Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

δεν εχει βγει ολος ο αερας ακομα

επισις μολις εκλεισε ενα 24ωρο

η θερμοαγωγιμη δεν εχει την καλυτερη αποδοση ακομα

η θερμοκρασια δωματιου ειναι στους 33

και το ψυγειο ειναι ενα μονο αργοτερα θα μπεί και ενα διπλο ακομα

edit:

με την μαμα ψυκτρα πριν εφτανε τους 70+ σε load

55-60 σε idle

55 βαθμους εχει το λαπτοπ μου σε idle :p

Έγινε επεξεργασία από eleozz
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . εδώ και περίπου 2 χρόνια η υδροψυξει μου δούλευε σερί , οπότε πήρα την απόφαση πριν μια εβδομάδα να την κάνω ένα σέρβις ( καινούργια ρακόρ, υγρά , καθάρισμα μπλοκ, και λίγο συμμάζεμα τα καλώδια) , μαζί έκανα και μια αναβάθμιση πρόσθεσα στο κύκλωμα ένα ακόμα ψυγείο (Black ice pro 240 gtx) 2 SilenX 120mm και 2 Noctua 120mm. αυτά μέσα σε CM STACKER , η φωτο είναι τραβηγμένες από κινητό , ελπίζω να σας αρέσει :)

post-10409-1416074542,1521_thumb.jpg

post-10409-1416074542,1872_thumb.jpg

post-10409-1416074542,2103_thumb.jpg

post-10409-1416074542,2296_thumb.jpg

post-10409-1416074542,2488_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . εδώ και περίπου 2 χρόνια η υδροψυξει μου δούλευε σερί , οπότε πήρα την απόφαση πριν μια εβδομάδα να την κάνω ένα σέρβις ( καινούργια ρακόρ, υγρά , καθάρισμα μπλοκ, και λίγο συμμάζεμα τα καλώδια) , μαζί έκανα και μια αναβάθμιση πρόσθεσα στο κύκλωμα ένα ακόμα ψυγείο (Black ice pro 240 gtx) 2 SilenX 120mm και 2 Noctua 120mm. αυτά μέσα σε CM STACKER , η φωτο είναι τραβηγμένες από κινητό , ελπίζω να σας αρέσει :)

η MoBo σου είναι ανάποδα η μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είναι....;)

Στα stacker όλο το bay που κουμπώνει η μητρική μπορεί να βγει και να βάζεις είτε με την μητρική

κανονικά είτε ανάποδα, όπως βολεύει...;)

ακριβώς , για δες ωμος σήμερα :D? τα κάτω πάνω πέθανα :hang3: μόλις τέλειωσα

post-10409-1416074544,6424_thumb.jpg

post-10409-1416074544,7246_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από jcb.gr
λαθοσ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν τελείωσα και με τον νέο στήσιμο επιτέλους και τα αποτελέσματα είναι πτώση της τάξεως των 7C περίπου σε κάθε πυρήνα!:happy2:

Οι αλλαγές που έγιναν είναι:

Πριν:

τριπλό λεπτό ψυγείο(black ice GTS) στον πάτω με fans σε push κάτω και έξω από το κουτί

και μετά:

τετραπλό χοντρό ψυγείο(black ice GTX 2)στο ίδιο σημείο με fans σε push-pull!

και για θέμα καθαρά αισθητικούς μπήκαν σλιβαρισμένα καλώδια σε 8-pin,24-pin & gpu,full cover block 5870 και άλλο tank-reservoir για να φαίνεται το υγρό.

pics πριν:

dsc00410gz.jpg

dsc00412nfe.jpg

pics για το τώρα δεν έχω τραβήξει γιατί μου έχουν πάρει την camera οι δικοί μου!:whistle2:Όταν μου την φέρουν,λογικά από βδομάδα,θα ανεβάσω.:sorry:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα, πρωι πρωι, μου εκατσε λαχειο. Βρηκα μια Evga GTX 280 οπως η δικια μου αεροψυκτη σε τιμη τελεια και την εκλεισα να την παρω.:D:dance3::D

Το θεμα ομως ειναι πως λογω της HR 03 GTX που εχω ηδη(καλη χρυση αλλα μου εχει πιασει με τον ανεμιστηρα ολες τις κατω θεσεις), η δευτερη καρτα φυσικα αδυνατει να μπει για SLI. Συνεπως πρεπει να παω σε υδροψυξη καρτων. Αν εχει καποιος φωτο απο τετοια καρτα με/χωρις SLI ας μου δειξει πλιζ(και αν ειναι ευκολο ενα προυπολογισμο για αυτα τα μπλοκ μαζι με ενα κιτ για τις 2 καρτες). Ειχα δεν ειχα, θα μπω σε νεροψυξη. . . :mad::mad: :p

