Jump to content



Recommended Posts

Εγώ θέλω μια αλλαγή από Firelight αλλά δε κάθεται rolands, όλο akkhan's. Τουλάχιστον για την ώρα έχει πιο clear goal και ξέρω πως πρέπει να φαρμάρω το hellfire amulet για να ανοίξω 5ο passive. Έχουμε ψωμί.

H βλακεία είναι πως τα αγαπημένα μου builds ήταν τα condemned που πέθαναν με κάποιο patch κάπου στο Μάιο, όμως με το 2.1 το Condemned spec είναι πιθανότατα το top crus spec, μόνο όμως με το νέο seasonal Shield που το buffάρει. Και δεν ψήνομαι για νέο Crus σε seasonal, πιο πιθανό να δοκιμάσω άλλο class αν πάω από την αρχή.

Αν μου αρέσει και δουλεύει καλά σε Τ6 και GRifts με κόβω να μένω Roland/Phalanx μέχρι να έρθουν τα seasonal στο vanilla.

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

Darklight + Fire dmg + Fist of the Heavens + fire starter.

Λίγο πολύ αυτό: CcupsPLZTT - Community - Diablo III

Tο πιο γρήγορο Crus build όσον αφορά στο πως σβήνει rifts, bounty runs κτλ. Και ίσως το πιο γρήγορο για μέχρι GRift 30. Φοβερό AOE, απλά για πάνω από 30άρι GRift χρειάζεσαι λίγο παραπάνω toughness και Single target dmg οπότε το Holy Shotgun το προσπερνάει.

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια χαρα gear για το firelight (καλυτερο gear απο το shotgun βασικα) τοτε. Και toughness ακριβως το ιδιο εχω και με το μεν και με το δε... Απλα με το firelight δεν εχω healing που ειναι πολυ σημαντικο σε grift 30+...

Link to comment
Share on other sites

κύριοι saders,

2 build έχω δει να προχωράνε σε grift. 1 το holy shotgun και 2 το phalanx.

τα οποία έχουν παρόμοιο gameplay με διαφορετικό όπλο και άσπιδα. crucial είναι να έχει κανείς 54% cdr και πάνω. Αλλιώς τα 1-2 sec που δεν είσαι prophet πέφτεις κάτω σαν την μύγα...

Link to comment
Share on other sites

Βρες κανενα baleful remnant τοτε και για μενανε :p

Οσον αφορα το Holy Shotgun μου το ειχες πει εσυ βεβαια αλλα ενταξει εγω ως γνωστον δεν εφαρμοζω τιποτα. Τοσο καιρο παιζω χωρις το prophet! :p

Link to comment
Share on other sites

Βρες κανενα baleful remnant τοτε και για μενανε :p

Οσον αφορα το Holy Shotgun μου το ειχες πει εσυ βεβαια αλλα ενταξει εγω ως γνωστον δεν εφαρμοζω τιποτα. Τοσο καιρο παιζω χωρις το prophet! :p

που να δεις το heart slaughter Που μου έπεσε...και είναι unrolled...μόνο ramalandi του έχωσα... Πάντως το remnant μου που μου έπεσε δεν λέω είναι έπος, αλλά θα το προτιμούσα χωρίς as αλλά με cdr.. και νομίζω ότι είναι καλύτερο από το slaughter γιατί βγάζει τους τσίρους που κάνουν tanking.

άμα δεν μπεις στο πάρτυ μου φίλος, δεν πρόκειται να σου βρω τίποτα... :p

on another note, τελείωσα και το grift 33 και ανέβηκα στο progression στην θέση 467 (?) του solo...

με (σας) έπιασε μια συγκίνησηηηηη...δάκρυσα...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα που μπορω να φαρμαρω goblins?Αντε και κανα vault εδω να σωθουμε.

northern highlands πριν το leorics mansion, πριν τον azmodan...

αλλά εγώ δεν θα έκανα κινεζιές...spammaρε bounties και κάποια στιγμή θα σου κάτσει...

Link to comment
Share on other sites

northern highlands πριν το leorics mansion, πριν τον azmodan...

σωστά, πριν τον Azmo είναι Core of Arreat , αλλά και στο Leoric Mansion πως λέγεται αυτό τεσπά έχει αρκετές φορές απλά είναι πιο μεγάλη area από το Northern Highands.

