Jump to content



Δειξτε το πληκτρολογιο και το ποντικι σας!


Recommended Posts

Πραγματικά τρομερό το keyboard τις Deck και αξίζει σίγουρα τα λεφτά του. Εχω ψηθεί και εγώ άσχημα να χτυπήσω μηχανικό keyboard. Σκεφτόμουν κάτι σε Filco απο elitekeyboards.com αλλα έχουν εξαντληθεί και έμαθα οτι θα φέρουν καινούργια σχέδια απο άλλη εταιρία στις αρχές Φεβρ. και οτι θα είναι καλύτερα απο τα Filco. Επίσης δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα πάρω με blue η black cherry. Τα black είναι σίγουρα καλύτερα για gaming αλλα δέν έχεις το tactile feedback και τον clicky ήχο των blue.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει μυστικό...

Γαλάκτωμα πλαστικών με αντιστατική δράση. Ψεκάζεις λίγο σε ένα πινέλο και έπειτα το απλώνεις παντού. Προσοχή όμως στις γυαλιστερές γενικά επιφάνειες... Η χρήση του είναι κυριώς για ματ καταστάσεις. Μετά από αυτό η σκόνη αργεί χαρακτηριστικά να εμφανιστεί. Τουλάχιστον για 1 μήνα θα είσαι καθαρός και αστραφτερός

:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μυστικό...

Γαλάκτωμα πλαστικών με αντιστατική δράση. Ψεκάζεις λίγο σε ένα πινέλο και έπειτα το απλώνεις παντού. Προσοχή όμως στις γυαλιστερές γενικά επιφάνειες... Η χρήση του είναι κυριώς για ματ καταστάσεις. Μετά από αυτό η σκόνη αργεί χαρακτηριστικά να εμφανιστεί. Τουλάχιστον για 1 μήνα θα είσαι καθαρός και αστραφτερός

:)

link;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

link;

Ορίστε και ένα link. Μπορείς όμως να βρεις αντιστατικό γαλάκτωμα σε οποιοδήποτε ενημερωμένο πλυντήριο αυτοκινήτων.

Ετοιμάζω μια μικρή παρουσίαση για να σας αποδείξω πόσο εύκολο, πρακτικό και αποτελεσματικό είναι στη χρήση του. Λίγη υπομονή, μάλλον αύριο θα είναι όλα έτοιμα με φώτο και αναλυτικά όλη τη διαδικασία αλλά και τις εφαρμογές του.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μυστικό...

Γαλάκτωμα πλαστικών με αντιστατική δράση. Ψεκάζεις λίγο σε ένα πινέλο και έπειτα το απλώνεις παντού. Προσοχή όμως στις γυαλιστερές γενικά επιφάνειες... Η χρήση του είναι κυριώς για ματ καταστάσεις. Μετά από αυτό η σκόνη αργεί χαρακτηριστικά να εμφανιστεί. Τουλάχιστον για 1 μήνα θα είσαι καθαρός και αστραφτερός

:)

τη μπίχλα που έχει αυτή τη στιγμή το g15 μου θα τη διώξει;

Link to comment
Share on other sites

τη μπίχλα που έχει αυτή τη στιγμή το g15 μου θα τη διώξει;

Όλα τα ποιοτικά γαλακτώματα έχουν και ελαφρώς καθαριστικές ιδιότητες. Ενδεχομένως να στο καθαρίσει, βέβαια εξαρτάται από τη μπίχλα που έχεις...:p

Όταν θα ΄χω έτοιμη την παρουσίαση, θα σου στείλω pm να δεις όλη την διαδικασία.:)

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Κωστάκης viewpost.gif

όχι θα γίνει χειρότερη. Στο ταμπλό του αυτοκινήτου σου βάζεις κεριά,γυαλιστικά whatever χωρίς να το καθαρίσεις?

Δεν μιλάμε για κεριά ή για απλά γυαλιστικά σπρέι με προωθητικά αέρια, εξάλλου όλα αυτά ούτε καθαρίζουν αλλά ούτε έχουν αντιστατική ιδιότητα, χώρια που στην ουσία εγκλωβίζουν την σκόνη!!! Υπάρχουν στην αγορά ποιοτικά γαλακτώματα που κάνουν μικρά θαύματα...

Έγινε επεξεργασία από riben1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναι όντως σε σύγκριση με το προηγούμενο είναι πάρα πολύ μαζεμένο, άλλωστε είναι gaming, σχεδόν το μισό από αυτό που είχα, έχει τα απολύτως απαραίτητα....αλλά αυτά τα πέντε έξτρα κουμπιά, 3 κάτω από το space και 2 μέσα στο numpad σου προσφέρουν αρκετά πραγματάκια.

Εντύπωση μου κάνουν τα πλήκτρα και φυσικά τα προγράμματα που έχει η roccat για το ποντίκι και για το πληκτρολόγιο....

Link to comment
Share on other sites

Στον νέο υπολογιστή έχω το Wireless Optical Desktop Pro 2.0

[ATTACH]42283[/ATTACH]

Εχω ακριβως το ιδιο εδω και καμποσα χρονια.

Ειμαι ΥΠΕΡευχαριστημενος αλλα εχω φαει τον τοπο να το ξαναγορασω και δυστυχως δεν υπαρχει πουθενα πια :(

Ολοι εχουν το ergonomic και το natural το εχουν εξαφανίσει.

Eιναι ευκολο να μοιραστεις το απο που το πηρες μην του εχει μεινει κανενα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.