Link to comment
Share on other sites

Καλα, πρωι πρωι, μου εκατσε λαχειο. Βρηκα μια Evga GTX 280 οπως η δικια μου αεροψυκτη σε τιμη τελεια και την εκλεισα να την παρω.:D:dance3::D

Το θεμα ομως ειναι πως λογω της HR 03 GTX που εχω ηδη(καλη χρυση αλλα μου εχει πιασει με τον ανεμιστηρα ολες τις κατω θεσεις), η δευτερη καρτα φυσικα αδυνατει να μπει για SLI. Συνεπως πρεπει να παω σε υδροψυξη καρτων. Αν εχει καποιος φωτο απο τετοια καρτα με/χωρις SLI ας μου δειξει πλιζ(και αν ειναι ευκολο ενα προυπολογισμο για αυτα τα μπλοκ μαζι με ενα κιτ για τις 2 καρτες). Ειχα δεν ειχα, θα μπω σε νεροψυξη. . . :mad::mad: :p

εχεις υδροψυξη στο pc η θα βαλεις μονο για τις καρτες? αν ειναι μονο για τις καρτεσ δεν ξερω κατα ποσο σε συνφερει γιατι παμε στα 400+ ευρω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχεις υδροψυξη στο pc η θα βαλεις μονο για τις καρτες? αν ειναι μονο για τις καρτεσ δεν ξερω κατα ποσο σε συνφερει γιατι παμε στα 400+ ευρω

ευτυχως προλαβα και του αλλαξα μυαλα...

αυτα ευρουλακια πρεπει να με ευχαριστουν που δεν αλλαξαν χερια ετσι αδοξα :dance3:

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως προλαβα και του αλλαξα μυαλα...

αυτα ευρουλακια πρεπει να με ευχαριστουν που δεν αλλαξαν χερια ετσι αδοξα :dance3:

Οχι, Οχι, αλλα δεν την γλυτωνω. Για αρχη λεω να μπω στο ενα λουκιCorsair Hydro Series H50 Με μοντιφες αλλα Κοπριτη οσον αφορα τον 9550.

:sorry: Για το :OT: Αλλα θελω οντως να ευχαριστησω τον Κοπριτη. :happy2:

Τωρα πρεπει να μπω στο λουκι ομως που με εβαλες φιλε. . . :whistle2: :whistling

Link to comment
Share on other sites

Οχι, Οχι, αλλα δεν την γλυτωνω. Για αρχη λεω να μπω στο ενα λουκιCorsair Hydro Series H50 Με μοντιφες αλλα Κοπριτη οσον αφορα τον 9550.

:sorry: Για το :OT: Αλλα θελω οντως να ευχαριστησω τον Κοπριτη. :happy2:

Τωρα πρεπει να μπω στο λουκι ομως που με εβαλες φιλε. . . :whistle2: :whistling

Aμα μπεις στο λουκι και βαλεις στις καρτεσ νερο δινεις και αλλα 70 ευρω και αντι για το h50 βαζεις ενα waterblock τι κουτι εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Η50 με μονταρισμα.

και γιατι να τι μονταρει ? 1ον χανει την εγγυηση που δεν νομιζω να αξιζει το ρισκο για να κερδισει -3/4 βαθμους + οτι βαζοντας μεγαλυτερο ψυγειο μειωνετε και ο χρονος ζωης τις αντλιας αμα ειναι να δωσει 70 ευρω για την h50 και αλλα 80-100 για ψυγεια σωληνες υγρα κτλ εχει ξεφευγει κατα πολυ και καλυτερα να παει σε custom λυση αλλα και παλι πιστευω οτι ειναι υπερβολη εφοσον μπορει να κανει τι δουλεια του με μια megahalems με κοστος γυρω στα 75 ευρω (~57ευρω η ψυκτρα + 2*Fan ~16 ευρω περιπου δηλαδη 73 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

To link ειναι για τους 3-4 βαθμους:

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=82335

Επισης, ξεκολληστε λιγο με την καραμελα Megahalems και 2 ανεμιστηρες.

Εχουμε Megahalems, εχουμε και υδροψυξη... ουτε για πλακα δεν φτανει η Megahalems μια καλη υδροψυξη, ειδικα οταν ξεπεραστει το φορτιο που μπορει να σηκωσει.

Επίσης η ερωτηση ηταν:

"Corsair H50 ή H70 για τον 9550 μου???? Ιδου η απορεια. . ."

και οχι τι ψυξη να βαλω στον επεξεργαστη μου.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.