Jump to content


Recommended Posts

Παιδιά μια χάρη προς όλους.

Μπορείτε να ποστάρετε όσοι παίζετε με crusader T6 το armory σας? Θέλω να δω το gear, stats & skills.

Έχω κολήσει και πάνω από Τ5 δεν αντέχω σφαλιάρες.

Link to comment
Share on other sites

Wardrobe - Community - Diablo III

Skism btw ποσο καρτελα σου λεει cooldown reduction? Γιατι κατι δεν μου βγαινει στο δικο μου... Θα επρεπε να εχω 10(crimson)+7(shoulder)+12(helm)+15(fervor skill)+10(paragon points)=54 και εχω 44 και δεν ξερω γιατι. Δεν μετραει κατι...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε, μπουκωσανε τα crossbows και ουτε μία μπαλωθιά? :hehe:

Πολυ κωλοτουμπα ρε παιδακι μου :p

και οι κωλοτουμπα κανει dmg... λιγο :p

solo χωρίς Unity είναι το θέμα.

χωρις ειμαι οπως βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

Wardrobe - Community - Diablo III

Skism btw ποσο καρτελα σου λεει cooldown reduction? Γιατι κατι δεν μου βγαινει στο δικο μου... Θα επρεπε να εχω 10(crimson)+7(shoulder)+12(helm)+15(fervor skill)+10(paragon points)=54 και εχω 44 και δεν ξερω γιατι. Δεν μετραει κατι...

αν τα αθροίσω μου βγαίνει over 50%, η καρτέλα δείχνει 40,4 οπότε ή κάτι δεν παίρνει υπόψην του ή (πιο πιθανό) έχει diminishing returns

Edit: ναι έχει :

"The formula is basically CDR = 1 - ( (1- CDR1) * (1-CDR2) * (1-CDR3) ... ) where the CDR# things are the cooldown reduction values of your gear/skills as decimals."

Link to comment
Share on other sites

μα γιατί ? αν ήθελε η bliz θα το είχε κάνει nerf. Αλλά και πάλι με ένα Soj κατά πάσα πιθανότητα θα είμαι οκ. Θα το δοκιμάσω το σκ :hmm:

με Unity φαρμάρεις άνετα ούτως η άλλως γιατί σηκώνεις Damage και κρατάς χαμηλά το Toughness (εννοείτε πως αν έχεις και το follow cannot die item)

για μένα τουλάχιστον το ουσιαστικό solo farming είναι χωρίς unity (δεν εννούσα πως είναι exploit ή κάτι τέτοιο)

( έχω 2 unity και το follow cannot die item και είναι πραγματικά πολύ "cheat" :p )

Link to comment
Share on other sites

ενα με WD jade/kukri build σημερινο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AzWD2qFWRbE]Diablo III: RoS JADE/KUKRI WD Torment 6 Malthael kill - YouTube[/ame]

και η μαχη της υπομονης με τον crusader.....Zzzzz

[ame=

]
[/ame] Έγινε επεξεργασία από overclocked
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει τραγικό avg dps, το δώρο γενεθλείων που μου έκανε η Bliz είναι endgame κανονικά.

attachment.php?attachmentid=62466&stc=1&d=1402222972

Μου αχρήστευσε το cooldown-archon build: το archon έφυγε (γιατί δεν παίζει explosive blast όσο είσαι σε archon form) και μαζί του πήρε πούλο και όλο το set Vyr. Έχω καταλήξει σχεδόν να μην χρειάζομαι καν το RoRG με τα κομμάτια που φοράω.

Εν τέλει κατέληξα να δοκιμάζω μέχρι και melee fire wizard (spectral blade) μιας και το Explosive Blast είναι melee skill και πάλι το αισθανόμουν OP το όπλο.

Το δίλλημα τώρα είναι το εξής: φοράω αυτά που βλέπετε εδώ

Loubina - Community - Diablo III

Και έχω 2 επιλογές:

1) το gear όπως το βλέπετε και primary attack το κλασικό Magic Missile με το ανάπηρο Mirrorball μου (μόνο 1 extra MM). Το θετικό είναι ότι διπλασιάζεται το dps μου (+1 Magic Missile) και το αρνητικό ότι δεν είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό σε melee φάσεις. Και λόγω WoW είμαι συνέχεια σε melee καταστάσεις.

2) αλλαγή το Mirroball στο off hand του Firebird set και primary attack σε Spectral Blade με το fire rune (melee).

Το θετικό είναι ότι γίνομαι εντελώς melee κι εκμεταλλεύομαι πλήρως το EB/WoW συν ότι το Firebird offhand έχει επιπλέον +17% fire damage. Το αρνητικό είναι ότι δεν είναι το +100% από το +1 extra Magic Missile του Mirrorball.

Ιδέες;

post-129-1416078490,3261_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.