Jump to content



LG 245WP@625euro. Αξίζει;


iceblade

Recommended Posts

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από rufous [Σήμερα, στις 10:14]

Με άψογο μετα-service (από πλευράς Πλαισίου)

Αυτό ασχολίαστο ειδικά με τις νέες τακτικές που μάλλον εφαρμόζονται...

H οθόνη έχει 3 χρόνια εγγύηση από την LG Hellas και ισχύει από όπου και να την αγοράσεις ... αχρείαστη να ναι βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=39466

Στην περίπτωση σου όμως δεν επηρεάζεσαι λόγω της αντιπροσωπείας που καλύπτει την οθονούλα σου και είναι ΑΣΧΕΤΗ με το κατάστημα αγοράς... η 3χρόνη εγγύηση θα ίσχυε ακόμα και αν την αγόρασες και από το super market της γειτονιάς...

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του από ότι διαβάζει και δεν είμαι εγώ Η εσύ αυτός που θα πει αν το ποτήρι είναι μισογεμάτο 'Η μισοάδειο.... οπότε προσωπικές κρίσεις ευχαριστώ αλλα ας τις κρατήσουμε για τους εαυτούς μας....

Αν διάβασες τα προηγούμενα ποστ μου σε αυτό το νήμα είπα ότι η εγγύηση της αντιπροσωπείας είναι άσχετη με το κατάστημα αγοράς, οπότε βρήκα ασχολιάστο το σχόλιο του superb service επειδή αγοράστηκε η οθόνη από το ΠΛΑΙΣΙΟ... και σαν complimentary έστειλα το link....

Οτι δεν κατάλαβες εδώ είμαστε....

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανέφερα το Πλαίσιο και το άψογο μετα-service του, εννοούσα γενικά ό,τι σχετίζεται με μια αγορά, από μία ερώτηση τεχνικής φύσεως, μέχρι να πας ένα προϊόν και να σου γυρίσουν τα χρήματα πίσω ή να σου το αντικαταστήσουν άμεσα!

Αυτό αν θες (όχι αναγκαστικά) συμπεριλαμβάνει και την περίπτωση της οθόνης (σα συμπληρωματική εγγύηση)...

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο σου εξηγησε παραπανω ο perp....

οτι εφοσον η εγγυηση που παρεχεται ειναι αντιπροσωπειας,δεν εχεις πλεον να κανεις με το Πλαισιο ή το οποιοδηποτε καταστημα αγορας,αλλα με την LG κατευ8ειαν.

οποτε για πια συμπληρωματικη εγγγυηση μιλας εσυ?

τωρα οσον αφορα για το επιπεδο των τεχνικων αστο καλυτερα....οπως και στα περισσοτερα καταστηματα πληροφορικης ο μεσος ορος ειναι απαραδεκτος λειαν επιοικως....χωρις αυτο φυσικα να σημαινει οτι δεν υπαρχουν εξαιρεσεις οι οποιες επιβεβαιωνουν τον κανονα αν μη τι αλλο (δλδ ατομα με καλο εως παρα πολυ καλο επιπεδο γνωσεων).

εδω πριν κανα μηνα προσπα8ουσα σε 11 διαφορετικα ατομα να τους εξηγησω τη διαφορα ενος 3600+ στα 65nm με εναν 3600+ στα 90nm και δεν ηξερα την τυφλα τους.και σαν να μην εφτανε αυτο μου ελεγαν οι πωλητες πως οι 3600 που εχουν στα ραφια τους ειναι στα 65nm γιατι εβλεπαν πανω στο κουτι το "Energy Efficient 65W"....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από rufous [Χθες, στις 03:24]

Όταν ανέφερα το Πλαίσιο και το άψογο μετα-service του, εννοούσα γενικά ό,τι σχετίζεται με μια αγορά, από μία ερώτηση τεχνικής φύσεως, μέχρι να πας ένα προϊόν και να σου γυρίσουν τα χρήματα πίσω ή να σου το αντικαταστήσουν άμεσα!

