Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Πάντως εμείς εδώ στην δουλειά είμαστε ευχαριστημενοι από την dominos. 2 jambo με έξτρα jalapenos και φέτα 20 € αλλά τις παίρνουμε εμείς από το κατάστημα , μιας και είναι κοντά μας. Στα + βάζω ότι αααααμα περισσέψει μπαίνει στο ψυγείο και την άλλη μέρα τρώγεται ευχάριστα και όχι σαν μερικές άλλες που είναι πολύ ξερες.

post-6306-1416078950,8775_thumb.jpg

post-6306-1416078951,4688_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φάνη, Λονδίνο η προσφορά είναι τις Τρίτες, buy 1 get 1, αλλά δοκίμασε την Πεπερόνι που τα σπάει.

Η αριστερή είμαι BBQ?

Ναι αυτή είναι αριστερά και δεξιά new Yorker. Εγώ πάντως παίρνω delivered, που να τρέχω δύο ορόφους κάτω που είναι η Dominos? Χαχα!

Φεύγω σήμερα για Γλασκωβη και θα φύγει ο σατανάς από κάτω.... Κάθε απόγευμα-βράδυ που γυρνάω μου σπάει τη μύτη.

Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτεί κανείς πως το 1996 έτρωγες πίτσα σπέσιαλ με 1200 δραχμές και με εισοδήματα καλά και όχι της πείνας.

Όχι το '95; :p

Μέχρι το 2005 τουλάχιστον ήταν 6-7 ευρώ η πίτσα και σε κανονικό μέγεθος. Έπαιρνες 2, σούφερναν και μία 3η δώρο. Τώρα όλο "δώρα" και "εκπτώσεις" (βλ. pizza fan), στις ίδιες πίτσες που κοστολογούν "κανονικά" 10+ ευρώ. Τί παίχτηκε; Το σουβλάκι ανέβηκε λίγο, αλλά δεν το συνόδεψε τόση απάτη προς τον καταναλωτή. :fie:

Τρώω πίτσα σπιτική τώρα που γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Dominoes στην Ελλάδα μια φορά έφαγα και δεν ξαναπήρα. Στην Αγγλία μια φορά έφαγα pizza hut και δεν ξαναπήρα.

Btw δύο μεγάλες τις έχει σε προσφορά £19.98

Άστα να πάνε και εγώ είχα βρεθεί για μια περίοδο Λονδίνο και πεινούσα. Αυτό το πράγμα δεν υπήρχε. Μόνο Mcdonalds όταν ήμουν εν κινήσει αλλιώς εστιατόρια!! Μια μέρα είπα να πάρω hut και έφυγε στα σκουπίδια και πανάκριβη. Αηδία! Πραγματικά δεν υπήρχε αυτό το πράγμα. Τόσο χάλια πίτσα δεν έχω ξαναφάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά Ζάχο μαζί σου, αν δεν έχει την buy1 get1 τις Τρίτες δεν αγγίζω ντόμινος, για να φάω εγώ και ο συγκάτοικος θέλουμε (μισό πάω να σου πω να γελάσεις). μλκ 42 ΛΙΡΕΣ.

Για Ντομινος.

3 πίτσες ατομικό προς οικογενειακό μέγεθος, 2 ποτήρια κρασί, 2 αναψυκτικά και ένα νερό σε πολύ καλή πιτσαρία στο Όσλο μας βγήκε... 180€.

Link to comment
Share on other sites

On another note (4)...

Χθες πήγαμε σε ένα μικρό ταβερνάκι στις 40 Εκκλησιές (Θεσσαλονίκη).

Πήγαμε γιατί το έχει ανοίξει φίλος μου από την παλιά δουλειά...

Φωτό από δύο πιάτα που πρόλαβα να βγάλω...

Κοντοσούβλι κοτόπουλο...

730-albums470-picture36146.jpg

Το γλυκό στο τέλος...

730-albums470-picture36147.jpg

Το φαγητό δεν ήταν απλά καλό σε όλα τα πιάτα που είχαν, ήταν κάτι παραπάνω από καλό φαγητό που θα βρεις σε καλό και ακριβό εστιατόριο, με τις τιμές να παίζουν πολύ χαμηλά.

