Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

τιποτα :rofl::p :P

:p :P :p

perp έχουμε και λέμε πάνω στο rooftop υπάρχει ένα διπλό που είναι μόνο για την Gtx μαζί με μια αντλία 600 λίτρα

κάτω ένα τριπλό που είναι για cpu + Chipset με μια 1200 λίτρα

2 λούπες είναι :)

δες εδώ γιατί βαριέμαι να τα γράψω όλα πάλι :p

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=42677

my.php?image=dsc02148ly6.jpg

E πες μας οτι εχεις 2 κυκλώματα...δεν μου βγαιναν στο μετρημα οι σωλήνες :hehe:

ΒΤW Πολυ ωραία δουλεια εχεις κάνεις...μ'αρέσει :T:

Link to comment
Share on other sites

thanks :) με την λούπα της κάρτα είμαι ευχαριστημένος πάντως η κάρτα full load πιάνει 49 max και γλύφει τους 50 παραπάνω δεν πάει με τίποτα ακόμα με τα mod κλειστά βέβαια... :p

για επεξεργαστή δεν έψαξα πολύ αλλά στα 4200 με 1.4Vcore ~ 1.36 σε load έχει 55 μετά απο 3-4 ώρες πρίμε και το chipset σταθερό στην θερμοκρασία δωματίου αλλά δεν έχω χρόνο να το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

εγω με 2 3870 σε crossfire πανω σε full blocks aqua computer(πιανουν και τις μνημες/σταθεροποιητες) και e6750@ 3,5Ghz με ενα μονό και ενα διπλο rad και αντλια 1200 λ/ω η καρτες δεν πανε με τπτ πανω απο 47-48 βαθμους full load kai tο cpu 50-52... :p

Link to comment
Share on other sites

@fafoylis:

EDIT2: @GeorgeVasil: Μαγκα, μπορεις να μου στειλεις σε PM πως ακριβως εκανες το cable management στο stacker να παρω κι εγω καμια ιδεα? (Προς το παρων οτι περισευει εγω το εχω στριμωξει απο πισω και μου βγενει ο ... να κλεισω το πλαινο καπακι καθε φορα που το ανοιγω)

Kαπως ετσι ειναι και εδω τα πραγματα...Δυστυχώς δεν γινετε να κοψεις το κεντρικο νευρο του κουτιου...:p:P

http://i248.photobucket.com/albums/gg170/GeorgeVasil/1-6.jpg

Link to comment
Share on other sites

λες?χαχα στο τανκ παει :D

Χμμ, απλα μου εκανε εντυπωση οτι ολα αυτα τα ψυχεις με 1 μονο rad.. Λεω θα 'χει κιαλλο.. :p

Kαπως ετσι ειναι και εδω τα πραγματα...Δυστυχώς δεν γινετε να κοψεις το κεντρικο νευρο του κουτιου...:p:P

http://i248.photobucket.com/albums/gg170/GeorgeVasil/1-6.jpg

Η μονη λυση δηλαδη ειναι μονο το modular PSU ε? :(

Εγω τα εχω μαζεψει με λαστιχακι απο πισω, σκευτομαι να τα μαζεψω πανω στον fan που υπαρχει στο "ταβανι" του κουτιου..

Καλη δουλεια παντως.. Αντε να δω που θα βρω ατομο με dremel κι εγω να ξεκινησω το project.. :p

Link to comment
Share on other sites

Modular ειναι...Δεν κάνει την διαφορα αν τα καλωδια ειναι ''στημενα''.

Απο το παχος/ποσοτητα των καλωδιων νομιζα οτι δεν ητανε modular.. :slap:

δεν θες dremel αναγκαστικά εγώ με σέγα το έκοψα όλο του κουτί ;)

Το θεμα ειναι οτι ουτε καν εχω εργαλεια, ουτε σκοπευω να βαλω χερι σε κουτι 200ων ευρω μονος μου (διοτι δεν εχω εμπειρια με κοψιματα και τετεια σχεδια). Αναγκαστικα τωρα περιμενω ποτε θα βρω καποιο παλικαρι να με βοηθησει να το "κοψουμε" για να βαλω παραγκελεια για τα εξαρτηματα της υδροψυξης.. (Θα σηκωσω καποιο σχετικο thread αν ειναι, μην γ..... το thread αυτο)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το εφτιαξα λιγο και εβαλα το ψυγειο πανω στο κουτι(απο το γραφειο που το ειχα πριν σελ.13)

17q92nke2ycef0rhczab_thumb.jpg"]17q92nke2ycef0rhczab_thumb.jpg

ceh7pu9wsng3usb4q91z_thumb.jpg"]ceh7pu9wsng3usb4q91z_thumb.jpg

63bmtpfnxtagt2vdzdw2_thumb.jpg"]63bmtpfnxtagt2vdzdw2_thumb.jpg

6jls15wxm6y620h7ofia_thumb.jpg"]6jls15wxm6y620h7ofia_thumb.jpg

Water cooling: cpu block D-TEK Fuzion,antlia ALPHACOOL EHEIM 600 STATION II 12V,psugeio ALPHACOOL NEXXXOS XTREME III REV2

Link to comment
Share on other sites

@racer & stylejohn

Γυρίστε τα cpu blocks 180 μοίρες για να μην διασταυρώνονται οι σωλήνες.

Εχεις δικιο!Το εκανα μονο και μονο για να φαινεται το D.TEK σωστα και οχι αναποδα αλλα εχεις δικιο,θα εχει πιο καλη ροη.Θα το γυρισω οταν τελειωσει η εξεταστικη

Link to comment
Share on other sites

μπορεί,αλλά όχι για πολύ ακόμα :p

Φιλε μου οσο εχω εγγυηση δεν με νοιαζει(και δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω 200 ευρω για MB με ψυχτρα στα mosfet)!Και απο την αλλη καμια MB που εχω (4 gigabyte 2 asus) δεν ειχε ψυχτρα στα mosfet και δουλευουν μια χαρα!

Υ.Γ. και εγω Αγια Παρασκευη μενω!Στειλε μου pm μηπως σε ξερω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.