Jump to content



E SHOP***Με δουλευουνε???


giorgos_cupra

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από MANOSPC [Σήμερα, στις 20:11]

Να τους καταγγείλεις:devil: :devil: :devil: ..Αυτοί μπορεί και να το κρατήσουν το πισι σου!!!

Χαχα,οχι ρε συ...Το πισι εγω το εχω αλλα δεν εχει vga για να λειτουργησει:nuke:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Συγνωμη για το αν θα ακουστει καπως αυτο που θα πω,αλλα ιδιως ανθρωποι

σαν και μας που ενημερωνομαστε και διαβαζουμε και ξερουμε τι γινεται,ειμαστε

αδικαιολογητοι αν ψωνιζουμε απο κει κατι αλλο εκτος απο κανα ανεμιστηρα....

Ειναι σαν να θελουμε να μπλεξουμε με δικηγορους και να χασουμε την ψυχικη

μας ηρεμια.Οταν βλεπω μελη που ξερουνε τι παιζει να την πατανε πραγματικα

μου ερχετε ενα γιατι?Κοψτε τους επιτελους μπας και γλυτωσει και κανενας

χριστιανος που δεν ξερει και πολλα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα περί καταγγελίας και δικηγόρου μόνο για εκφοβισμό πιάνουν και δεν περνάνε πλέον. Ποιος νοήμων άνθρωπος θα ξεκινήσει δικαστικό αγώνα που θα του στοιχίσει πολλαπλάσια και θα κρατήσει x χρόνια για μια κάρτα 200-300 euro? Ξεχάστε το. Η δυσφήμιση που τους γίνεται είναι πολύ χειρότερη και απλά ας μάθουμε να μην ψωνίζουμε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι ανθρωποι ειναι ανευθυνοι και επικινδυνοι, τους γυρισα σκληρο που εκανε θορυβο σαν μηχανη για γκαζον και μου λενε οτι δεν ακουνε τιποτα !!!! μετα απο 20 τηλεφωνα και 40 μερες αναμονη μου λενε τον ''επισκευασαμε'' ελατε να τον παραλαβετε. Βαζω τον σκληρο στο μηχανημα και τι να δω, μου ειχανε δωσει σκληρο αλλου πελατη με προσωπικα αρχεια!!! Ουτε φορματ δεν κανουν τα ζωα. Μετα απο αλλα 20 τηλ στα οποια με κατηγορησανε οτι λεω και ψεμματα αλλα ταυτοχρονα δεν δεχοντουσαν με τιποτα επι τοπου ελεγχο στο μαγαζι τους, απλα κρατησα τον σκληρο ο οποιος παριπτοντως κανει επισης θορυβο αλλα σαφως πιο λιγο.

Μετα απο αυτο ουτε οδοντογλυφιδα δεν αγοραζω απο αυτους τους απατεωνες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 22:14]

Ρε παιδιά τα περί καταγγελίας και δικηγόρου μόνο για εκφοβισμό πιάνουν και δεν περνάνε πλέον. Ποιος νοήμων άνθρωπος θα ξεκινήσει δικαστικό αγώνα που θα του στοιχίσει πολλαπλάσια και θα κρατήσει x χρόνια για μια κάρτα 200-300 euro? Ξεχάστε το. Η δυσφήμιση που τους γίνεται είναι πολύ χειρότερη και απλά ας μάθουμε να μην ψωνίζουμε από εκεί.

Με αποκαλεις εμεσα παραλογο? :p Η ψυχικη ικανοποιηση που νιωθεις οταν δικαιωνεσαι,

ειναι ενας πολυ μεγαλος λογος,ασε που αμα σκεφτονταν ολοι ετσι θα ειμασταν ακομα ετη

φωτος πισω.Εχω ξεκινησει αγωνα κατα τις tellas για πολυ πιο ευτελες ποσο.Δεν ξερω αν

θα δικαιωθω αλλα και μονο που ξερω οτι ειμουνα και εγω ενας απο τους λογους που φαγανε τεραστιο προστιμο,δεν μπορω να σου περιγραψω τι ικανοποιηση νιωθω;) Ετσι σκεπτονται

και αυτοι.....ελα μωρε ποσοι θα μας κανουνε αγωγη?Ειναι και θεμα αρχης........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 15:25]

Κάνεις λάθος, παίζει ρόλο ΚΑΙ η τιμή.

εννοω οτι πλεον ειναι ιδιες πανω κατω, ασε που υπαρχει και ο ελεγχοσ πολυ πιο γρηγορα και ευκολα των τιμων. μπορεις απο μια καρεκλα να μεθεις για το τι τιμες παιζουν και εντος και εκτος ελλαδος....

