Jump to content



To krasaki tou Tsou... πουλάει πολλές προπληρωμένες Κάρτες.


alexis2044

Recommended Posts

Σε όσους δεν άρεσε το clip μπορούν να δοκιμάσουν κι εδώ:

http://uk.youtube.com/watch?v=AOzkN8dHnjk

δίνοντας λίγο προσοχή στο στίχο. Δείτε το όλο, αξίζει τον κόπο. Το κομάτι είναι αρκετά εθιστικό γι'αυτο μην το ακούσετε πολλες φορές.

Link to comment
Share on other sites

I love to see you pee on us tonight...!!!!1111oneoneoneέναένα :roflmaochetung:

Αν και δεν το συνηθίζω ^^ αλλά έλιωσα, μου έφυγαν όλα... :hehe:

Που τους βρήκες ρε Winters τους καμένους... και θεωρούσα τους έλληνες καλλιτέχνες καραγκιόζηδες... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον neuromancer ότι εσύ εδώ κάνεις πολύ αποτελεσματικότερη διαφήμιση με την αναλυτική περιγραφή και τα direct links.

Καλά τώρα πλάκα μου κάνετε; Τι μου λέτε Ignorance is bliss? Με αυτήν την λογική πολυ καλύτερα θα κοιμόμασταν το βράδυ αν δεν ξέραμε ότι πεινάνε και πεθαίνουν εκατομυρρια ανθρωποι στον κόσμο κάθε μέρα.

Και καλά απο τους 320-τοσους χιλιάδες που είδαν το βίντεο πιστεύτε κανενας δεν έφτασε στο στόχο της "διαφήμισης";

Εγώ σκοπό μου εχω να αφυπνίσω, όχι να διαφημίσω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Κανείς δε μίλησε για γενίκευση της αγνοίας σε πράγματα που πραγματικά βλάπτουν εμάς η τους συνανθρώπους μας.

Όπως είπα δε θεωρώ ότι η πρωτοβουλία αυτού του διαγωνισμού με απώτερο σκοπό τη διαφήμιση βλάπτει, ούτε υποτιμά τη νοημοσύνη κανενώς… σε αντίθεση με τις χιλιάδες παραπλανητικές διαφημίσεις που βλέπουμε καθημερινά σε πάσης φύσεως μέσα.

Δε βλέπω το λόγω της αφύπνισης πολύ απλά. Οπότε βάση αυτού, κατά την άποψη μου, το αποτέλεσμα αυτής της περεταίρω ανάλυσης σε οποιοδήποτε θέμα είναι απλά αποτελεσματικότερη διαφήμιση και τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εδω στον κινηματογραφο πας και σου πλασαρουν διαφιμησεις στο υποσυνηδειτο (ετσι γραφετε ή το σκοτωσα βραδιατικο? Οι μπυρες φταινε! :hehe: ) [που το θεωρω μεγαλυτερη π00στια αυτο] με το να σου διαφιμηζουν διαφορα πραγματα στην ταινια μεσα.. Δυστηχως ο κοσμος ζει και απο την διαφιμηση..

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλεί που μου σερβίρουν κάτι στητό για ερασιτεχνικό.

Εκεί είναι που χάνεται το νόημα πιστεύω γιατί το video δεν είναι στημένο από τους διαφημιστές…

Ένα διαγωνισμό κάνει το συγκεκριμένο site, για όποιο ψώνιο ή παρέα από ψώνια θέλουν ανεβάζουν το video τους… κατόπιν οι τύποι στο συγκεκριμένο site επιλεγούν κάποια και τα ανεβάζουν στο youtuboλογαριασμό του συγκεκριμένου σιτε που κάνει τη συγκεκριμένη διαφήμιση…

Αν τα video ήταν φτιαγμένα από τους διαφημιστές να είσαι σίγουρος ότι τουλάχιστον σε κάποιο ανύποπτο σημείο θα έπαιζε το προϊόν της διατίμησης…

καταλαβαίνω ότι όλοι μας έχουμε αηδιάσει από την εισβολή των διαφημίσεων σε κάθε μορφή ενημέρωσης επικοινωνίας ψυχαγωγίας διασκέδασης κλπ

Αλλά και αυτό είναι κομμάτι της καταναλωτικής εποχής που ζούμε. Με τον ίδιο τρόπο που αγοράζεις ευχάριστα κάθε άχρηστο προϊόν ή υπηρεσία, θα έπρεπε να μπορείς να δεχτείς τη κάθε προσπάθεια του άλλου να προωθήσει αυτό που προσπαθεί να πουλήσει, από τη στιγμή που δε σε βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι που χάνεται το νόημα πιστεύω γιατί το video δεν είναι στημένο από τους διαφημιστές…

Ένα διαγωνισμό κάνει το συγκεκριμένο site, για όποιο ψώνιο ή παρέα από ψώνια θέλουν ανεβάζουν το video τους… κατόπιν οι τύποι στο συγκεκριμένο site επιλεγούν κάποια και τα ανεβάζουν στο youtuboλογαριασμό του συγκεκριμένου σιτε που κάνει τη συγκεκριμένη διαφήμιση…

Αν τα video ήταν φτιαγμένα από τους διαφημιστές να είσαι σίγουρος ότι τουλάχιστον σε κάποιο ανύποπτο σημείο θα έπαιζε το προϊόν της διατίμησης…

καταλαβαίνω ότι όλοι μας έχουμε αηδιάσει από την εισβολή των διαφημίσεων σε κάθε μορφή ενημέρωσης επικοινωνίας ψυχαγωγίας διασκέδασης κλπ

Αλλά και αυτό είναι κομμάτι της καταναλωτικής εποχής που ζούμε. Με τον ίδιο τρόπο που αγοράζεις ευχάριστα κάθε άχρηστο προϊόν ή υπηρεσία, θα έπρεπε να μπορείς να δεχτείς τη κάθε προσπάθεια του άλλου να προωθήσει αυτό που προσπαθεί να πουλήσει, από τη στιγμή που δε σε βλάπτει.

