Jump to content



LG 245WP@625euro. Αξίζει;


iceblade

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 15:28]

Προχτες τσιμπησα την dell 2407fpw 900 ευρω τελικη και απλα η μεταφορα απο 19 " crt σε 24 wide ειναι συγκλονιστικη.Καλη η 19" eizo αλλα αλλο πραμα το wide. Το κακο ειναι οτι θα τα σκασουμε και για αναβαθμιση αν και η x850xt παιζει games αξιοπρεπεστατα σε 1920χ1200.

Καπως ετσι κι εγω,απο γερασμενη 17' CRT πηγα στη Dell της υπογραφης.Φυσικα το AMD συστημα που ειχα τοτε(HTPC) ζοριστηκε και με εστειλε για αναβαθμιση αλλα ετσι εχουν τα πραγματα και το περιμενα οτι θα συμβει.

Το hardware ειναι απλα για να μας εξυπηρετει,στο monitor "κανουμε ταμειο" και βλεπουμε ποσο καλο ειναι.Για μενα,καλυτερα με διπυρηνο και καλη οθονη,παρα τετραπυρηνο και CRT.

Κι επισης,η οραση μας αξιζει πολυ περισσοτερο απο 300,600 ή 2000Ε

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από dubber

Την έχει ετοιμοπαράδοτη δηλαδή ε?

Χμ... για να χώσω κανα φιλαράκι στη Θεσσαλονίκη να κάνει μια βόλτα από εκεί...

Σιγά μην τρέχεις και στη Χονολουλού καλέ.

Λες να υπάρχει Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα;

Και μετά έχετε τον Ψωμιάδη να σας πουλά το πολίτες 2ης κατηγορίας.

:p

@cptkoulis

100% σωστός

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα για την πλάκα το είπα αλλά έχω την εντύπωση πως έτσι κι αλλιώς στην Αθήνα δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτη. Τουλάχιστον σε κάποιο από τα online καταστήματα που έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

Περισσότερα για την πλάκα το είπα αλλά έχω την εντύπωση πως έτσι κι αλλιώς στην Αθήνα δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτη.

Υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 15:55]

@dubber

δεν ξερω αν σε καλυπτει η φοτο,μονο αυτη ειχα προχειρη

Thanx, αλλά αν μπορείς βάλε και κάνα χέρι δίπλα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber [Σήμερα, στις 16:32]

βάλε και κάνα χέρι

Αρχική απάντηση από dubber

να συγκρίνουμε μεγέθη?

Χμμμμ.....Να κάνω report τα post στην διοίκηση; :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαράκι, μόνος σου θα την χαίρεσαι? ’ντε δείξε και καμιά φωτογραφία!

2 ολόκληρες ώρες έχουν σχεδόν περάσει και ακόμα περιμένουμε, ξεροσταλιάσαμε... :D

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου, που δεν αποτελούν σε καμία περίπτωση άποψη ειδήμονα και είναι τελείως υποκειμενικές.

1) Μαύρο: Για μένα δεν υπάρχει μαύρο στις TFT. nuff said. Σε αυτό το θέμα όλες πάνω κάτω το ίδιο μου φαίνονται. (πείτε με άσχετο :))

2) No backlight bleeding!!!! Η πιο φωτεινές γωνίες που φαίνονται στη φώτο με το μάυρο είναι αποτέλεσμα viewing angles και όχι backlight bleeding. Το τονίζω αυτό σε εμένα δεν είχε ΚΑΘΟΛΟΥ backlight bleeding. Σε σχέση με τη Philips 200W6 πολυυ καλύτερη

3) Ghosting? Δεν παρατήρησα ghosting σε σχέση με ότι αντίστοιχο κυκλοφορεί. Το πανελ είναι πιθανότατα P-MVA ή μάλλον A-MVA (βλέπε AU Optronics)

4) Χρώματα αρκετά καλά. έμεινα ικανοποιημένος

5) Viewing Angles: Βελτιωμένα σε σχέση με παλιά P-MVA, S-IPS δεν είναι βέβαια

6) Τυχερός. 0 dead pixel

Συμπέρασμα: Μια οθόνη που χάρηκα πάρα πολύ που την πήρα!!!:D :D :T: :T:

img0068hq9.th.jpg

img0069rk4.th.jpg

img0080uy4.th.jpg

img0088vz8.th.jpg

img0079pw8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 20:45]

ωραιος ....να τη χαιρεσαι ...

dubber ...ακομα να αγορασεις??

Η περιμενεις dell?

(ειχατε δεν ειχατε παλι 24αρες 8α βλέπω στον υπνο μου:))

Καταραμένε!

Θα κάνω μια κίνηση αύριο για Dell που είναι ΤΟ εργαλείο και αν δεν τότε θα κάνω ντου για την LG η οποία μου φαίνεται πως είναι τίμια οθονούλα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade [22-05-2007 17:54]

6) Τυχερός. 0 dead pixel

Διόρθωση: ’τυχος :( 1 dead green subpixel. Πως μπορεί αυτό να δημιουργήθηκε ΜΕΤΑ; Η να μη το πρόσεξα όταν την πήρα. Τέσπα δεν ενοχλεί οπότε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

iceblade για δώσε μας καμιά παραπάνω Info όπως από τι απόσταση βλέπεις; είναι ξεκούραστη σαν οθόνη; με τη μετάβαση σε 1920χ1200 πώς τα είδες τα πράγματα; υπάρχει κάτι που σε ξενερώνει στην οθόνη; (είμαι και εγώ υποψήφιος :hehe: :hehe: :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.