Jump to content



Grand Theft Auto IV


angel_f

Recommended Posts

Ρε παιδιά βοηθάτε λίγο..Συνεχώς κρασάρει..Κατέβασα/έβαλα το patch και πάλι κάθε 5-10 λεπτά σβήνει το παιχνίδι με Fatal Error..Τη μία out of system memory, την άλλη out of video memory..Φανταστείτε παίζω 1280*1024 με High textures και όλα τα άλλα χαμηλωμένα όσο πάνε...Και πάλι τίποτα...Καμιά ιδέα?

δοκιμασες να φτιαξεις ενα .txt στο directory του παιχνιδιου με την ονομασια commandline.txt

στο οποιο απλα θα πληκτρολογησεις την παραμετρο -availablevidmem 1.0

υποτιθεται οτι περιοριζει το προβλημα με το Vga memory usage

εμενα με παρομοια συνθεση με τη δικια σου εδειξε να σταθεροποιει καπως τα πραγματα

ενω χωρις αυτο στην αρχη ειχα out of video memory errors στο 5λεπτο

(ι7@4.0, 6gb1600,Gtx280 700-1450-2500)

η πλακα ειναι οτι με C2Q6600@3600 & 9800GTX+ που ειχα πριν το παιχνιδι ετρεχε απροσκοπτα με τις ωρες

σε ιδια σχεδον εγκατασταση Vista x64Ult.

:sorry:

Να ρωτησω κ γω κατι ψιλοασχετο...:to_pick_ones_nose:

Επειδη το παιχνιδι μ'αρεσει πολυ - αλλα λογο χρονου δεν μπορω να παιζω με τις ωρες παιχνιδια - ξερει κανεις που μπορω να βρω κανα - τρέινερ (ετσι δε λεγονται...) για ''κλεψιες'' ....?? :kiss3:

Kωστα, απλα don't do it...

καλυτερα ασχολησου σε μικρες δοσεις και αστο εγκατεστημενο μεχρι το καλοκαιρι

παρα να το χαραμισεις με Trainers & saved games

πιστεψε με, αξιζει

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να φτιαξεις ενα .txt στο directory του παιχνιδιου με την ονομασια commandline.txt

στο οποιο απλα θα πληκτρολογησεις την παραμετρο -availablevidmem 1.0

υποτιθεται οτι περιοριζει το προβλημα με το Vga memory usage

εμενα με παρομοια συνθεση με τη δικια σου εδειξε να σταθεροποιει καπως τα πραγματα

ενω χωρις αυτο στην αρχη ειχα out of video memory errors στο 5λεπτο

(ι7@4.0, 6gb1600,Gtx280 700-1450-2500)

η πλακα ειναι οτι με C2Q6600@3600 & 9800GTX+ που ειχα πριν το παιχνιδι ετρεχε απροσκοπτα με τις ωρες

σε ιδια σχεδον εγκατασταση Vista x64Ult.

Thanks Γιώργο..!Θα το δοκιμάσω και μακάρι να βελτιωθεί η κατάσταση γιατι δε την παλεύει..Όπως είπες κι εσύ error στο 5λεπτο.. :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς το συγκεκριμένο παιχνίδι πιστεύω οτι είναι χειρότερο από τα παλιά GTA και πόσο μάλιστα το San Andreas το οποίο είχες την δυνατότητα να κάνεις κυριολεκτικά οτι γουστάρεις και γρήγορο σχετικά παιχνίδι χωρίς να χρειάζεσε τέλεια κάρτα γραφικών και ακριβό μηχάνημα για να το ευχαριστηθείς!! Να μην μιλήσω για τα γραφικά και τον χειρισμό του παιχνιδιού τα οποία είναι ελλεινά!!!! Bottom Line: San Andreas rulez!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως πρώτη φορά ειδα σε game τοσο φυσικα χρωματα και τοσο πολυπλοκες - αληθοφανεις αντανακλασεις ( ο ηλιος στην ασφαλτο , στο χρώμα των αυτοκινητων ) Το πως σε αποφευγουν οι πεζοι κλπ . Λογικά οποιος υποστηριζει οτι το gta 4 εχει ''χαλια'' γραφικα . 2 πρεπει να συμβαινουν , Η παιζει αλλο game , η παιζει το gta 4 800X600 ολα low με καμια 6800gt 3ετιας drivers και bug στο full..

Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα...μια γνώμη δώσαμε...πέραν αυτού...για να απολαύσεις το παιχνίδι με ωραία γραφικά πρέπε να έχεις ΤΟ μηχάνημα και πάλι θα σέρνεται....οπότε πιος ο λόγος όταν με ένα τέλειο μηχάνημα και τα γραφικά στο max με το ζόρι πιάνεις σταθερά 40fps...btw 1280χ1024 παίζω με GTX260 κάρτα...και μπορώ να πο ότι το Fallout 3 το οποίο δεν έχει βόλτες στη πόλη και κλέψιμο αμαξιών κτλ είναι πιο ωραίο από το GTA...εγώ πάντος περιμένω Saints Row...εκεί θα δούμε ένα fully playable game...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ολοι γρινιαζουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Την μια σερνεταααααααααι την αλλη εχει χαλια γραφικα η οτι πρεπει να εχεις 10πλο SLI για να παιξεις...

eleoC εδω με 8800 GTS 512 παιζει μια χαρα και ειναι full playable.

Σε οσους δεν αρεσει υπαρχει κ το uninstall :bad:

Το πως σε αποφευγουν οι πεζοι κλπ .

Της προαλες σε φαναρια ενας εμεινε με το αμαξι. Ακουγεται ο ηχος της μιζας να γυρναει...

Βγαινει απο το αμαξι, ανοιγει το καπο και αρχιζει να το σκαλιζει. :hehe:

Έγινε επεξεργασία από o polonos
Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα...μια γνώμη δώσαμε...πέραν αυτού...για να απολαύσεις το παιχνίδι με ωραία γραφικά πρέπε να έχεις ΤΟ μηχάνημα και πάλι θα σέρνεται....οπότε πιος ο λόγος όταν με ένα τέλειο μηχάνημα και τα γραφικά στο max με το ζόρι πιάνεις σταθερά 40fps...btw 1280χ1024 παίζω με GTX260 κάρτα...και μπορώ να πο ότι το Fallout 3 το οποίο δεν έχει βόλτες στη πόλη και κλέψιμο αμαξιών κτλ είναι πιο ωραίο από το GTA...εγώ πάντος περιμένω Saints Row...εκεί θα δούμε ένα fully playable game...

Ηρεμία επικρατει , btw στα 1280Χ1024 εγω βγάζω 35fps χωρις 4πυρηνο , με 2gb ραμ και default μια 3870 ολα στο high και τα distanses 35ria ( info μερικα ποστ πιο πριν) . . οποτε ισως κατι δεν κανεις καλα ...

Link to comment
Share on other sites

^^^

και εγω στην αρχη νομιζα με τοσα αρνητικα σχολια για τις επιδοσεις οτι μιλαμε για πολυ κακη μεταφορά

δινω ακομα ενα στοιχειο απο ενα pc στα 1280χ1024

p43

E8400@3,6 <------ 2 πυρηνες.

8800GTX

ακριβως τα ιδια βγαζει και ο Ε6600@3,6 <------ 2 πυρηνες.

όλα high - και distances 20αρια.

Avg : 57 fps ***

δυστυχως εχει ΤFT και δεν ανεβαινει αλλο η αναλυση

αλλα αν κρινω απο μερικες δοκιμες που εκανα εγω με την CRT

με το παραπανω σεταπ σε 1920χ1200 θα πηγαινει ανετα.

Με τοση ζωη στην πολη και τοσα πραγματα να συμβαινουν παραλληλα σε ενα τοσο μεγαλο χαρτη

χωρις Loads τα fps θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα, αλλα ήδη ειναι πολυ καλά.

***

δεν εχω scrnshot αλλα μπορω να του πω μου στειλει μια...

τα λέω αυτα γιατι εκνευριζομαι με κατι αστεια promo της πλακας reviews που κυκλοφορουν

στο internet σαν αυτα του pcgameshardware.com.

