Jump to content



Advent 4211 review (MSI Wind clone)


Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Κοιτά, έχω όλα τα application όπως τα είχε (drivers+application), drivers για Vista, και ένα image με achronis του usb stick που έχω κάνει backup το κρυφό partition του recovery.

Σύνολο είναι 2,5gb περίπου...αλλά ότι θέλει κανείς κατεβάζει...:happy2:

Link to comment
Share on other sites

To partition είναι image με το achronis (2009 build 12.0.0.9615, αν και δεν ξέρω αν χρειάζεται να είναι η ίδια), του usb backup.

Αρα θέλεις ένα usb stick ή και κάρτα μνήμης, των 2gb, περνάς το image με το achronis και κάνεις boot από το stick/καρτα.

Αν όλα πάνε καλά θα δείξει κάτι σαν την μπάρα εκκίνησης των vista και λογικά θα βγάλει επιλογές για restore.(Δεν το δοκίμασα και ποτέ:rofl:)

Επίσης να πω πώς τα win που έχει μέσα, όταν το παίρνεις, είναι ίδια σε όλα τα 4211, και δεν έχουν το licence που γράφει από κάτω...αυτά που είναι μέσα κάνει backup, αλλά δεν ξέρω σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν δουλεβει το image ειναι χαλασμενο λεει :flex:

Αλλα τνχ γιατι την βοηθεια θα περασω το δικο μου buck up που ειχα παρει αφου ελλιωσα σημερα και βρηκα τον τροπο.

Οταν μπορεσω θα το ανεβασω εδω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια εχω προβλημα με το netbook αυτο γιατι απο αμελεια μου δεν εκανα recovery στην αρχη και τωρα δεν ξεκινανε τα windows..προσπαθω να κατεβασω το τορρεντ με το backup αλλα δεν υπαρχει καποιος να κανει seed...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.