Jump to content



Advent 4211 review (MSI Wind clone)


Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

αν μπορεις σε παρακαλω να κανεις seed στο τορρεντ που εχεις ανεβασει για το backup-recovery για το netbook της Advent 4211 γιατι εχω κολλησει στο 90% θα σου ειμαι ευγνωμων..αυτο το μηνυμα ειναι για οποιον εχει ανεβασει το τορρεντ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τι θα λεγατε σε σχεση με το asus eee pc 904 ?

Asus

κατα : χειροτερο επεξεργαστη (celeron M), μικροτερη οθονη (8.9").

υπερ : μικροτερο μεγεθος, καλυτερη μπαταρια (6cell), σκληρος 160GB.

Advent

κατα : μεγαλυτερο μεγεθος, μικροτερη μπαταρια (3cell), τωρα ποια 349euro, (κ για τα γουστα μου ηλιθιο χρωμα :fist: ).

υπερ : καλυτερος επεξεργαστης (atom), μεγαλυτερη οθονη (10").

προσωπικα πηρα το advent οταν ειχε 299euro.

Link to comment
Share on other sites

Με XP έρχεται, αλλά και τα vista τα πάει μια χαρά...ειδικά αν κλείσεις μερικά πραγματάκια που δουλεύουν πολύ τον δίσκο του, πετάνε...

Δεν θα τα έβγαζα αν δεν ήταν 2 προγράμματα που πρέπει να δουλέψω οπωσδήποτε και δεν παίζουν στα vista.

Επίσης, ακούω ότι τα 7 πάνε πολύ καλά, σύντομα θα τα δοκιμάσω και αυτά πάνω του για να δω τι λένε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, επιτελους τα κατεβασα τα αρχεια για το backup αλλα δεν μπορω να το ξεκινησω,εχω καποιες ερωτησεις..

α)ειναι μονο για vista ή και για xp?γιατι εγω θελω xp ..μου ειναι αρκετα..

β)ολα τα αρχεια ειναι 2.46 gb.. εχει ενα αρχειο backup(tib file) και τρεις φακελους:applications,MSI,vista drivers

εγω ποια πρεπει να βαλω στο usb-flash? πρεπει να κανω κατι αλλο ή απλα να τα βαλω όπως ειναι και να ξεκινησω την διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

από διάφορα review στο νετ με vista η μπαταρία διαρκεί 15-20 λεπτά περισσότερο ανά φόρτιση σε σύγκριση με xp άρα why not

επίσης υποτίθεται ότι τα 7 8α είναι optimised για netbooks και άρα θεωρητικά 8α έχουν την ταχύτητα των xp με το gui των vista

Link to comment
Share on other sites

οκ και vista,δεν εχω προβλημα αλλα πως θα κανω εγκατασταση του recovery απο αυτο που εχω κατεβασει?? τωρα θα μου πεις 'και που ξερω εγω τι αρχεια εχεις κατεβασει..'

ε , καποιος θα ξερει ελπιζω...

Link to comment
Share on other sites

οκ και vista,δεν εχω προβλημα αλλα πως θα κανω εγκατασταση του recovery απο αυτο που εχω κατεβασει?? τωρα θα μου πεις 'και που ξερω εγω τι αρχεια εχεις κατεβασει..'

ε , καποιος θα ξερει ελπιζω...

Ποια αρχεια εχεις κατεβασει και απο που?

Τα περνας μεσα στην sd και bootαρεις απο sd

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Είναι φυσιολογικό και είναι το speedstep για να μην καταναλώνει ασκοπα ενέργεια ο επεξεργαστής.

BTW, Καλωσόρισες και ίσως να πρέπει να ρίξεις μια ματιά στους κανονισμούς του forum πρώτα.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.