα headquarters της ΑΤΙ...? :D :

2) Από πού αποφοίτησαν οι ιθύνοντες του marketing της AMD/ATI? Γιατί μαλλον μιλαμε για επανάσταση και θα πρέπει άμεσα να πετάξουμε στην πυρά ότι βίβλια μαρκετινγκ έχει ο καθένας μας... :wall:

Ρε μήπως να αρχίζω να ξεκολλάω διακριτικά το σηματάκι της ΑΤΙμης από το tower μου? :hmm: Τι θα πει η γειτονιά άμα το δει? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Χθες, στις 15:09]

The whole ATI Radeon HD 2xxx family is expected to be launched within a few weeks.

Αμην και ποτε...

Και εμένα αυτο το "....within a few weeks" με προβληματίζει... παρεπιπτόντως με τη φράση αυτή αναφερόμαστε σε 2 άντε 3 εβδομάδες... λέτε να γίνει το θαύμα επιτέλους? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Και εμένα αυτο το "....within a few weeks" με προβληματίζει... παρεπιπτόντως με τη φράση αυτή αναφερόμαστε σε 2 άντε 3 εβδομάδες... λέτε να γίνει το θαύμα επιτέλους? :hmm:

17μαΐου είναι η ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Χθες, στις 13:18]

17μαΐου είναι η ημέρα.

Κάνα λίνκ παίζει?... όχι γιατί δεν σε πιστεύω αλλά γιατί θα ήθελα να δώ το πού, πώς και το ποιός θα έχει την τιμή να κάνει το official launch...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Χθες, στις 13:18]

17μαΐου είναι η ημέρα.

Το προβλημα δεν ειναι μονο η ημερομηνια κυκλοφοριας

Για τα Ελληνικα δεδομενα πρεπει ειναι αρκετες μερες (η και μηνες) οπου θα εμφανιστει επαρκες stock στα Ελληνικα μαγαζια για ολους

Ιδιαιτερα σε οτι αφορα τα καλυτερα μοντελα (2900ΧΤ και 2900XTX μοντελα) οπου οι μαγαζατορες φερνουν συνηθως μονο μια χουφτα για αρχη και αυτη τη χουφτα την καβατζωνουν κατι τσιρακια τους.........οποτε ολος ο υπολοιπος κοσμος μενει στο περιμενε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest [Σήμερα, στις 12:57]

Ιδιαιτερα σε οτι αφορα τα καλυτερα μοντελα (2900ΧΤ και 2900XTX μοντελα) οπου οι μαγαζατορες φερνουν συνηθως μονο μια χουφτα για αρχη και αυτη τη χουφτα την καβατζωνουν κατι τσιρακια τους.........οποτε ολος ο υπολοιπος κοσμος μενει στο περιμενε

Oι τατιάνες στο νετ πάντως αναφερουν ότι θα βγει στην παραγωγή πρώτα το 2900ΧΤ 512MB GDDR3 το οποιο και θα είναι ανταγωνιστικό της GTX. Το XTX βα βγει κάπως αργότερα.

Επισης λέγετε (την μισω αυτή την εκφραση) ότι οι ΑΤΙ drivers θα είναι πιο Vista ready απο τους τωρινους της Nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Επισης λέγετε (την μισω αυτή την εκφραση) ότι οι ΑΤΙ drivers θα είναι πιο Vista ready απο τους τωρινους της Nvidia.

:OT: Eδώ πήγα να δω οθόνες και είχαν κολλημένα αυτοκόλλητα πάνω τους "Vista Ready" !! :p :p

Μη σου πω ότι θα αρχίσουμε να βλέπουμε και mousepads "Vista Ready" !! :p :p :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 18:16]

Mε την σοβαρότητα που του αξίζει...http://www.generation-3d.com/HD-2900-XT-vs-GeForce-8800-GTX-!!!,ac8800.htm

μεσιέ σιλ βου πλέ

Erreur 404

La page que vous demandez n'existe pas

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.