Jump to content



LG 245WP@625euro. Αξίζει;


iceblade

Recommended Posts

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 13:41]

Η αγορα/αλλαγη μονιτορ ειναι η καλυτερη αναβαθμιση που εκανα ποτε.

Αλλαζουμε cpu&vga για να παρουμε 20-30% καλυτερη αποδοση ενω μια καλη οθονη μπορει να "απογειωσει" κυριολεκτικα το συστημα μας(και με λογικο κοστος πλεον)

Έτσι όπως τα λες είναι

Αρχική απάντηση από junior-21- [Σήμερα, στις 14:01]

Απλά σκέφτομαι μήπως τον σεπτέμβρη έχει καμιά τραγική πτώση στις τιμές των 24άρων και κλαίμε για άλλη μια φορά τα λεφτά μας...

Στα πιο ακριβά μοντέλα (1000) πολύ πιθανό. Σε αυτό όμως που κάνει κοντά στα 600 είναι δύκολο να δεις τραγική πτώση γιατί πολύ απλά τότε τις 20άρες θα πρέπει να τις χαρίζουν (και ήδη οι τιμές τους έχουν πέσει αρκετά). Τίποτα δεν αποκλείεται βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21- [Σήμερα, στις 14:15]

Υπάρχουν 24άρες με ΤΝ panels??? :o

Εννοώ ότι για να πέσουν πολύ οι τιμές στις 24άρες, αναγκαστικά θα κυκλοφορήσουν κάποιες με TN panel.

Όπως γίνεται τώρα στις 22άρες. Απλώς σε λίγο καιρό, με τα ίδια λεφτά (~300-400) θα αγοράζεις 24άρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την παρήγγειλα και εγώ από πλαίσιο :D Δε μπορώ να περιμένω μέχρι Σεπτέμβρη μήπως πέσουν οι τιμές. ’ντε να δούμε πόσο :eek: θα μείνω και εγώ απτην αλλαγή από 17αρα crt..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

Απλά σκέφτομαι μήπως τον σεπτέμβρη έχει καμιά τραγική πτώση στις τιμές των 24άρων και κλαίμε για άλλη μια φορά τα λεφτά μας...

Και 'γω θα περιμένω μέχρι το Σεπτέμβριο

Μπορώ να μέινω λίγο ακόμα με την 17άρα crt μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από rufous [Χθες, στις 22:04]

Κι εγώ την παράγγειλα από το Πλαίσιο!

Τη στέλνουν αύριο!

Πως μπορείτε να περιμένετε μέχρι το Σεπτέμβριο! Εγώ με 22άρα LCD είμαι κι αναβαθμίζω...!!! :o

Δεν πιστεύω να αναβαθμίζεις από 22άρα LCD και WIDE??? :blink::D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 12:28]

Δεν ειναι μονο οι 2 ιντσες αλλα και η αναλυση του πανελ.

Η μεγαλύτερη ανάλυση (1920Χ1200 σε σχέση με τα 1680Χ1050) σε αυτό το μέγεθος οθονών δεν είναι και Η τρελή διαφορά όπως όταν πας από από 17άρα σε 22άρα WIDE....

Σίγουρα είναι καλύτερα απλά συνήθως δεν είναι το βασικό κίνητρο αλλαγής σε αυτά τα μεγέθη...

Όπως είπα.... περί ορέξεως ουδείς λόγος...

Ωραίος ο rufus πάντως.... :clap:

Link to comment
Share on other sites

Λόξα το λένε...

Και δεν είμαι κάνα πλουσιόπαιδο που δεν έχει τι να τα κάνει και αλλάζει οθόνες...!

Οι λόγοι που με οδήγησαν στην αλλαγή:

1. Καλύτερο πάνελ (από το ΤΝ που έχω)

2. Οι 2 ίντσες διαφορά (ναι, είμαι τρελός σινεφίλ)

3. Η καλύτερη-μεγαλύτερη ανάλυση

4. Το HDMI (έτσι να υπάρχει για το μέλλον)

5. Οι καλύτερες γωνίες θέασης

6. Aυτό το stuck subpixel που υπάρχει στη ViewSonic με το που βγήκε από το κουτί :fist:

Είμαι για πολλές :tw:;

Link to comment
Share on other sites

Rufous δεν ήρθε ακόμα η δικιά σου? Εγώ πήρα τηλ στο πλαίσιο και μου είπαν οτι παραλαμβάνω αύριο! Περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία να τη βάλω δίπλα στη 17αρα crt να δω τη διαφορά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω, πάρε ένα τηλέφωνο στο πλαίσιο και ρώτα καλύτερα. Μέσω ιντερνετ παρήγγειλες? Εγώ την παρήγγειλα δευτέρα απο ιντερνετ αλλά πήρα εχθές και ρώτησα και μου είπαν οτι θα μου έρθει ενημερωτικό e-mail σχετικά με την ημερομηνία παραδοσης. Τέλικά e-mail δεν έλαβα και έτσι ξαναπήρα σήμερα και μου είπαν για αύριο. ’ντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα και την έστησα!

Είναι τέλεια!!! Αλλά έχει 2 μικρά κουκιδάκια σαν καμμένα, αλλά όχι ακριβώς! Πρασινίζουν λίγο! Σα σκόνη στο μόνιτορ. Έχει ξαναειπωθεί κάτι παρόμοιο. Είναι στην ίδια σειρά κατακόρυφα. Το ένα πάνω και το άλλο χαμηλά στην "Έναρξη". Αυτά σβήνουν;

Ποιο είναι το τηλ. του service της εταιρείας;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από rufous [Σήμερα, στις 14:34]

Την πήρα και την έστησα!

Είναι τέλεια!!! Αλλά έχει 2 μικρά κουκιδάκια σαν καμμένα, αλλά όχι ακριβώς! Πρασινίζουν λίγο! Σα σκόνη στο μόνιτορ. Έχει ξαναειπωθεί κάτι παρόμοιο. Είναι στην ίδια σειρά κατακόρυφα. Το ένα πάνω και το άλλο χαμηλά στην "Έναρξη". Αυτά σβήνουν;

Ποιο είναι το τηλ. του service της εταιρείας;

Έχω ένα τέτοιο στο NDS μου και ποτέ δεν κατάλαβα τι είναι! Λογικά στην αλλάζουν πάντως, αν και αν δεν ενοχλούν δεν ξέρω αν αξίζει πχ να το ρισκάρεις γιατί μπορεί να πάρεις κάποια με κάνα καμμένο που ενοχλεί (και εκεί σίγουρα δε μπορείς να την αλλάξεις). Μεγεια και καλοδούλευτη!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.