Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Ας βάλω κι εγώ την υδρόψυξη που έστησα σήμερα,είναι το Asetek Waterchill με διπλό ψυγείο, αντλία 1090l/h.το πήρα 50ε.:jump1:

Το Kandalf το σχεδίασε μεθυσμένος, πρέπει να μετακινηθεί όλη η θήκη των σκληρών για να μπεί το ψυγείο...

abcd0008dq8.jpg

abcd0009uy0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ίδια αντλία σε ένα υπολογιστή μου και την έχω κρεμαστή, για να μη συντονίζει. Έτσι δεν ακούγεται καθόλου. ;)

Σ ευχαριστώ για την ιδέα, μόλις έρθει ένα ακόμα ψυγείο που περιμένω θα την κρεμάσω.

Ξέρει κανείς στο μπλόκ που έχω που πρέπει να είναι η εισαγωγή και που η εξαγωγή? Υπέθεσα οτι λογικά το κρύο νερό θα πρέπει να μπαίνει από την είσοδο στο κέντρο, και να βγαίνει ζεστό απο τις δύο άλλες τρύπες στις άκρες...η κάνω λάθος? :unsure:

http://img76.imageshack.us/img76/7642/abcd0010qb5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μετα απο 2 τετοιες αντλιες,απλα δεν ξαναγοραζω οτιδηποτε φερει το σημα της Asetek

Γιατί το λες αυτό? Βγάζουν προβλήματα?

ΥΓ

Το κιτ το πήρα 40ε οπότε και να χαλάσει η αντλία δε με απασχολεί :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@fafoylis: Το σωλινακι που βγαινει εξω να υποθεσουμε οτι παει σε ενα ακομη radiator? :p

EDIT: Τι στα διαλα σημερα.. 3 ποστ πηγα να κανω και στα 3 με προλαβατε στο τσακ πριν γραψω..

EDIT2: @GeorgeVasil: Μαγκα, μπορεις να μου στειλεις σε PM πως ακριβως εκανες το cable management στο stacker να παρω κι εγω καμια ιδεα? (Προς το παρων οτι περισευει εγω το εχω στριμωξει απο πισω και μου βγενει ο ... να κλεισω το πλαινο καπακι καθε φορα που το ανοιγω)

Link to comment
Share on other sites

perp έχουμε και λέμε πάνω στο rooftop υπάρχει ένα διπλό που είναι μόνο για την Gtx μαζί με μια αντλία 600 λίτρα

κάτω ένα τριπλό που είναι για cpu + Chipset με μια 1200 λίτρα

2 λούπες είναι :)

δες εδώ γιατί βαριέμαι να τα γράψω όλα πάλι :p

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=42677

dsc02148ly6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.