και δεν ειναι η πρωτη φορά στην συγκεκριμενη σελιδα.

ειδαν κατι φιλοι μου αυτο

http://www.pcgameshardware.com/aid,669595/Reviews/GTA_4_PC-_CPU_benchmark_review_with_13_processors/?page=2

και νομιζαν οτι επρεπε να σκασουν 300Ε για cpu για να παιξουν το gta4 .... EΛΕΟΣ.

ακομα

Eπισης εγινε pc με

με τον Ε7300

με μια 9800GT και το παιχνιδι παιζει ανετα με καλα γραφικα στα 1280

Τελος στα υπαρχοντα παιχνιδια ειναι αστειο να μιλαμε για διαφορες στην Cache Memory στο cpu.

τλχ 2mb/4mb/6mb που μπορεις να δεις μονο σε μικροτερες αναλυσεις απο 1280 με ανυπαρκτα textures

φiλτρα εφφε κτλ......

os σε ολα τα παραπανω setup ΧP32bit

Εdit: οσο για την 9800GT (που κλοκαρει και καλα) απλα να πω οτι στα 110ε -120ε ειναι πολυ καλη περιπτωση.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

με 9800GT παιζει και στα 1920 (με καποιες εκπτωσεις φυσικα)

φυσικα, δεν αμφιβαλλω καθόλου....

απλα το συγκεκριμενο βοηθιεται πολυ απο την Vram και το bandwith ...το κανει πιο smooth με μικροτερα drops

και κατι παντελως ασχετο αν μου επιτρεπετε...

το overclocking με φθηνο p43 και Ε7300/Ε8400 πραγματικα χανει την αξια του. :p

μερικα κλικ στο δεξι βελος ειναι στο fsb και εχεις φτασει στο 3,7 - 3,8 3dmark/orthos stable

(αντε να βαλεις και το cpu vcore 1,20-1,25-1,30)

και απο εκει και περα εξαρταται απο τι μνημες εχεις....

απο 3.0ghz στα 3,7ghz (με 800αρες ram) με την μια .. χωρις ουτε ενα λαθος και μια μπλε οθονιτσα....ημαρτον εγω που ζω :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Mε τα details που παίζει στο 360 απόλαυση μπορεί να 'ναι και σε πολλά μέτρια pc...

Για την ιστορία

Δε ξέρω τι κάνουν τα μέτρια pc, αλλά στο δικό μου (υπογραφής) δεν έπαιζε σε 22/20/1024.768/medium, και από το να δώσω 300€ για pc hw το xbox 360 ήταν ιδανική λύση :)

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση του xbox 360 δεν εχει καμια σχεση με το gtaχαλι στο ps3!

XBOX 360= 1280X720+2XAA

PS3=1060X640+ NO AA

Επισης στο xbox 360 το περνας ολο στον δισκο και το κανεις streaming απο εκει και παει σφεντονα!

Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\username\My Documents\Rockstar Games\GTA IV\User Music

Εδω μέσα μπορειτε να ριξετε τα mp3 σας για να τα ακουτε απο το ραδιο του αυτοκινητου και δεν ξερω αν εχουν κανει τπτ και με το κινητο . :D .

Link to comment
Share on other sites

:sorry:

Να ρωτησω κ γω κατι ψιλοασχετο...:to_pick_ones_nose:

Επειδη το παιχνιδι μ'αρεσει πολυ - αλλα λογο χρονου δεν μπορω να παιζω με τις ωρες παιχνιδια - ξερει κανεις που μπορω να βρω κανα - τρέινερ (ετσι δε λεγονται...) για ''κλεψιες'' ....?? :kiss3:

GTA IV SIMPLE NATIVE TRAINER

πηγη:http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=387974

δουλεύει τέλεια!!!!

http://rapidshare.com/files/17753945...y_dualcore.zip

Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\username\My Documents\Rockstar Games\GTA IV\User Music

Εδω μέσα μπορειτε να ριξετε τα mp3 σας για να τα ακουτε απο το ραδιο του αυτοκινητου και δεν ξερω αν εχουν κανει τπτ και με το κινητο . :D .

Rly???? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.