Jump to content



Recommended Posts

για τέλος actIV πόσα res θέλω? και για αρχές inferno? επίσης διάβασα ότι τα ντούκια έχουν passive 30% DR και ότι και το armor παίζει ρόλο στο DR και απο spells..οπότε μπερδεύτηκα.. επίσης άμα θέλετε donate και εγώ για upgrade θα τα usaro :D

edit: range barbarian ftw

Έγινε επεξεργασία από Xero
Link to comment
Share on other sites

Όσο έκανα λίγη χαλαρή δουλειά, έβαλα το stream του KingKongor που είπατε, από περιέργεια μήπως παίξει λίγο endgame.

Αρχικά, έκανε crafting. Πολύ. Τιμοκατάλογος mats+250k-300k το αντικείμενο. Κάτι σαν κι αυτό:

rVHr7.jpg

Αφού έφτασε τα 212m (έλεγε ότι ξεκίνησε από 40, δεν το είδα), ξεκίνησε Inferno Act IV. Diablo kill ~100 secs, μαζί με την αναμονή στα ενδιάμεσα. Μετά, επειδή οι μπότες που φόραγε ήταν άσχημες (εμφανισιακά εννοώ), αγόρασε buyout 75m τις παρακάτω (οι παλιές δίπλα):

WkEls.jpg

Και μετά άθροισε πόσα έχει πληρώσει για gear από ah (σε m):

IPCzt.jpg

Καληνύχτα...

Έγινε επεξεργασία από acct
typo
Link to comment
Share on other sites

Tragic....

Παλευω μεση ActII με gear που δε κανει ουτε 1m στο συνολο (εχω και 150K g πανω μου).

Πως ακριβως σκεφτηκε η Blizzard οτι κανεις progress στο παιχνιδι?? Κανοντας gold farming καμια 100αρια ωρες? Αγοραζοντας ιτεμς με ευρω? Δινοντας ευρω στους κινεζους για να παρεις gold? Πουλωντας κανενα νεφρο??

Ειναι καραγκιοζηδες, καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Με φαρμ κ υπομονή. Αν πουλάς κ στα δυο ah και ξες τι θες να πάρεις όλα γίνονται. έχει κ "έξυπνα" drop που μπορείς να βγάλεις καλά gold. Αν πουλάς κ 2-3 ευρω κανά item δεν ειναι κάτι τραγικό. Έτσι κ αλλιώς τα ξες τα φαρμ καλα εσυ :p

Link to comment
Share on other sites

Tragic....

Παλευω μεση ActII με gear που δε κανει ουτε 1m στο συνολο (εχω και 150K g πανω μου).

Πως ακριβως σκεφτηκε η Blizzard οτι κανεις progress στο παιχνιδι?? Κανοντας gold farming καμια 100αρια ωρες? Αγοραζοντας ιτεμς με ευρω? Δινοντας ευρω στους κινεζους για να παρεις gold? Πουλωντας κανενα νεφρο??

Ειναι καραγκιοζηδες, καληνυχτα.

Αρχίζεις farm, συνεχίζεις farm και τελιώνεις με farm και αφού φτάσεις στο τέλος κάνεις λίγο farm ακόμα!

το χειρότερο από όλα είναι τα botάκια που έχουν μαμίσει τη αξία του gold και η κατάσταση όσο πάει χειροτερεύει... ούτε τσίχλες δεν παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συναδελφοι καμενοι WoWαδες, αλλα οταν φαρμαρα Vains και Herbs ηξερα ποσα θα βγαλω σε μια ωρα. Tωρα με αυτο το θεατρο που μπλεξαμε ειναι εντελως random τα πραγματα. Μπορει να καιγεσαι με τις ωρες κ να παρεις το 3ο το μακρυτερο (το σπαθι :p ).

Ασε που πλεον δεν υπαρχει χρονος για ολονυκτια φαρμαρισματα...

