Jump to content



Recommended Posts

μπες λίγο σήμερα να τα πηδήξουμε όλα...εγώ και ο Mike κρατάμε την σημαία ψηλά...πρέπει να ανεβάσω και τα gems αίντε...

Υπαρχει ψηλο ranking στο clan απ το οποιο απουσιαζω και δεν το ξερω; :-P :-P :-P :-P :-P

Link to comment
Share on other sites

είπα ότι δεν ήμουν ποπόφαρδος (εκτός από παικταράς βέβαια :p, pro θα έλεγα :p) ; μια στροφή rift έκανα χωρίς να πεθάνω και με channeling&power pylon στον guardian. και 57αρι να ήταν έβγαινε..

 

Καλά έκαναν και έβαλαν randomness στο παιχνίδι. Αλλιώς τώρα θα έπαιζα candy crush και θα περίμενα expansion.

 

Αλλά βάρβαρο είναι γελοίο το skill που πρέπει να έχεις....με ένα χέρι παίζεις..προτιμώ να έχω λίγη αγωνία στο gameplay μου...

 

υγ. μπες λίγο σήμερα να τα πηδήξουμε όλα...εγώ και ο Mike κρατάμε την σημαία ψηλά...πρέπει να ανεβάσω και τα gems αίντε...

Hey είμαι και εγώ εδώ War#2285

Link to comment
Share on other sites

Challenge στα greater rifts? Νο follower και no vitality στα paragon με DH thunderstorm,plagued affixes σε elite pack σε act 1 cave tileset :P και το death penalty πήγε απο το 0 στο 30 σε χρόνο dt.

 

Αλλά μου αρέσει :).

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να έχει καν ανoίξει το μάτι και να προλάβω να πιω τη πρώτη τζούρα καφέ, πέφτω (για πρώτη φορά) σε vault run!

 

Εnjoy :)

 

 

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δλδ από εδώ και πέρα,όλα τα boss θα είναι είτε jailer/thunderstorm/reflect ή πίστες μόνο με lacuni/winged assassin/exorcist+pwstislenetisallesmetadrepaniapousepane2-3 othonespio katw??? WTF blizzz ???  :noexpression:

Μπα αυτα βγαινουν μονο στανταρ πανω απο 55+ gr. Αν πας να παιξεις κανενα 40-45 θα ειναι ολα κατι plagued arcane κτλ...

Link to comment
Share on other sites

έφαγα μια επική ήττα σε 49 πριν με τα νεύρα-τσαταλια από τα winged assassin και στο τέλος για κερασάκι βγήκε ο perendi με γκαζζιλιον HP 

20 λεπτά έκανα :p    δλδ οι melee classes τι κάνουν με αυτόν;;  

Link to comment
Share on other sites

έφαγα μια επική ήττα σε 49 πριν με τα νεύρα-τσαταλια από τα winged assassin και στο τέλος για κερασάκι βγήκε ο perendi με γκαζζιλιον HP

20 λεπτά έκανα [emoji14] δλδ οι melee classes τι κάνουν με αυτόν;;

Πατανε escape και μετα εκει που λεει leave game ή exit diablo, αναλογως τα κεφια και το rage :hehe:
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

+1. Εμεις στο 63 παντως με το που ειδαμε τον guardian πατησαμε απλα leave. Απο ενα tier και μετα αν ο guardian δεν κατσει ειναι χαμενη υποθεση και ισως και χαμενος χρονος!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ερώτησις: υπάρχει διαφορά  στα  Fetish Sycophants που κάνουμε summon μέσω passive και αυτών που κάνει summon η ζώνη http://eu.battle.net/d3/en/item/belt-of-transcendence ??

γιατί νομίζω ότι τα πρώτα ψοφάνε πιο γρήγορα,μήπως δλδ το perk της Zuni-last until they die- δεν εφαρμόζεται στα πρώτα;

ty

Link to comment
Share on other sites

Το set bonus του Zunimassa's Haunt, αφορά μόνο το spell Fetish Army. Το tooltip διαβάζει: "Your Fetish Army lasts until they die." 

