Jump to content



wd 750 gb =12 evro


oldhag

Recommended Posts

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

same here, έχει κολλήσει στο έλεγχο διαθεσιμότητας από το πρωί αλλά τουλάχιστον δεν έχει ακυρωθεί ακόμη.

βέβαια υποθέτω πως τα περί στοκ κλπ, είναι δικαιολογία αλλά για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικοί έλληνες μερικοί,πήρα στα 12€ ας το πουλήσω στα 60€,και σιγά μην πάρετε δίσκους,απο τώρα ξέρετε τι θα πάρετε οπότε τσάμπα το κουράζετε το θέμα.Βέβαια αν θέλετε κάποιον δικηγόρο που να εκμεταλευτεί την κατάσταση,όλοι μαζί δίνοντας μόλις 2€ παραπάνω τον έχετε στο πλευρό σας,ακούει στο ονομα Αλέξης.:devil::devil:

ΥΓ.Έλληνας μαύρος με έξι γράμματα,δεν πουλάει cd αλλά δίσκους???:smoke::smoke:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2 παραγγελίες, η 2η αρκετή ώρα μετά την 1η. Μου ήρθε το mail που αναφέρθηκε παραπάνω για τη 2η παραγγελία (+ ότι ακυρώθηκε), αλλά η 1η φαίνεται να συνεχίζει κανονικά. Μωρέ λέτε; :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε μήνυμα να δώσω διευκρίνηση για τον τρόπο παραλαβής και χάρηκα :p .Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έγινε λάθος και δεν έπρεπε να εμφανιστεί ο σκληρός με αυτή τη τιμή και ακυρώθηκε η παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα καμια παραγγελια, περισσοτερο γιατι βαριομουν ανα κανω account στο e-shop, και σε συνδιασμο με το οτι δεν πιστευα τελιακ να εφτανε ποτε στα χερια μου ο δισκος σε τετοια τιμη, αρα χαμενος χρονος.

Παντως πιστευω οτι ειστε ακυροι οσοι βριζετε αυτους που θα τους παρουν για α τους πουλησουν. Αν γουσταρουν να το κανουν αυτο δικο τους θεμα, και οποιος θελει ας μην αγορασει απο αυτους.

Δηλαδη δεν καταλαβα που ειναι η κλεψια. Αν καποιος πουλαει το Χ προιον στα 100 ευρω ας πουμε, καινουριο με την εγγυηση του κλπ ενω η φτηνοτερη τιμη της αγορας ειναι 150, τι σημασια εχει αν αυτος το αγορασε 100 ή 80, ή 30 ή και τσαμπα βρε αδερφε? Δεν κλεβει κανεναν, οποιος δε θελει να το παρει ας παει να πληρωσει τα 150 ή ας βρει το δικο του τροπο να το παρει φτηνοτερα, ελευθερη αγορα εχουμε...Εγω μπορει να εχω μπαρμπα στη seagate και να μου στελνει τους δισκους στο 1/3 της τιμης, που ειναι το κακο να τους πουλαω ακριβοτερα αποσο τους παιρνω αν και παλι η τιμη ειναι αρκετα χαμηλοτερη της αγορας?

Εκει που αλλαζει το πραγμα ειναι οταν υπαρχει μια προσφορα απο μια εταιρεια, και τα κομματια ειναι περιορισμενα. Ας πουμε οπως οταν πλαισιο/μουλτιραμα ξεστοκαρανε μητρικες και τις δινανε 20-30 ευρω , εκει υπηρχαν ας πουμε 30 κομματια, αν καποιος πηγαινε και επαιρνε και τα 30 για να τα μοσχοπουλησει, αυτο θα ηταν κατακριτεο αφου θα στερουσε τους αλλους απο τη δυνατοτητα να παρουν και θα τους αναγκαζε μετα να παρουν απο αυτον....η περιπτωση εδω ομως δεν ειναι τετοια....

Οσο για τις κατεγγελιες κλπ στο e-shop, πιστευω οτι καθε σοβαρο μαγαζι ειναι υποχρεωμενο να καταπιει το λαθος του και να τους στειλει. Υποτιθεται οτι αυτα τα πραγματα πρεπει να τριπλοτσεκαρονται για να μην εχουν τετοια προβληματα, αλλιως δεν λες οτι εχεις online μαγαζι με 24/7 δυνατοτητα παραγγελιας και αυτοματοποιημενο συστημα, λες οτι απλα εχεις εναν τιμοκαταλογο online που ισως δεν ειναι και 100% ανανεωμενος αλλα δινει μια ιδεα, και αποκει και περα παρτε τηλεφωνο να παραγγειλετε...

