Jump to content



Recommended Posts

έγώ έχω ρέντα με τον barb Μου...κάθε μέρα σχεδόν ένα legendary, και χτες μου πέφτει 1 axe βαρβάρου, με 866 dps attack speed 9%, +100str +int 100 + dex.

λέω κάτσε να πάω act 1 και να δοκιμάσω την stormshield με tank Build.. Πάω ρίχνω για πλάκα τον warden και λέω αφού έχω στακάρει δεν ρίχνω τον butcher? Πάω ρίχνω τον Butcher (για πλάκα πάλι) και μου ρίχνει ένα σπαθί με 960dps, + 33% dmg, +111 str + 850 life on hit...

και τώρα στο tank build απορία..Τον πήγα act 2 αλλά όταν σκάσει μύτη κάνα fast δύσκολα την παλεύω... έχει κανείς το ιδανικό tank build (skillz + passive) kαι τι στάτς χρειάζονται? (μπας και κάνω κάτι λάθος)

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Το σπαθι το θες;

ναι βολεύει για το main build (double tornado), αλλά και για tanking.

Θα το δώσω μόνο αν βρω κάτι αντίστοιχο με socket...

σκέψου ότι το αμέσως επόμενο καλύτερο όπλο μου είναι ένα mace με 633dps, +207Str + 133vit, 2.9 life steal και socket Που έχω βάλει ένα star emerald, το οποίο είναι αγορασμένο.

Link to comment
Share on other sites

οταν κραφταρεις 55 items και κανεις 1,5βδομαδα να τα διωξεις ριχνοντας τα στη μιση τιμη απο την πραγματικη αξια τους ενω περισσοτερα απο 150 πουληθηκαν σε κανονικη τιμη μεσα σε ενα 4μερες πριν απο 2 βδομαδες...αντιλαμβανεται κανεις οτι το παιχνιδι αρχισε να γινεται αναμνηση...

Link to comment
Share on other sites

όσο δεν το αγοράζει το παιχνίδι καινούργιος κόσμος, ώστε να δημιουργηθούν καινούργιοι χαρακτήρες=ανάγκη σε νέα αντικείμενα, συνεπώς δεν θα υπάρχει ζήτηση, αυτό το πράγμα θα συμβεί.

Το παιχνίδι χρειάζεται άμεσα ένα eχpansion.

Θέλει νέους χαρακτήρες, νέα αντικείμενα, νέους χάρτες quests κλπ, δυνατότητα horadric cube (να φτιάχνει κανείς socket αντικείμενα, κρυφά αντικείμενα κλπ κλπ)

Να παίξει το PVP (εκεί να δεις τους τρελούς που θα θέλουν να νικάνε στο pvp τι αντικείμενα θα χρειάζονται), όπως και επίσης θα θέλει τελείος διαφορετικό τρόπο παιξίματος π.χ. στον barb θα είναι χρήσιμο επιτέλους το skill spear...άρα αμέσως αμέσως το παιχνίδι γίνεται ενδιαφέρον.

Τέλος θα μου άρεσε να υπήρχαν κάτι πίστες σαν event που να κρατούσαν ας πούμε 1 ώρα και τα οποία στο τέλος θα είχε κανα chest ή κάνα boss διαφορετικό από αυτά που έχουμε ρίξει 10000 φορές...

Link to comment
Share on other sites

οταν κραφταρεις 55 items και κανεις 1,5βδομαδα να τα διωξεις ριχνοντας τα στη μιση τιμη απο την πραγματικη αξια τους ενω περισσοτερα απο 150 πουληθηκαν σε κανονικη τιμη μεσα σε ενα 4μερες πριν απο 2 βδομαδες...αντιλαμβανεται κανεις οτι το παιχνιδι αρχισε να γινεται αναμνηση...

Εδώ που τα λέμε, είναι βαρετό πλέον. Τώρα που τελείωσα και το inferno, τι μένει να κάνεις; Να φαρμάρω για gold και gear; Σιγά τ'αυγά. Ήδη έχω 5 ημέρες να μπω να παίξω.

Ένα arcade το καταντήσανε (©tavliban), προσπαθώντας να βγάλουν χρήμα από 150 μεριές (RMAH κτλ), ενώ το παιχνίδι είναι λιωμένο στα bugs.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το τελείωσες δεν βοηθάς και εμάς που έχουμε κολήσει?

60 barb έχω μείνει στο act 2 inferno εδώ και μέρες.

Θέλεις βοήθεια με το build σου ή να μπω να σε βοηθήσω με κανένα stage?

Στην δεύτερη περίπτωση στείλε μου ένα μήνυμα με το battle tag σου, να σε περάσω.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το τελείωσες δεν βοηθάς και εμάς που έχουμε κολήσει?

60 barb έχω μείνει στο act 2 inferno εδώ και μέρες.

αν παίζεις tank build, έχω διαπιστώσει ότι θες ΤΡΕΛΟ εξοπλισμό...

με stormshield και όπλο με 950dps και life on hit 850, στα elite packs την άκουγα άσχημα...

με barb μόνο με double tornado προχώρησα...

Act 3 μόνο με το όπλο που ανάφερα και την stormshield τα κατάφερα ψιλοάνετα μόνος μου.

Act 4 φωνάζεις τον TifoziF1 και λύνεις το πρόβλημα σου... Γεια σου ρε Tzifos γίγαντα.. :T:

Link to comment
Share on other sites

Για εμας ομως που εχουμε βασισει τον εξοπλισμο μας σε attack speed και resist to all τι μπορουμε να κανουμε για να περασουμε act3 χωρις να ξαναγορασουμε αντικειμενα?Με βαρβαρο παντα μιλαω...

Link to comment
Share on other sites

Για εμας ομως που εχουμε βασισει τον εξοπλισμο μας σε attack speed και resist to all τι μπορουμε να κανουμε για να περασουμε act3 χωρις να ξαναγορασουμε αντικειμενα?Με βαρβαρο παντα μιλαω...

θεωρώ πως αν μπεις σε ένα παρτάκι με έναν monk και εναν wiz θα προχωρήσεις αρκετά.

και εσυ θα τους βοηηθάς με το war cry, αλλά και ο monk θα κάνει heal αβέρτα, και o wiz με υψηλό dps θα καθαρίζει...

αλλιώς μίλα μου μέσα στο παιχνίδι και φύγαμε ;)

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πως αν μπεις σε ένα παρτάκι με έναν monk και εναν wiz θα προχωρήσεις αρκετά.

και εσυ θα τους βοηηθάς με το war cry, αλλά και ο monk θα κάνει heal αβέρτα, και o wiz με υψηλό dps θα καθαρίζει...

αλλιώς μίλα μου μέσα στο παιχνίδι και φύγαμε ;)

Το θεμα δεν ειναι να μπω και να τρωνε οι αλλοι τα τερατακια...Το θεμα ειναι να τα βγαζω μονος μου.Εφτασα μεχρι τον ghom στο act3 αλλα οταν τον εφτασα κατω απο τη μεση γεμισε ολη η οθονη με σκονη και δεν γλυτωνα με τπτ...Τι ignore pain τι pots παντα πεθαινα...Δεν ξερω πως γινεται να μην πεθανεις εκει βασικα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.