Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Και καλό κουτί να έχεις..

Οχι ακριβως.

Βασικα θελει να τα κανεις ολα με ορεξη και χωρις τσαπατσουλια..

και σε mid tower ακομα αμα τα κανεις οργανωμενα μια χαρα χωρανε..

Ολα σε ενα νυκοκηρεμενα :p:P:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θυμήθηκα να βάλω και τη δική μου. Δική μου ως ιδιοκτησία, γιατί ο σχεδιασμός κι η εγκατάσταση έγινε από τον Κοπρίτη :worship:

To tank το επέλεξε εκείνος οπότε δεν ξέρω λεπτομέρειες... :unsure: Λόγος επιλογής, η τοποθέτηση που δεν έδινε πολλές επιλογές.

Αντλία, είναι της Swiftech, που στην πράξη είναι ίδια με τη Laing απλά φθηνότερη στα 12ν. Κάποιοι λένε ότι το άνοιξε κλείσε μπορεί να κάνει ζημιά στις 12βολτες, αλλά εμένα δουλεύει 24/7, οπότε αγνόησα την πληροφορία.

Ψυγεία μπήκαν 2 διπλά Black Ice GT Stealth II. Ψάχναμε για 4πλό, αλλά δε βρήκαμε κάποιο αξιόλογο.

To μπλοκ της CPU ήταν αρχικά το μονταρισμένο της Zalman από το Resarator 1, αλλά αργότερα (χωρίς την άδεια του Κοπρίτη :whistle2: ) έβαλα το Swiftech Apogee GTX

Τέλος στη vga υπάρχει μόνο το Swiftech MCW60-R και στις μνήμες απλά χάλκινα ψηκτράκια. Επιλέχθηκε αυτή η λύση, για να είναι εύκολη η αλλαγή της κάρτας γραφικών.

dscn2903rm3.th.jpg dscn2905ih1.th.jpg dscn2909tu2.th.jpg dscn2911ib4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ ReaperX: το block μου,από λίγο πιο καντά,που δεν φαινότανε καλά στις 2 φώτο που έχω δώσει. Κρίμα, έπρεπε να το είχα κάνει μια παρουσίαση πριν το βάλω πάνω :( όπως και να έχει, είναι πολύ γελοίο το πώς βγαίνει-μπαίνει αν θες π.χ. να αλλάξεις cpu :devil:

bx5ea67vq6poc508gh6f_thumb.jpg

5ogrhmi2a37lwgjkx8os_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπράβο! Και με το καλό σε μιά ολοκληρωμένη custom ;) Έτσι ξεκίνησα κι εγώ και μόλις ξεθάρρεψα, έβαλα τα 4πλά ψυγεία :D

Thnx wizz! :)

Ναι και γω σιγα σιγα ψαχνομαι στο χωρο του water εδω και 1-2μηνες.

Αν και τωρα που εβαλα στην 8800 δεν ξερω πως να το συνεχισω.

Το chipset της μητρικης μου εχει ηδη καλη ψυξη . Χαλκινη σε ολη την επιφανια της. Νομιζω φαινεται στις φωτογραφιες.

Το θεμα ειναι οτι νομιζω, πως το block θα βρισκει στην 8800... ε?:rolleyes:

ΥΓ: Εχω πλεον ουσιαστικα και ολοκληροτικα το key 3 spirit της thermaltake.

Και εξηγω για οσους δεν γνωριζουν. Ειναι οταν εχεις case (armor που εχω εγω) , watercooling και τροφοδοτικο (tr2 550W που εχω εγω) THERMALTAKE. .Τοτε μπορεις να ζητησεις (πολλα προιοντα το εχουν και μεσα στο κουτακι) το ''λεγομενο'' key 3 spirit. Σου δινουν ενα φυλαδιακι και ενα αυτοκολιτακι για το κουτι σου..

Feel key 3 spirit! :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.