Jump to content



Δειξτε το πληκτρολογιο και το ποντικι σας!


Recommended Posts

Δεν διαφωνω σε τιποτα απο αυτα που λες. Αν ηξερα οτι το ΜΧ Revolution θα ειναι ετσι (προανεφερα τι δεν μου αρεσε) δεν θα αλλαζα ποτε το mamba.

Δεν ηταν θεμα χρηματων για μενα... ηταν γιατι πιστευα οτι με τα οποια "μικροπροβληματα" αντιμετωπιζει σαν ποντικι, το θεωρησα κοροϊδια να ζηταει αυτα τα λεφτα.

Τωρα βεβαια σαν πιο "σοφος" και με περισσοτερες εμπειριες (βλεπε MX Revolution) το μετανιωσα που το επεστρεψα.

Το ΜΧ Rev το εχω στη δουλεια...και το δουλευω εδω και 2 χρονια

πολυ καλο ποντικι αλλα το Mamba ειναι μια κλαση μονο του...

προσωπικη γνωμη παντα εχοντας δουλεψει και τα 2 για αρκετο καιρο

αν και το Rev δεν ειναι gaming grade ποντικι οποτε ενοειται οτι δεν ειναι οτι καλυτερο για gaming

λογω lag κυριως...για allaround χρηση το θεωρω απο τα καλυτερα μαζι με το προγονο MX 1000

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ορίστε κ το δικό μου reclusa μετά από 2 χρόνια βρήκα επιτέλους τι να του βάλω στο αριστερό usb που πρόσφερε..

έτσι έχουμε.

δεξιά το noname ποντίκι με mod κοντό καλώδιο κ αριστερά ένα μικρο bluetooth

attachment.php?attachmentid=37838&stc=1&d=1264323487attachment.php?attachmentid=37839&stc=1&d=1264323487

κ να μην ξεχάσω κ το διακοπτακι..

attachment.php?attachmentid=37741&stc=1&d=1264323067

post-3065-1416074297,6612_thumb.jpg

post-3065-1416074297,9469_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Sidewinder τα σπάει! Ειδικά η πατέντα για να μπορείς να σουτάρεις το αντιεργονομικό και "άχρηστο" αριθμολόγιο... Με αγχώνει λίγο το γεγονός ότι το pad του δεν εκτείνεται αρκετά ώστε να κάθονται οι καρποί σωστά πάνω, αλλά και ότι σαν πληκτρολόγιο δεν είναι ιδιαιτέρως χαμηλό. Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει μόλις το πάρω, το ζαχαρώνω αρκετές εβδομάδες τώρα...

Σε σύγκριση με ένα Β-class (ήταν στην κυριολεξία μισό εκατοστό) που είχα πριν, μου φάνηκε 3όροφο όταν το "δοκίμασα" στο Πλαίσιο. Πάντως, τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του μου ταιριάζουν γάντι και θα το προτιμήσω τελικά.

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια........αλλα οποιος εχει το mxRev και δεν του αρεσει απλα ειναι ΑΜΠΑΛΟΣ!!!

το ποντικι ειναι φοβερο με απιστευτες ρυθμισεις.....οτι δεν σε βολευει μπορεις να το ρυθμισεις και να το φερεις στα μετρα σου!αρκει να το ψαξεις λιγο!

και γω οταν το ειχα παρει πολλα πραγματα δεν με βολευαν....μετα απο μερικεσ ρυθμισεις ομος το ερωτευτικα xD

επισις να επισιμανω οτι αυτο που με εχει βολεψει τρελα ειναι το κουμπακι που εχει πανω απο τη ροδελα που στισ εργοστασιακες ρυθμισεις του ειναι το search, εχω αλλαξει τη λειτουργια του και μολισ το πατας εμφανιζει το desktop xD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετά από μικρή συζήτηση για την αγορά mouse (για πληκτρολόγιο είχα αποφασίσει) το lx500 αντικαταστάθηκε τελικά από το k340 και το mx performance.

016yt.th.jpg

011zs.th.jpg

014xy.th.jpg

και στα δυο φυσικά ψάχνω ακόμα τα "πατήματα¨ μου.

στο μεν πληκτρολόγιο, αν και τα πλήκτρα είναι κανονικού μεγέθους και γράφω άνετα, δυσκολέυομαι ακόμα με τα πλήκτρα κατεύθυνσης και το delete, στο δε ποντίκι παίζω ακόμα με την ευαισθησία για να καταλήξω σε αυτή που με βολεύει.

νομίζω σε λίγες μέρες θα είναι όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.