Κ αυτο που λεει ο Φροστης ειναι γεγονος, ουτε gold δεν αξιζει να φαρμαρεις...πληθωριστικες τασεις στο gold AH...

Link to comment
Share on other sites

Εγω την ολη φαση παντως την εχω δει χαλλλλλλαρααααα....(ισως και λογω ηλικιας)

Δεν τρελαινομαι να εχω ΤΟ gear και να το τερματισω inferno.

Eχω φτασει act II και εκει πεφτει πολυ χαστουκι...ε αρχιζει πια και γινεται τελειως μαζοχισμος το ολο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συναδελφοι καμενοι WoWαδες, αλλα οταν φαρμαρα Vains και Herbs ηξερα ποσα θα βγαλω σε μια ωρα. Tωρα με αυτο το θεατρο που μπλεξαμε ειναι εντελως random τα πραγματα. Μπορει να καιγεσαι με τις ωρες κ να παρεις το 3ο το μακρυτερο (το σπαθι :p ).

Ασε που πλεον δεν υπαρχει χρονος για ολονυκτια φαρμαρισματα...

Κ αυτο που λεει ο Φροστης ειναι γεγονος, ουτε gold δεν αξιζει να φαρμαρεις...πληθωριστικες τασεις στο gold AH...

εγώ πιστεύω ότι κάποια στιγμή που δεν θα πουλιέται τίποτα θα τις ρίξουν τις τιμές τους... (μπορεί να κάνω και λάθος)

Πάντως αρχίσαν και σε μένα να πέφτουν τα legendary. Ένα έπεσε με τον barb (oculus ring) το οποίο έδωσα στην μάγο μου. Και στην μάγο έπεσε ένα bracer σχετικά καλό για lvl 52-56. Έσπασε το ρόδι...

εδιτ: αν σπάσω οτιδήποτε legendary θα πάρω brimstone?

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα χθες act2 zoltun ξε-kulle, και τον έπαιξα 7-8 φορές και μου την εφόρεσε κανονικότατα και με σφραγίδα. Πάντα τον έφτανα στο αμήν και μου έκανε μια critical καρατιά και με ξάπλωνε. Μπήκαμε μετά με τον τιφοζι, και τον πλακώσαμε στις μάπες και τον βγάλαμε.

Μετά μπήκαμε belial και πάλι τον είχαμε στο αμήν, και στο τέλος έκανε enrage με τα poison και μας τέντωνε.

Αυτό που καταλαβαίνω από τα παραπάνω είναι ότι θέλω περισσότερο DPS, οπότε σήμερα θα βάλω dual wield να ανεβάσω dps...

Τα stats μου είναι 12Κdps, 10Κ armor, 800 με 1000 resists, 38Κ HP, και μαλακώνω τα κόκκαλα από σχεδόν όλα τα elite combo. Βασικά σήμερα θα αλλάξω το build και θα ξαναπαίξω kulle και belial, θα βάλω όλα τα skill για DPS με διπλό οπλάκι και πιστεύω θα είμαι κομπλέ.

Εδώ το build.

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
Link to comment
Share on other sites

ενταξυ komple το act2 από μένα, προχτες έριξα 2-3 φορές belial μόνος. Πήγα και act3, δεν έιναι τραγικά τα πράγματα, απλά είναι βαρετά γιατί δεν έχω αρκετα dps (θελω gold για οπλα). Έφτασα GHOM αλλά εκέι το μόνο που καταφερα είναι να ξαπλώσω καμιά 10αριά φορές. ΠΟΛΥ poison και παρόλο που έχω 8κ armor και 850resist all χωρίς καλό dps και life steal/onhit δεν τον έχω :(

post-4796-1416076409,4352_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω σπάσει πάνω από 200 ilvl 60+ (magic+rare) και δεν έχω πάρει ακόμα brimstone :p

όταν φτάσεις τα 1000 τότε υπακούς τους νόμους της στατιστικής... (0.1% είναι 1/1000) ;)

μάλλον δεν πρέπει να περιμένεις brimstone από 60+ inferno items

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.