Jump to content



Recommended Posts

Εγω παντως τετοια νουμερα (150 που λες) δεν τα εχω δει ποτε απο τα 5αρια που εχω φτιαξει. Μονο κατι 70-80 που προφανως δεν πιανουν μια...

Πάει, και πολύ παραπάνω κι'όλας. Είναι θέμα τύχης.

Να σου δώσω να καταλάβεις πώς βγαίνουν τα "μεγάλα" νούμερα.

Υπάρχουν τα "magical properties" που μπαίνουν στα αντικείμενα. Για παράδειγμα, σε ilvl62 (από το μυαλό μου τα νούμερα, δεν τα γνωρίζω):

+1-140str

Υπάρουν όμως και τα ανάμεικτα:

+1-70str/+1-70dex ή

+1-70str/+1-70vit ή

+1-70str/+1-70res κτλ.

Όταν ρολάρεις 2 τέτοια properties, και σου κάτσει και καλό roll, έχεις ξαφνικά:

140+70str / 70dex από 2 stats.

Φαντάζομαι υπάρχει κάποιος περιορισμός, όπως π.χ. στο ίδιο item δε μπορεί να έχει 2 φορές το ίδιο property (p.x. 140str + 140str), έτσι και δε μπορει να έχει και παραπάνω από έναν "ανάμεικτο".

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ρε dolly δεν βρηκα στο RMAH τιποτα φτηνα.Εσυ τωρα πως βρηκες πραγματα που εχουν 5μυρια με 1.5 ευρω δεν ξερω. 5 ευρω εχω μεσα οπως ειπα αλλα οτι με ενδιαφερει ας πουμε εχει απο 50 ευρω και πανω...

Αγόρι θέλει ψάξιμο, αλλά το θεωρώ πιο εύκολο απο το απλο ΑΗ...

Πχ ήθελα legs με λίγα παραπάνω resist, και εχτές πήρα με 1,5:

Item name 1 Gut Raiments

Time of transaction 28 June 2012 05:37 AM BST

Sale price €1.50

Sales Tax €0.00

Total price €1.50

600 κάτι armour

93 str

150 vit

66 all rez

δεν είναι κακά.

Ψάξε λίγο και θα το βρείς.

Απλά επειδή το threshold είναι πχ 2-3 ευρώ, είναι πιο ευκολο να κοιτάς απο το ΑΗ το κανονικό που δεν ξέρεις τι γίνεται και πόσο ακριβώς πάει κάτι με 1,000,000,000 gold κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, τις έφτιαξαν, όντως τις αρκούδες.

Σχετικά με τα items...κοντεύει η ώρα που θα σκας τα πετροδόλαρα ή τα Ευρώπουλα για να πάρεις decent gear, μιας και αρκετοί δεν έχουν 8ωρα να ξοδεύουν στο D3...

Αυτή είναι η χρήση του AH και η Blizzard είναι επιχείρηση και σκοπεύει να ξεζουμίσει ότι μπορεί.

Με gold δεν γίνεται ...οπότε...wait and see

Link to comment
Share on other sites

Originally Posted by Blizzard (Blue Tracker / Official Forums)

June 28

Items

General

The drop rates for high-end items (items level 61-63) have been increased for Acts III and IV of Hell difficulty and Acts I – IV of Inferno difficulty:

The new approximate drop rates are as follows:

Hell – Act III and Act IV

iLvl 61: 9% to 13.9%

iLvl 62: 1.9% to 3.45%

iLvl 63: 0% (no change)

Inferno – Act I

iLvl 61: 17.7% to 23.9%

iLvl 62: 7.9% to 12.6%

iLvl 63: 2.0% to 4.8%

Inferno – Act II

iLvl 61: 18.6% to 23.3%

iLvl 62: 12.4% to 18.6%

iLvl 63: 4.1% to 9.3%

Inferno – Act III and Act IV

iLvl 61: 24.1% to 27.1%

iLvl 62: 16.1% to 21.7%

iLvl 63: 8.0% to 16.3%

Bosses

General

Bosses are now guaranteed to drop at least 1 Rare item for players with 4 stacks of Nephalem Valor and at least 2 Rare items for players with 5 stacks of Nephalem Valor

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

^^

για αυτό μου έπεσε χτες το πρώτο drop με 900+ dps;;;

Μάγκες αυτό πόσο να το πουλήσω;

έχει 900+ dps, +70 strength +60 vitality, 10% chance to bleed δεν θυμάμαι το dmg.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται εδώ μέσα το ανταλλάσω με bracers με res all 40+, crit chance 5% και αν έχει strength ή vitality. (αν φυσικά δεν πουληθεί με την υψηλή τιμή που του έβαλα)

Link to comment
Share on other sites

Btw tavli ποσο το πουλας?

