Jump to content



Rainbow Six Vegas 2 (Tom Clancys)


gbak

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Για μενα το 1 ηταν απο τα καλυτερα fps που εχω παιξει.. Ειδικα αυτη η εναλλαγη 3rd-1st προσωπου ηταν εκπληκτικη.. Αν παει ετσι και το 2 θα μετραει.. Τα μονα που δε μου αρεσαν ηταν οτι διαδραματιζοταν ολο σε κλειστους χωρους και το triggering των εχθρων που εμφανιζονταν μολις περνουσες ενα συγκεκριμενο σημειο (πεταγοντουσαν πχ 5 απο μια πορτα και μολις εμπαινες να δεις τι ηταν εκει μεσα εβλεπες ενα δωματιο 2x2. Απο αποψη ρεαλισμου μονο αυτο με χαλασε) κατι που εκμηδενιζε τη χρηση sniper (που τοσο αγαπαμε :tomato: ). :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτέλους, το τερμάτισα.

Μικρό (σαν το πρώτο), με πολύ καλό gameplay/γραφικά/ήχο.

Το σενάριο δε μου άρεσε και τόσο.. Και ούτε είχε σχέση με το πρώτο (γιατί εκείνο έλεγε "to be continued" στο τέλος..)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το σετάρω στην 26άρα οθόνη ώστε να μην φαίνονται πολλά pixelιάσματα και το έβαλα τελικά στα 1440x900 και antialiasing 2x. Πάει αρκετά καλά στο μηχάνημα της υπογραφής και δεν έχω pixelιάσματα. Το μόνο σπαστικό είναι το frame lock που έχει οπότε αναγκαστικά απενεργοποιώ το vsync.

Link to comment
Share on other sites

για πες τωρα τι εννοεις pixelιάσματα?...νομιζω αν το τρεξεις σε native αναλυση 1920χ1200 δεν θα χεις αυτο το φαινομενο σε 26αρα οθονη...εκτος αν λες για 26αρα τηλεοραση...λογικα σε λοκαρει και σενα στα 30 φρειμς με vsync? ετσι?

Link to comment
Share on other sites

για πες τωρα τι εννοεις pixelιάσματα?...νομιζω αν το τρεξεις σε native αναλυση 1920χ1200 δεν θα χεις αυτο το φαινομενο σε 26αρα οθονη...εκτος αν λες για 26αρα τηλεοραση...λογικα σε λοκαρει και σενα στα 30 φρειμς με vsync? ετσι?

Tι ?

Σε μενα

1920χ1200

vsync οn

frames 75

Μεχρι 1600χ1200 ειναι κολλημενα εκει...στην 1920χ1200 κατεβαινει μεχρι τα 65 frames σε πολυ Open χωρους ή αν πλακωσουν πολλοι μαζι και αρχισουμε τις μπομπες τους καπνους τα flash κτλ. παει και 55-60 αλλα και εκει πάει χαρτι. Καμια σχεση με το 1ο τελικα.

Framerate Junkie κατι δεν κανεις καλά.

Με 30 πρεπει να χεις και lag.

Edit : Κανε ενα κοπο και δοκιμασε να απενεργοποιησεις την μια vga, απο περιεργεια

γιατι την Ubi δεν την εμπιστευομαι και πολυ.

.

Link to comment
Share on other sites

Framerate Junkie κατι δεν κανεις καλά.

Με 30 πρεπει να χεις και lag.

τι πες? :hehe:

προφανως με τους 175.12 εχουμε SLI κανονικοτατο...απλα δεν προλαβα να το τρεξω γιατι ελειπα..

r6vegas2game20080504024ep6.jpg

r6vegas2game20080504024ab8.jpg

Και ολα στο φουλ...τελικα ειναι ζωο η gx2 δεν καταλαβαινει τιποτις

r6vegas2game20080504030ua3.jpg

r6vegas2game20080504030fn1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ε ναι τωρα μαλιστα... :hehe:

για βαλε τις ρυθμισεις 1920 που ειχα εγω ,

ολα τερμα

και ποσταρε οποτε μπορεις πως παει με vsync on και vsync off

Εdit : Α με προλαβες....ωραιος ...δλδ στις μαχες γυρω στο 75-80αρι ειναι εκει ετσι?

Εdit2: Tην δευτερη φορά το εκανες επανεκιννηση το game για να πάρει το ΑΑ 8 ρει?

.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.