αυτο εννοουσα οτι η τιμη δεν παιζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

[

Αρχική απάντηση από gdp77

Ρε παιδιά τα περί καταγγελίας και δικηγόρου μόνο για εκφοβισμό πιάνουν και δεν περνάνε πλέον. Ποιος νοήμων άνθρωπος θα ξεκινήσει δικαστικό αγώνα που θα του στοιχίσει πολλαπλάσια και θα κρατήσει x χρόνια για μια κάρτα 200-300 euro? Ξεχάστε το. Η δυσφήμιση που τους γίνεται είναι πολύ χειρότερη και απλά ας μάθουμε να μην ψωνίζουμε από εκεί.

Δηλαδή για εσένα μόνο το χρήμα

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε, αλλά είμαι 30 χρονών. Αν κάνω μήνυση στο e-shop θα εκδικαστεί στα 35 μου. Θα πρέπει για 5 χρόνια να πληρώνω δικηγόρο για να πηγαίνει στις δίκες , που το e-shop θα παίρνει αναβολές. Και όλα αυτά για μια κάρτα 200-300 euro. Δεν έχω το χρόνο, ούτε τα χρήματα, ούτε τη διάθεση.

Προτιμώ αν μου έχουν κάνει κάτι να στηθώ μια μέρα μέσα στο μαγαζί με 10 φίλους και να τους βρίζω όλη μέρα (μεγαλύτερη ικανοποίηση θα πάρω) παρά όλα τα παραπάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

Όχι ρε φίλε, αλλά είμαι 30 χρονών. Αν κάνω μήνυση στο e-shop θα εκδικαστεί στα 35 μου. Θα πρέπει για 5 χρόνια να πληρώνω δικηγόρο για να πηγαίνει στις δίκες , που το e-shop θα παίρνει αναβολές. Και όλα αυτά για μια κάρτα 200-300 euro. Δεν έχω το χρόνο, ούτε τα χρήματα, ούτε τη διάθεση.

Προτιμώ αν μου έχουν κάνει κάτι να στηθώ μια μέρα μέσα στο μαγαζί με 10 φίλους και να τους βρίζω όλη μέρα (μεγαλύτερη ικανοποίηση θα πάρω) παρά όλα τα παραπάνω :)

Σωστό και αυτό:magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 23:46]

Όχι ρε φίλε, αλλά είμαι 30 χρονών. Αν κάνω μήνυση στο e-shop θα εκδικαστεί στα 35 μου. Θα πρέπει για 5 χρόνια να πληρώνω δικηγόρο για να πηγαίνει στις δίκες , που το e-shop θα παίρνει αναβολές. Και όλα αυτά για μια κάρτα 200-300 euro. Δεν έχω το χρόνο, ούτε τα χρήματα, ούτε τη διάθεση.

Προτιμώ αν μου έχουν κάνει κάτι να στηθώ μια μέρα μέσα στο μαγαζί με 10 φίλους και να τους βρίζω όλη μέρα (μεγαλύτερη ικανοποίηση θα πάρω) παρά όλα τα παραπάνω :)

Και εγω 30 ειμαι δεν λεει κατι αυτο,επισης κανεναν δεν ξερω που να εχει χρονο-χρηματα.Επισης δεν λεει κατι αυτο....Απλα κοροιδο δεν δεχομαι να με λενε καταμουτρα.Οσο για το βρισιμο ειναι συνηθισμενοι πιστεψε με και δεν τους νοιαζει,γελανε απο μεσα τους.Για τον γνωστο της διαφημισης δε τι να πω...Πολυ μου αρεσαν τα μουτρα του οταν μου εδωσε καποια στιγμη καινουργια vga ενω πριν ελεγε οτι αποκλειεται και διαφορα τετοια:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μακρια απο e-shop. Οι τυποι σε θεμα σερβις ειναι για πολυ ξυλο. Φιλος που ετηνε καινουργιο pc πηρε μνημες απο κει και την αλλη μερα τις πηγε για αλλαγη σφραγισμενες κανονικοτατα λογω ασυμβατοτητας. Το αποτελεσμα ? μετα απο 2 ΜΗΝΕΣ και απο ΔΕΚΑΔΕΣ τηλεφωνηματα του στελνουν τις ιδιες μνημες πισω και του λενε "το σερβις αποφανθηκε οτι δεν εχουν προβλημα οι μνημες:boxed: :daisy: :bye: :tomato: ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑ !!!!!

Σε αντιθεση μ εμενα που ως τωτα εχω κανει 2 RMA σε πλαισιο κι ενα σε multirama και μου τα αντικατεστησαν ολα μεσα σε 10 λεπτα.

Τι να το κανει το 10 ευρω φθηνοτερα απο ενα χ μαγαζι αμα φας τςτοια ταλαιπωρια ετσι και σου παθει κατι ??

