Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Μια χαρα για 1η φορα :)

Το τανκ δεν μπορει να χωρέσει στη περιοχη που μπαίνουν τα dvd drives?

thanks .. λογικα θα χωρουσε αν εβγαζα τον fan controller και ανεβαζα μια θεση το dvd, δεν το σκεφτηκα λογω του οτι ειχα και ενα ψυγειο κατω , αν μπορουσα να βαλω ενα ψυγειο πανω θα ηταν πιο καλα

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα HAF-X στην παρεα.

τιποτα το ιδιαιτερο απο θεμα μετατροπων

ουτε καν πλαινο παραθυρο δεν εχει μιας και ο σκοπος ηταν η ουσια κι οχι η εμφανιση

απλα εχει γινει μια πιο καλη εκμεταλλευση των εσωτερικων χωρων του κουτιου

για τη φιλοξενεια ενος δυνατου κυκλωματος

ικανου να σηκωσει σωστα εναν i7-970, μπλοκ για την Rampage III Extreme

καθως και τις δυο GTX590 (Δεν παιζει SLi αλλα προοριζεται αποκλειστικα για rendering με cuda plugins)

78190_443375792386135_511083733_o.jpg

Τριπλο 360 EK στην οροφη,

μονο 140αρι magicool πισω

Μονο 140αρι χοντρο ΕΚ μπροστα με διπλο duct για να συνδυαστει με τον μπροστινο 200αρη του κουτιου.

Oλα με fans της Corsair

Μπλοκ απο EK, Mips & alphacool αντιστοιχα

XSPC Bay res με Alphacool 655 μεσα

και ρακορ μαυρα compression της alphacool (τα οικονομικα) με μαυρο tygon 13/10

Link to comment
Share on other sites

Τι temps σε linx\prime Γιώργο?

Δεν εχει παιξει κλοκαρισμα ακομα Γιαννη

οι καρτες ηταν 40-45 βαθμους κατω σε σχεση με τα stock coolers παντως under furmark

κι αυτο ηταν κυριως το ζητουμενο μιας και παιζουν πολλες ωρες σερι vga καψιματος του συστηματος λογω εργασιας

σε συνδυασμο με την ελλειψη θορυβου ειναι παραπανω απο καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας…

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας αναγγείλω το πέρας (λέμε τώρα) των εργασιών στο Build μου. :happy2:

Μου πήρε πάνω από ένα χρόνο να το φέρω στα μέτρα που ήθελα, κυρίως λόγω σημαντικής έλλειψης χρόνου, αλλά και πολλών ατυχιών. :slap:

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του TheLab και του OCN που με βοήθησαν!

Χαρακτηριστικά παραδείγματα, ο Γιώργος [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] που με ανέχτηκε αρκετές ώρες στο τηλέφωνο με τις υπεραναλυτικές απορίες μου, με βοήθησε άμεσα στο εργαστήρι του όταν μου έμεινε το μπλοκάκι της μιας κάρτας στο χέρι και κυρίως πάντα με ήρεμο και σίγουρο ύφος με κάλμαρε τις φορές που όλα μου πήγαιναν ανάποδα :suicide:

Από την άλλη, η Αγάπη [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] σε χρόνο dt μου απάντησε στα ερωτήματα μου περί sleeving και όχι μόνο, ενώ λίγες μέρες αργότερα έφτιαξε και οδηγό για το θέμα.:T:

Φυσικά, έχουμε και την Checkmate Intl. όπου έκανα την αρχική παραγγελία των parts που χρειάστηκα (reseller of aquatuning) όπου ο εκεί Γιώργος ξόδεψε άπειρες εργατοώρες να μαζέψει κάθε μικροπραγματάκι που του ζήτησα. (ελπίζω κάποια στιγμή να βρω χρόνο για αναλυτικό Build Log, να δείτε τουλάχιστον πόσα άχρηστα πράγματα είχα παραγγείλει) :slap:

Τέλος, αξίζει να αναφερθώ στο άψογο customer support που είχα από Specialtech, Mayhems και Swiftech!

Ας πάμε όμως στις εικόνες, ξεκινώντας με την «ομορφιά» :haha: από το αρχικό ελλιπές setup, όπου ουσιαστικά μου κάηκε η 6990 και είχα κλείσει πρόχειρα το loop, μέχρι να έρθουν τα μπλοκ των 7970…

Πριν... :tomato::tw::tomato::tw::tomato::tw::tomato::tw::tomato:

inner2.jpg

Και μετα... :thank_you2:

exteriorj.jpg

mora9140pro.jpg

interiorq.jpg

internal01.jpg

rearss.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.