τώρα το έβαλα 8Μ (μήπως και τσιμπήσει κανείς)... Σκεφτόμουνα να την ρίξω την τιμή του στα 2-4... τώρα άμα το θες εσυ στο δίνω κάνεις δουλειά σου, άμα βρεις καλύτερο μου το ξαναδίνεις ή πούλα το και μοιραζόμαστε τα λεφτά...στον τάφο μου θα το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νιώθω πολύ γκαντέμης στο θέμα AH. Βάζω αντικείμενα εδώ και 3 βδομάδες 62item lvl με αξιόλογα stats όπως + all resistances και life on hit σε πολύ καλές τιμές 35,000 μέχρι 60,000 και δεν πουλιέται τίποτα.

Τα αντικείμενα αυτά έχουν περίπου 1700g sell value στον vendor. Γιατί έτσι? :weep:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για barbarian.

Έχουμε ένα αντικείμενο με +57 all res. Κι έχουμε κι ένα με +100 intelligence.

Το +100 intelligence, θα μου δώσει +100 σε όλα τα resists ή παίζει κάποια αναλογία;

ΘΕΝΞ!

+10 δινει..δηλαδή το 10% του Inte

Link to comment
Share on other sites

Thank you, kind sir. :T:

για αυτό και γω το μόνο που δεν με ενδιαφέρει στον barb είναι το dex... Η σειρά πάει Vitality-Inte-Strength.

Ειδικά κιόλας αν έχω με τα υπάρχοντα αντικείμενα str κάπου στο 900, θα δεκτώ να θυσιάσω ένα αντικείμενο με +50 str για να βάλω ένα με +100int..

αν επίσης σκεφτείς ότι το +10 all res γίνεται μάνι μάνι +15 με το war cry - impunity rune... έχεις μεγαλύτερο κέρδος σε άμυνα

Link to comment
Share on other sites

τώρα το έβαλα 8Μ (μήπως και τσιμπήσει κανείς)... Σκεφτόμουνα να την ρίξω την τιμή του στα 2-4... τώρα άμα το θες εσυ στο δίνω κάνεις δουλειά σου, άμα βρεις καλύτερο μου το ξαναδίνεις ή πούλα το και μοιραζόμαστε τα λεφτά...στον τάφο μου θα το πάρω;

Αν δεν το εχεις πουλησει σε μια εβδομαδα που θα ειμαι offline λογω διακοπων :jump1: τα βρισκουμε οταν γυρισω :T:

Link to comment
Share on other sites

για αυτό και γω το μόνο που δεν με ενδιαφέρει στον barb είναι το dex... Η σειρά πάει Vitality-Inte-Strength.

Ειδικά κιόλας αν έχω με τα υπάρχοντα αντικείμενα str κάπου στο 900, θα δεκτώ να θυσιάσω ένα αντικείμενο με +50 str για να βάλω ένα με +100int..

αν επίσης σκεφτείς ότι το +10 all res γίνεται μάνι μάνι +15 με το war cry - impunity rune... έχεις μεγαλύτερο κέρδος σε άμυνα

ΙΝΤ σε βαρβαρο λοιπον.Και γαμω τα RPG η Βlizzard παλι..... :tomato:

Link to comment
Share on other sites

^^

για αυτό μου έπεσε χτες το πρώτο drop με 900+ dps;;;

Μάγκες αυτό πόσο να το πουλήσω;

έχει 900+ dps, +70 strength +60 vitality, 10% chance to bleed δεν θυμάμαι το dmg.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται εδώ μέσα το ανταλλάσω με bracers με res all 40+, crit chance 5% και αν έχει strength ή vitality. (αν φυσικά δεν πουληθεί με την υψηλή τιμή που του έβαλα)

Δεν μας ειπες τι οπλο ειναι ομως... Εγω με 900 θα προτιμουσα το δικο μου one hand axe 805 dps 205str 60 vit. Πολλα νομιζω ζητας παντως εγω πανω απο 1.5 μυριο δυσκολα θα εδινα εφοσον το δικο μου το πηρα με 900κ.