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα εχεις κανείς προσπαθήσει να πάει απο γραφεία μεριά καμια φορά? Να μιλήσει face2face με κάποιον? Υπαρχει αυτή η δυνατότητα?

Πάντως το συγκεκριμένο issue του giorgos_cupra πρέπει να φυγει για ΙΝ.ΚΑ.... Πολύ ελεεινή και τρισάθλια αντιμετώπιση... Καλά τα υπόλοιπα με έχουν αφήσει απλά άφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georarg [Σήμερα, στις 05:53]

ρε μονο πλαισιο οχι πια eshop οτι και να συμβει εισαι καλυμενος!!!

οχι ρε παιδια μην περνάτε τετοια μηνυματα! θα μαζευτουνε ολοι στο πλαισιο και θα γινει και αυτο μπ@υρδελο!!:tomato:

Ενταξη το e-shop ειναι η κλασικη περιπτωση έλληνα επιχειρηματια! Ενω οι πωλησεις διπλασιαζονται τριπλασιαζονται κτλ κτλ το μονο που μας νοιαζει ειναι το γρηγορο χρημα και προσπαθουνε με το ιδιο προσωπικο να αντεπεξελθουνε. Οσο οι απαιτησεις αυξανονται πρεπει να αυξηθει και το προσωπικο ειναι προφανες!!! Δεν μπορει πχ στο τμημα πωλησεις να μου εχεις 100 ατομα να σηκωνουνε τηλεφωνα και στο τμημα service μονο 10!! Οτι αρπάξανε αρπάξανε η ρετσινια τους κολλησε πλεον, εγω μονο taiyo yuden dvd ψωνίζω από τους κυριους. . :p

Link to comment
Share on other sites

Eshop σημαινει οτι σε περιπτωση βλαβης κανεις πακετακι το hardware και στελνεις απευθειας στην εταιρια κατασκευης .

Γλιτώνεις

1.Κοπο(ψυχικη οδύνη)

2.Χρονο(σε 1-2 βδομαδες θα το εχεις στα χερια σου και οχι σε 3+ μηνες)

3.Χρημα (ξερεις οτι θα παρεις το ιδιο ή καλυτερο hardware και οχι να πας με 8800 gtx να σου γυρισουν καμια cga )

Μα καλα εκατσε ο αλλος να τρεχει 3dmark 1 ωρα περιπου να αποδειξη στον πελατη οτι ειναι το ιδιο?Ελεος...

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε γαμωτο, ακουγονται τοσα για το συγκεκριμενο μαγαζι και εγω εχω την Τριτη να παω να παραλαβω κατι μνημες απο εκει.

Δυστυχως στην κατηγορια so-dimm εχει ποικιλια και τιμες που τα υπολοιπα δεν εχουν.

Αμα, παιξει θεμα αυμβατοτητας με το λαπτοπ, την φουτσισα:( :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλη ποικιλία και είναι χρήσιμο μαγαζί.

Δεν είναι πάντα στραβό το RMA.

Τυχαίνει και στις καλύτερες οικογένειες η στραβή.

Όσο έμπειρος και να είναι κανείς με τα μαγαζιά και τις αγορές από το Internet όλο και θα την πατήσει.

Κατεβαίνω Αθήνα να βρω ρακόρ για την υδρόψυξη, παίρνω μαζί μου το block για να τους δείξω τα ρακόρ που είχε, μου σπάει το plexy και μένω χωρίς block.

Όλη η Στουρνάρη έχει ξεμείνει από block με ρακόρ που να αλλάζουν, όλοι λένε μόνο με παραγγελία σου τα φέρνουμε, είμαι χωρίς υπολογιστή και λέω να αγοράσω αυτό που μου αρέσει από το Internet.

Παρήγγειλα από Αμερική το D-Tek fusion και από 70$ που κάνει, θα το πληρώσω 200!!! εξ αιτίας πολλαπλών λαθών μου.

Κάποιες μέρες δεν μας πάει η τύχη μας ....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ . Λοιπών βρίσκομαι στην ξανθή το eshop έχει κατάστημα εδώ και ενάμιση χρόνο (με το eshop είχα και γω τρεχάματα για 2 μήνες συνεχίζω όμως να αγοράζω απ εκεί) αν πάρω κάτι από το πλαίσιο και μου βγει ελαττωματικό δεν πρέπει να το στείλω πίσω και να αρχίσω τηλεφωνήματα πόσο θα μου κοστίσει ξέρει κανείς περίπου από την ώρα που θα πληρώσω μεταφορικά για να το στείλω ως την ώρα που θα το ξαναβάλω στο pc μου ?

το πλαίσιο γιατί δεν ανοίγει και αυτό ένα υποκατάστημα εδώ ?

Από πελατεία το eshop εδώ άλλο τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.