 

Τα Fetishes του Belt of Transcendence πάντως, είναι όμοια με αυτά του Fetish Psychophants passive, γι'αυτό άλλωστε και δεν stackάρουν μεταξύ τους.

Έγινε επεξεργασία από Calydon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ερώτησις: υπάρχει διαφορά  στα  Fetish Sycophants που κάνουμε summon μέσω passive και αυτών που κάνει summon η ζώνη http://eu.battle.net/d3/en/item/belt-of-transcendence ??

γιατί νομίζω ότι τα πρώτα ψοφάνε πιο γρήγορα,μήπως δλδ το perk της Zuni-last until they die- δεν εφαρμόζεται στα πρώτα;

ty

Εννοείται ότι το Zuni εφαρμόζεται μόνο στα fetish από το skill, το λέει στην περιγραφή.

 

(2) Set:

Your Fetish Army lasts until they die.

 

 

Fetish Army είναι το όνομα του skill http://eu.battle.net/d3/en/class/witch-doctor/active/fetish-army

 

Τα σκόρπια fetish που παίρνεις από α) την ζώνη, β) το passive και γ) το ceremonial knife κρατάνε 60 δευτερόλεπτα.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έφτασα τις 400 ωρες στο season και δεν νομίζω οτι υπάρχει τπτ άλλο να κάνω-άντε ενα kukri στον seaonal wd-- ελπίζω η season να μην τραβήξει μέχρι Αύγουστο και να την τερματίσουν σύντομα γιατί ήδη πολύς κόσμος κουράστηκε και σταμάτησε ή το γύρισε στο witcher 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα πλήθη!

 

Αν είστε σαν εμένα και σας ενοχλεί το έντονο bloom effect του παιχνιδιού (νιώθω ότι έχω 7 βαθμούς μυωπία κάθε φορά που κάνω log in), μην συγχύζεστε άλλο, υπάρχει λύση! Εχθές το βράδυ λοιπόν, ψάχνοντας για εναλλακτικές, συνάντησα το παρακάτω mod.

 

[Enhanced Graphics] Darken + Sharpen Filter

 

Το συγκεκριμένο filter βασίζεται στο SweetFX το οποίο χρησιμοποιείται σε ένα τεράστιο εύρος παιχνιδιών (Witcher, Skyrim, Battlefield, Watchdogs κ.α.). Η βασική του λειτουργία εντός του Diablo, είναι να αφαιρέσει το έντονο bloom, που ανέφερα προηγουμένως, κάνοντας την εικόνα πιο όξινη (sharpened) και κατ'επέκταση καθαρή. Πέραν της βασικής του αυτής λειτουργίας υπάρχουν τρεις ακόμη versions (Slight Darken, Medium Darken και Strong darken) οι οποίες δίνουν ένα σαφώς πιο δραματικό χαρακτήρα στο παιχνίδι.

 

Για να χρησιμοποιήσετε το filter, το μόνο που χρειάζεται είναι να αποσυμπιέσετε το zip, με την ένταση του effect που προτιμάτε, στον root φάκελο του Diablo 3 (συνήθως C:\Program Files (x86)\Diablo III). Εντός του παιχνιδιού, μπορείτε να ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε το effect, on-the-fly με το πλήκτρο [break/Pause].

 

Παρακάτω έχω προσθέσει μερικά screenshots που τράβηξα με κάθε μία από τις versions, για να γίνει πιο αντιληπτή η διαφορά εντός του παιχνιδιού.

Στο επόμενο βίντεο φαίνεται το Sharpen + Light Darken effect

 

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ την Sharpen Only έκδοση και η διαφορά είναι τεράστια.

 

Εν αναμονή των UI mods...

 

UUZWDtf.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.