Καλά διαβάσατε. Το βίντεο είναι δημιουργημα της Leoburnett για λογαριασμό της Tράπεζας Kύπρου, για τις προπληρωμένες κάρτες visa της τράπεζας (prepaidcards.gr). Για αυτήν την ενέργεια στήθηκε ένα micro-site το psoniastointernet.gr το οποίο παροτρύνει τους χρήστες να βάλουν όλη τη δημιουργική τους φαντασία και να φτιάξουν το δικό τους video.

Σε παραπεμπω στο αρχικο μου ποστ που απο οτι φαινεται δεν διαβασες με την δεουσα προσοχη. Το video ΕΙΝΑΙ στημενο και μαλιστα απο διαφημιστικη εταιρία. Και πάνε δες και το προφιλ του χρήστη psoniastointernet να δεις οτι εχει 6 ανεβασμενα βιντεο ( οταν ειδα εγω τουλαχιστον), τελειως διαφορετικά απο αυτά που έχει στο micro site.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεγόμενα σου τα είχα διαβάσει προσεκτικότατα απλά δε βρίσκω κανένα αποδεικτικό στοιχειό που να δείχνει ότι το συγκεκριμένο video στήθηκε και τραβήχτηκε από επαγγελματίες με σκοπό τη συγκεκριμένη διαφήμιση.

Τώρα αν περιμένεις να το θεωρήσουμε ως δεδομένο αυτό επειδή το λες εσύ η ο πολύ καλός σου φίλος τότε οκ πάω πάσο…

Εγώ το μονό που βλέπω για αυτό το video είναι ότι πρόκειται για ένα από τα top rated videos στη συγκεκριμένη σελίδα που αναφέρεις.

Ο λογαριασμός του youtube που είναι το ανεβασμένο το συγκεκριμένο video είναι προφανώς του συγκεκριμένου micro site που πιθανότατα πήραν κάποια από τα πρώτα top rated videos για να προσελκύσουν κόσμο στο διαγωνισμό.

Αν θες λινκ του συγκεκριμένου video μέσα στο site ανάμεσα στα αλλά του διαγωνισμού… http://www.psoniastointernet.gr/Site/View.aspx?VideoID=66

Ακόμα και αν είναι στη τελική τραβηγμένο όπως το λες εσύ.

Από τη στιγμή που το συγκεκριμένο περιεχόμενο του video δε περνά κάποιο υπόγειο-παραπλανητικό μήνυμα, δε καταλαβαίνω αυτό σε τι βλάπτει εμάς και που είναι το τόσο κακό τέλος πάντων.

Και για να μην αρχίσω να επαναλαμβάνομαι, σταματαω εδώ γιατί προφανώς εσύ είσαι αυτός που δε διαβάζεις αυτά που γραφώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεγόμενα σου τα είχα διαβάσει προσεκτικότατα απλά δε βρίσκω κανένα αποδεικτικό στοιχειό που να δείχνει ότι το συγκεκριμένο video στήθηκε και τραβήχτηκε από επαγγελματίες με σκοπό τη συγκεκριμένη διαφήμιση.

Τώρα αν περιμένεις να το θεωρήσουμε ως δεδομένο αυτό επειδή το λες εσύ η ο πολύ καλός σου φίλος τότε οκ πάω πάσο…

Εγώ το μονό που βλέπω για αυτό το video είναι ότι πρόκειται για ένα από τα top rated videos στη συγκεκριμένη σελίδα που αναφέρεις.

Ο λογαριασμός του youtube που είναι το ανεβασμένο το συγκεκριμένο video είναι προφανώς του συγκεκριμένου micro site που πιθανότατα πήραν κάποια από τα πρώτα top rated videos για να προσελκύσουν κόσμο στο διαγωνισμό.

Αν θες λινκ του συγκεκριμένου video μέσα στο site ανάμεσα στα αλλά του διαγωνισμού… http://www.psoniastointernet.gr/Site/View.aspx?VideoID=66

Να σου δώσω και γω το λινκ με το οποιο διορθώνουν οι του "psoniastointernet" την αρχική έκδοση του video.

"Οι δημιουργοί κατάλαβαν το foul και έκαναν relaunch το video με παραπομπή στο διαγωνισμό, αλλά ήταν ήδη αργά. Τα 39.000 views του νέου video είχαν μεγάλη απόσταση από τις 287.000 του πρώτου." - aboutseo.

http://www.youtube.com/watch?v=mlIaE9RyL_s

Στο τελος είναι η διορθωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ρε παιδια οι διαφημισεις αυτες μπαινοθν αυτοματα με βαση το adsense ποθ εντοπιζει το περιεχομενο της σελιδας και βαζει την καταλληλη στην περιπτωση αυτη psonia=ψωνια=ψωνια στο ιντερνετ με καρτες....:slap:

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου το έστειλαν με email,

το είδα 2-3 φορές (για να καταλάβω καλύτερα το λόγια, οπότε και γέλασα την 3η φορά),

το προώθησα σε καμμιά δεκαριά φίλους,

το έσβησα...

Πού είναι η διαφήμιση ;;;; :...:

Link to comment
Share on other sites

ή εγω ειμαι πανηλιθιος και βρισκω αστειο το παραμικρο ή εσεις μαλλον δεν ειχατε και πολυ κεφι οταν το ειδατε πρωτη φορα.

"Κοκκoρα Αντωνη shoot them up all!!" all time classic λεμε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.