Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Έλα που δε σ'αρέσει

εσύ μη μου μιλάς, έβαλες τις πατάτες μέσα στην πίτα. Μέχρι τα Χριστούγεννα είσαι τιμωρία, με ξεφτίλισες, πάμε να την βάλουμε στο σωστό δρόμο και μας ξεφτίλισες, δεν θα ακούει τίποτα αυτή μετά.

ceb2ceb1cebd-ceb3cebacebfceb3ceba-cebfceb9-cf80ceb1cf84ceb1cf84cebfcf86ceb1ceb3cebfceb9.jpg

:p

Link to comment
Share on other sites

Πρωϊνές τηγανίτες. Δεν τις προτιμώ πολύ φουσκωτές, γύρω στο 0.5cm είναι ό,τι πρέπει! Σκέτο μέλι, όχι σιρόπι.

pancake-12676.jpg

Και χθεσινοβραδυνό σαντουιτσάκι. Είπα μετά από καιρό που το σκεφτόμουν να δοκιμάσω το μπέικον-αυγό της Pizza Fan. Δεν είναι από τα καλύτερα που έχω φάει, αλλά πολύ τίμιο για 2.5€. Δυστυχώς, πρέπει να τους θυμίσεις ότι το μπέικον χρειάζεται να τραγανίσει.

pfan-sub-12675.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχουν οι τηγανιτές από τις κρέπες;

Τις κρέπες συνήθως τις γεμίζεις με κάτι, οπότε είναι παραδοσιακά λεπτές, δεν έχουν διογκωτικά και είναι άγλυκες (εξαιρώντας τη γέμιση).

Στις τηγανίτες βάζω baking powder για να φουσκώνουν λίγο (άλλοι τις προτιμούν ακόμη πιο παχιές) και λίγη ζάχαρη στον πιο σφιχτό χυλό, γιατί δύσκολα θα τις γεμίσεις με κάτι αλμυρό.

Α, και δεν έχω φάει ποτέ κρέπα με πάχος μισό δάχτυλο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι μένετε Αγίου Αναργύρους και σας αρέσει το καλό ψωμί, πηγαίνετε στον φούρνο που είναι στην Κλεισούρας 5 και ζητήστε ψωμί, αυτό που έχει και είναι ΜΟΝΟ με προζύμι.

Τόγιας Ελευθέριος Β. | Αρτοποιεία - Φούρνοι | Άγιοι Ανάργυροι ΑΤΤΙΚΗΣ , 2102616660 | vrisko.gr

Link to comment
Share on other sites

Όσοι μένετε Αγίου Αναργύρους και σας αρέσει το καλό ψωμί, πηγαίνετε στον φούρνο που είναι στην Κλεισούρας 5 και ζητήστε ψωμί, αυτό που έχει και είναι ΜΟΝΟ με προζύμι.

Τόγιας Ελευθέριος Β. | Αρτοποιεία - Φούρνοι | Άγιοι Ανάργυροι ΑΤΤΙΚΗΣ , 2102616660 | vrisko.gr

Είναι ο φούρνος απέναντι από τον Βερόπουλο?

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω διότι δεν μένω εκεί και ούτε κάθισα να τσεκάρω τι άλλο παίζει εκεί γύρω. Νομίζω κάπου εκεί κοντά είναι ένα υποκατάστημα της ΔΕΗ. Αν μπορείς να βγάλεις άκρη από τον χάρτη καλώς.

Link to comment
Share on other sites

nope, ειναι αρκετα πιο ελαφρια απο το"ψωμοτυρο" που τρωμε απεξω ή ακομα και στα σπιτια μας

το απογευμα πεταχτηκα για να παραλαβω μια καρμποναρα και μια afumicato

14%2B-%2B1

μετρια και τα 2, ισως να ητανε ατυχης η στιγμη δεν ξερω, ελπιζω στο cheat meal της τριτης να με δικαιωσουνε :hm:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.