επίσης Old Ruins, Festering Woods, Halls of Agony lvl 2-3

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

κύριοι saders,

2 build έχω δει να προχωράνε σε grift. 1 το holy shotgun και 2 το phalanx.

Τώρα τρέχω το Stampede Phalanx. Γελάω και μόνο με το γεγονός πως η επιθεση μου ειναι πόνυ. Ωραίο spec. Βέβαια αν κάποιος παίζει seasonal τίποτα δεν αγγίζει το Condemn. Άντε να τελειώσει η season να έρθει και στο κανονικό :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα grifts ειναι κατα μεγαλο ποσοστο θεμα τυχης. (density, απο ποιο act ειναι τα mobs,τι map θα σου τυχει, pylon ισως). Ενω το 32αρι το εχω ανετα ενα 33αρι ακομα δεν μου χει κατσει γηινο για να το βγαλω!

(no unity always)

edit: (no words) level 7 rift και ακομα ψαχνω mobs

24wa4gm.jpg

Έγινε επεξεργασία από P70
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα grifts ειναι κατα μεγαλο ποσοστο θεμα τυχης. (density, απο ποιο act ειναι τα mobs,τι map θα σου τυχει, pylon ισως). Ενω το 32αρι το εχω ανετα ενα 33αρι ακομα δεν μου χει κατσει γηινο για να το βγαλω!

(no unity always)

edit: (no words) level 7 rift και ακομα ψαχνω mobs

24wa4gm.jpg

άσε τις σολιές και έλα το απόγευμα να μου βρεις sunwuko :p

Link to comment
Share on other sites

τα greater rifts από ένα σημείο και μετά απλά δεν.. απορώ πως έχουν φτάσει τόσο ψηλά αυτοί που έχουν φτάσει. κι ας βγάλω το solo από την μέση, εκεί μπορεί να έχεις unity έχεις follower κ.λπ πες πάει στα κομμάτια... σε 4άδες που είσαι απλά ένα hit ειδικά οι damage dealers και δεν γίνεται να αλλάζεις gear (π.χ. τα immunities amulets) , πως γίνεται να έχουν πάει, 48-49 δεν ξέρω κι εγώ πόσο έχουν πάει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το τι mob θα κάτσει είναι καθοριστικός παράγοντας.

Ξεφτιλίζω χθες ένα 30άρι με skeletons και πάω στο 31 και πετυχαίνω reapers, fu δλδ...

Κάτι πρέπει να γίνει με το balance και το density...

Δοκιμάζα χθες Anessazi Edge - Game Guide - Diablo III με Homunculus - Game Guide - Diablo III και Haunt of Vaxo - Game Guide - Diablo III.

Trigger effect το Sacrifice - Game Guide - Diablo III + Provoke the pack (+60% dmg αν είσαι γρήγορος, για 5s), fun fun :hehe:

Necrowitch - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

έστω σου τυχαίνει με σκελετούς κ.λπ.

αν σου κάτσει (που θα σου κάτσει) elite Jailer Lightning κ.λπ. εκεί τι κάνεις? αφού είσαι ένα χιτ. 20m+ toughness crusaders/barbs και έπεφταν 1 hit σε 38-39 ρίφτ. δηλαδή τι στον πέοντα.. ΜΟΝΟ Monks έχω δει να αντέχουν κάπως, αλλά και πάλι από 40 και μετά απλά δε. για DH, Wiz, WD ούτε λόγος βεβαίως.. μία σκατούλα lightning να σε ακουμπήσει, τέζα.

μάλλον κάτι παίζει που δεν ξέρουμε (ίσως κανένα exploit?)

Link to comment
Share on other sites

Aπο ενα σημειο και μετα παιζουν 2 μονο τακτικες τρελο abuse με καποιο passive ή/και item πχ goldwrap + gem χοντρης για normal rift η απλα βαζω νεφτι στο κωλαριον και κινουμε σα π#$%#@ chilanik-WC+martathon για barb πχ αφηνω dmg και τρεχω.Σε party αλλαζει η φαση εχεις ενα tank με full control CC τα χει ολη την ωρα μαζεμενα και stunarismena και βαρανε τα glass cannon dh απο πισω υποθετω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.