Ειλικρινά τέτοιο φαγητό είχα να φάω χρόνια έξω σε ταβέρνα. Όποιος από τους Θεσσαλονικείς το τιμήσει και δεν του αρέσει έστω και ένα πιάτο, θα του πληρώσω όλο το γεύμα, τέτοια πλάκα έπαθα.

Οι ιδιοκτήτες είναι τέσσερις και οι τρεις είναι chef.

Αν δεν θεωρηθεί διαφήμιση, μπορώ πολύ ευχαρίστως να αναφέρω το μέρος, ειδάλλως όποιος θέλει με πμ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θεωρηθεί διαφήμιση, μπορώ πολύ ευχαρίστως να αναφέρω το μέρος, ειδάλλως όποιος θέλει με πμ.

Δεν το λες δημόσια; Νομίζω τα καλά μέρη πρέπει να μαθαίνονται. Άλλωστε, εχεις επισημάνει ότι το έχει φίλος σου, οπότε όποιος θέλει κρατά μια επιφύλαξη. Άσε που αν πάει κανείς και δεν του αρέσει, ξέρει που να σου στείλει το λογαριασμό. :D

Στο κοντοσούβλι η συνοδευτική σάλτσα τι είχε μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Μα πρωί- πρωί και αρχή του μήνα (που καλό να τον έχουμε όλοι!!! :) ) είναι ανάρτηση αυτή!?!?!?!?!?

Μα κανένας σεβασμός πλέον! ! ! :wall:

Κάποιες άλλες ψυχές τουλάχιστον, τα βάζουν βράδυ, μπορείς μετά να πας να... "ονειρευτείς" !

Ενώ τώρα,τι να κάνω εγώ ο έρμος που μόλις ξύπνησα! ! !:suicide2:

Ο συνδυασμός πιπερίτσα -κοτόπουλο τα σπάει και η σάλτσα στύλ βινεγκρέτ το αποτελειώνει !

Την επόμενη φορά τράβα και κανένα άλλο πίατο , μη μ' ακούς... αντέχω ! ! :D

Link to comment
Share on other sites

Έλα που δε σ'αρέσει

εσύ μη μου μιλάς, έβαλες τις πατάτες μέσα στην πίτα. Μέχρι τα Χριστούγεννα είσαι τιμωρία, με ξεφτίλισες, πάμε να την βάλουμε στο σωστό δρόμο και μας ξεφτίλισες, δεν θα ακούει τίποτα αυτή μετά.

Διόρθωση: καλά ρε jax θα μας τρελλάνεις, έχουν ακριβό φόρο αυτοί στο οινόπνευμα, αλλά 180, έλεος, σπάσε μας λίγο το λογαριασμό να πάρουμε είδηση τι παίζει.

Έγινε επεξεργασία από salde
Link to comment
Share on other sites

γενικα το φαγητο εξω στην νορβηγια ειναι ακριβο (για τους μισθους της ελλαδας :p )

κανε μια βολτα απο το νορβηγο-thread του και θα καταλαβεις οτι οι παραπανω τιμες εκει πανω ειναι "νορμαλ" προσεχε ομως μην σε πιασει καμια καταθλιψη διαβαζοντας την περιγραφη του, ( ειδικα αμα εχεις γυναικα και παιδια :p )

αυτο που μου την σπαει με την dominos btw ειναι οτι δεν εχουν στα διαθεσιμα υλικα "custom πιτσας" το προβολονε, ξαναλεω πως ενα μειγμα μοτσαρελλα-τσενταρ και προβολονε ειναι οτι καλυτερο μπορει να βαλει καποιος πανω απο την σαλτσα του, μεχρι και η επιστημη συμφωνει :phttp://www.latimes.com/food/dailydish/la-dd-study-cheese-pizza-20140825-story.html

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

εσύ γκρουντάκο επίσης μη μου ξαναγράψεις για πίτσα: σου έχω δώσει ίνφο κοντά σου για θεϊκή πίτσα, τράβα δοκίμασε κι άσε τα ντόμινα και τα μάζο.

Ωραία μας χάλασε και το πληκτρολόγιο, γάμα, γάμα, γάμα, ΟΚ δουλεύει, δεν είμαστε για topre από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.