Αυτό αν θες (όχι αναγκαστικά) συμπεριλαμβάνει και την περίπτωση της οθόνης (σα συμπληρωματική εγγύηση)...

Απλά το ΠΛΑΙΣΙΟ εφαρμόζει ότι σπούδασαν οι marketing managers ενώ ο ανταγωνισμός ΟΧΙ... Τα κακά νέα για το ΠΛΑΙΣΙΟ είναι οτι και άλλοι ξέρουμε από αρχές marketing (για να μην πω για τεχνικές αύξησης πωλήσεων, image making, retail sales, Β2Β κτλ)

"Εμ... Ξύπνησαν οι σκλάβοι Αντωνάκη...."

ΒΤW Για να επανέλθουμε και στο θέμα... τι λέει η οθόνη??? Χάσιμο ε?

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Χθες, στις 11:35]

μα αυτο σου εξηγησε παραπανω ο perp....

οτι εφοσον η εγγυηση που παρεχεται ειναι αντιπροσωπειας,δεν εχεις πλεον να κανεις με το Πλαισιο ή το οποιοδηποτε καταστημα αγορας,αλλα με την LG κατευ8ειαν.

οποτε για πια συμπληρωματικη εγγγυηση μιλας εσυ?

τωρα οσον αφορα για το επιπεδο των τεχνικων αστο καλυτερα....οπως και στα περισσοτερα καταστηματα πληροφορικης ο μεσος ορος ειναι απαραδεκτος λειαν επιοικως....χωρις αυτο φυσικα να σημαινει οτι δεν υπαρχουν εξαιρεσεις οι οποιες επιβεβαιωνουν τον κανονα αν μη τι αλλο (δλδ ατομα με καλο εως παρα πολυ καλο επιπεδο γνωσεων).

εδω πριν κανα μηνα προσπα8ουσα σε 11 διαφορετικα ατομα να τους εξηγησω τη διαφορα ενος 3600+ στα 65nm με εναν 3600+ στα 90nm και δεν ηξερα την τυφλα τους.και σαν να μην εφτανε αυτο μου ελεγαν οι πωλητες πως οι 3600 που εχουν στα ραφια τους ειναι στα 65nm γιατι εβλεπαν πανω στο κουτι το "Energy Efficient 65W"....

Καλά από εμπειρίες με τεχνικούς και πωλητές άλλο τίποτα... Για πολύ γέλιο μιλάμε... :cool:

Και για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στο ΠΛΑΙΣΙΟ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21- [Σήμερα, στις 11:58]

Απο καμμένα pixels καμια εμπειρία παίδες?

Πειτε γιατι το απόγευμα είμαι για οθόνη...

Η δικιά μου έχει έναν dead green subpixel (σκοτεινό) στην κάτω δεξιά γωνία (δεν φαίνεται) ενώ του dubber δεν είχε κανένα. Μάλλον και η δικιά σου κανένα δε θα έχει, γιατί εγώ απλά είμαι γκαντέμης :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21- [Σήμερα, στις 15:02]

Ναι,οκ αλλά όπως και να έχει είναι ξενέρα...

Πάντως πιστεύω οτί πρέπει να είναι πολύ ανώτερη από την L204wt που έχω...

Εννοείται καμία σχέση. Κι εγώ από τέτοια αλλαγή έκανα και έμεινα κάπως έτσι:woot:

Περιμένω τις αντιδράσεις σου μόλις κάτσεις μπροστά της. Οι εντυπώσεις από το μέγεθος και την ευκρίνεια αναμένονται να είναι συγκλονιστικές :)

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα/αλλαγη μονιτορ ειναι η καλυτερη αναβαθμιση που εκανα ποτε.

Αλλαζουμε cpu&vga για να παρουμε 20-30% καλυτερη αποδοση ενω μια καλη οθονη μπορει να "απογειωσει" κυριολεκτικα το συστημα μας(και με λογικο κοστος πλεον)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.