Jump to content



Cosmos S Project By Michalis76


Michalis761416003192

Recommended Posts

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Ορίστε και με 1/2" (συγνώμη dubber) και με δανεικά blocks άσχετης κάρτας (thnx Reselie) για να δω πως θα φαίνεται περίπου στο τέλος.

IMGP0647.jpg

Ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια :red:

Επίσης είναι η τέταρτη σε σειρά μέρα που ξεχνάω να πάρω μαζί μου την DSLR :wall:

Ωραίο, so far...

Το μπλέ κάτω από το μπόρντ τί είναι ;;;;

Είναι ταινία για να σημαδέψω τα όρια της board. Θα ανοιχτούν τρύπες πίσω από την μητρική για να περαστούν τα καλώδια (SATA, USB, 8πινο κλπ).

μιχάλη ένα παρόμοιο setup με το δικό σου είδα σήμερα στο multirama extreme.μηπως τυχαίνει να είναι το δικό σου!!!:banging:

Τυχαίνει. Μάλλον θα είδες και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

mike αν δεις πιο πισω σε ρωτησα γιατι 3/8 και οχι 1/2 του ειπες και του psiloυ να το κανει ετσι και θελω να ακουσω την αποχη σου ως προς την αποδοση

Link to comment
Share on other sites

mike αν δεις πιο πισω σε ρωτησα γιατι 3/8 και οχι 1/2 του ειπες και του psiloυ να το κανει ετσι και θελω να ακουσω την αποχη σου ως προς την αποδοση

Για να μην σου λέω απλές θεωρίες, κάνε λίγο υπομονή να ολοκληρωθεί το setup. Θα δοκιμαστεί και στις δύο διατομές σωλήνων για να βγούνε αξιόπιστα συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη το κουτί προορίζεται για σένα η τσού?

Ξέρεις τι σκεφτόμουνα?

Άμα προορίζεται για σενα, βγάλε το 24-Pin του PSU και κόλλα το απο την πίσω μεριά της μητρικής για να μην φαίνεται τίποτα...και μετά ξεκόλλα και το 24-Pin της μητρικής να ψάχνουν όλοι απο που πάιρνει ρέυμα...και φυσικά εσύ θα λές...wireless..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη το κουτί προορίζεται για σένα η τσού?

Ξέρεις τι σκεφτόμουνα?

Άμα προορίζεται για σενα, βγάλε το 24-Pin του PSU και κόλλα το απο την πίσω μεριά της μητρικής για να μην φαίνεται τίποτα...και μετά ξεκόλλα και το 24-Pin της μητρικής να ψάχνουν όλοι απο που πάιρνει ρέυμα...και φυσικά εσύ θα λές...wireless..:hehe:

Το PC είναι το δικό μου Μπίλι. Όσο για το 24pin δεν είσαι ο μόνος που μου το προτείνει και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

Ίδωμεν.

Και μικρέ ... ακόμα σε περιμένω :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη άψογος. Και απο οτι φαίνεται θα είναι και απο τις λίγες φορές που η ομορφία θα συνδυάζεται και με απόδοση :T:

Καλή συνέχεια!

PS. Σου έκλεψα την πατέντα με το σατοκαλώδιο :p

Link to comment
Share on other sites

μηχαλιο πολυ καλη δουλια

και εγωκαπος ετσι θα το κανω αλλα με εχει κουρασι πολυ το τι τανκ θα βαλω και που θα μπει η αντλια

το x-flow ειναι καλητερο απο το dual pass?

Link to comment
Share on other sites

...

PS. Σου έκλεψα την πατέντα με το σατοκαλώδιο :p

Και καλά της έκανες ;)

Το λαστηχο της 2ης καρτας εμποδιζεται απο το psu.

Αν υπολογισεις οτι το μπλοκ θα παει ακομα πιο κατω ειναι μεγαλο προβλημα...

Είναι όλα under control. To block της GX2 έχει το ρακόρ ανάμεσα από το "σαντουιτς" των καρτών. Θα μπει και γωνιακό ρακόρ, άντε να ανέβει και λίγο το τανκ. Μια χαρά είναι.

vid-398gx2_p0.jpg

nzl-lxg2_p0.jpg

Μιχάλη αυριο λύνω το δικό μου....

Εσύ να κάτσεις στα αυγά σου για την ώρα. Θα σου πω εγώ πότε.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό

Το τανκ δοκίμασες να το βάλεις απέναντι? Πιστεύω θα δείχνει ποιο καλά.

edit:..... και θα κρύβει και τα καλώδια.

Γεια σου Χρήστο πρωτομάστορα.

Το τάνκ το έχω βάλει εκεί για να μην χρειαστεί να γυρίσει ο σωλήνας της κάρτας γραφικών προς τα πίσω.

Να σου πω έτσι όπως θα είναι τα καλώδια μόνο για κρύψιμο δεν θα είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

μηχαλιο πολυ καλη δουλια

και εγωκαπος ετσι θα το κανω αλλα με εχει κουρασι πολυ το τι τανκ θα βαλω και που θα μπει η αντλια

το x-flow ειναι καλητερο απο το dual pass?

μηχαλιο εχεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.