Link to comment
Share on other sites

ΙΝΤ σε βαρβαρο λοιπον.Και γαμω τα RPG η Βlizzard παλι..... :tomato:

GB - RPG είναι καθαρά... Gear Based... τίποτα ένα πολύ καλό ARCADE έκαναν.. αν θέλει κανείς RPG να παίξει fallout ή Skyrim...

Δεν μας ειπες τι οπλο ειναι ομως... Εγω με 900 θα προτιμουσα το δικο μου one hand axe 805 dps 205str 60 vit. Πολλα νομιζω ζητας παντως εγω πανω απο 1.5 μυριο δυσκολα θα εδινα εφοσον το δικο μου το πηρα με 900κ.

ναι ρε το είπα και παραπάνω..μπας και τσιμπήσει κανείς...

ένα spear είναι...για πες λοιπόν...να είμαι και ρεαλιστής..

@giannis303 αν δεν φύγει θα στο κρατήσω

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Αν το δωσεις παραπανω απο 1.5 να εισαι ευχαριστημενος. Εγω παντως προσωπικα κατω απο 1000 με τουλαχιστον 100 str θεωρω ειναι ακυρο. Βεβαια αν καποιος εχει 600αρι πχ τοτε κατι γινεται με το 900αρι σου. Αν σε παιρνει να το βαλεις 2 κ να περιμενεις 2 μερες μηπως κ φυγει καντο. Αλλα αν θες μετρητο τοτε ριξτο

Link to comment
Share on other sites

Αν το δωσεις παραπανω απο 1.5 να εισαι ευχαριστημενος. Εγω παντως προσωπικα κατω απο 1000 με τουλαχιστον 100 str θεωρω ειναι ακυρο. Βεβαια αν καποιος εχει 600αρι πχ τοτε κατι γινεται με το 900αρι σου. Αν σε παιρνει να το βαλεις 2 κ να περιμενεις 2 μερες μηπως κ φυγει καντο. Αλλα αν θες μετρητο τοτε ριξτο

thanks θα το βάλω 1,5 και άμα φύγει έφυγε...αλλίως στον γιάννη...

Link to comment
Share on other sites

μιας και ειμαι κατοχος 2plan 6+ stats (for belts and bracers) και εχω craftαρει πανω απο 300items θα σας εξηγησω πως δουλευει....αρχικα να εξηγησω οτι η διαφορα απο τα 5plans δν ειναι μονο οτι δινουν 1 λιγοτερο slot (επομενως πολυ μικοροτερη πιθανοτητα να δωσουν και καλους συνδυασμο stats) εχουν και limitations....πχ το max dex που μπορουν να δωσουν ειναι 140 με 150 ενω αυτα με 6στατς ειναι 170....κτλ οπως και τα bracers με 5 στατς δινουν μαξ 3.5 critical hit chance ενω με 6 δινουν 4.5%....εννοειται οτι με 5-10 crafts δν γινεστε εκατομμυριουχοι αλλα με 10-15 ειναι 100% βεβαιο οτι θα βγαλετε τα διπλασια απο οσα δωσετε για να κανετε craft...

χθες εδωσα 13εκ για το πλαν με bracers και αλλα 10εκ για crafts (62) μεχρι στιγμης εχω βγαλει 17εκ και 11ευρο και εχο αλλα 30 αντικειμενα που περιμενω να φυγουν..... δλδ με τα πρωτα 62 κανω αποσβεση το plan και θα εχω καθαρο κερδος 5-6εκ.... στην δευτερη γυρα απο crafts το κερδος θα ειναι 5-6εκ + την αξια του πλαν δλδ 20εκ+....

ΥΓ. βασικα το game ειναι πιθανοτητες και συνδυασμοι και τις τηρει στο ακεραιο...πχ στο crafting απο plans με 6+στατς που αξιζουν (οπως belts,bracers,gloves,shoulders και καποια legenderay set items) τα αντικειμενα που φτιαχνει ο blacksmith δινουν καποιους συνδυαμους με stats που αξιζουν πολυ με πιθανοτητα 10-15% που η πιθανοτητα να τα βρει καποιος που φαρμαρει ειναι 0,1% με αυτο τον τροπο προστατευει αυτους που craftaρουν η αγοραζουν τετοια πλανς

Έγινε επεξεργασία από larry4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.