Προφανως και δε θα τους κυνηγουσα βεβαια αν ειχα παραγγειλει και δεν ερχοταν σε αυτην την τιμη, επειδη θα βαριομουνα να μπω στον κοπο, αλλα οποιος θελει να το κανει νομιζω εχει καθε πατημα να το κανει...

Link to comment
Share on other sites

το θέμα του παρεμπορίου δεν είναι τόσο τυπικό όσο ηθικό.

παρεμπόριο πάντα γινόταν και θα γίνεται.και αρκετοί αγοράζουν από παρεμπόριο εν γνώση τους οτι ο έξυπνος παρέμπορας θα βγάλει πάντα κάτι.

δεν μ αρέσει να βλέπω άτομα να επικροτούν το παρεμπόριο.

ούτε μ αρέσει να βλέπω άτομα να βγάζουν λάδι το e-shop.

η κατάσταση (όπως φαίνεται αυτή τη στιγμή) έχει ως εξής.

1)έγινε πατάτα με την τιμή......απο 123 ευρώ έγινε λάθος στην υποδιαστολή και έγινε 12.3 ευρώ.

2)αντί να αναγνωρίσουν το σφάλμα σήμερα το πρωί και να στείλουν σε όλους ένα ενημερωτικό mail με τις απολογίες τους...........προσπαθούν να παραπλανήσουν οτι όντως ήταν προσφορά.

για μένα λοιπόν όσο ανήθικος είναι κάποιος που θα κάνει παρεμπόριο τους δίσκους ΕΑΝ φτάσουν στα χέρια του, πράγμα που αμφιβάλλω, άλλο τόσο ανήθικο είναι και το e-shop που δεν λέει την αλήθεια αλλά προσπαθεί να δημιουργήσει εντυπώσεις από την όλη μανούρα που γίνεται.

προσωπικά παρήγγειλα 2.

1 για μένα και 1 για backup- σε περίπτωση rma του πρώτου:hehe:

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά παρήγγειλα 2.

1 για μένα και 1 για backup- σε περίπτωση rma του πρώτου:hehe:

lol, θες και backup τρομαρα σου....ρε παρε 6 και βγαλτους απο τα κουτια (ή με το esata :p ) να κανεις raid5 (ειμαι σιγουρος οτι ο κοπριτης θα "πηρε" μπολικους :D )

Που βρισκεσαι Γιωργακη? Θα εισαι Αθηνα τωρα στις γιορτες να κανονισουμε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έβαλα mail... στο έλεγχο διαθεσιμότητας είναι ακόμη.

εγω δεν εχω δηλωσει το μαιλ μου ... ρωταω αν σε αυτους που ηρθε μαιλ αλλαξε κατι στην εξελιξη παραγγελιας ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κανανε το e-shop μπορει να το κανανε για λογους διαφημησης κοινος αυτα ονομαζοντε ΚΡΑΧΤΕΣ και μπορει οντως να κανανε οσο λενε ΑΛΛΑ προσεχτε τι μπορει να παιζει....Αμα υπαρχει περιορισμενο αποθεμα οπως παραδειγμα 10 κοματια οι 10 πρωτοι που δηλωσαν ενδιαφερον θα παρουν αυτο που παραγγειλαν οι υπολιποι θα φατε ακυρο κανονικο!!!Ειναι διαφορα διαφημηστικα τρικ που παιζουν τα μαγαγια και το ξερω γιατι και εγω σε μαγαζι με υπολογιστες δουλευω και βλεπω τι παιζει στην αγορα....

Και κατι τελευτεο υπαρχει μια πιθανοτητα αυτοι οι δισκοι αν πραγματικα εχουν τοσο να ειναι 2ης κατηγοριας με ψιλοχτιπιματακια σε συσκευασια και σε διαφορα αλλα σημεια που απλα δεν μπορουν να πουληθουν στο μαγαζι και να τα βλεπει ο κοσμος γιατι θα γινουν ρομπα.

Αυτα απο εμενα :D

Link to comment
Share on other sites

αρχικά μου ρθε αυτό.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προϊόν "WESTERN DIGITAL WDH1CS7500E MYBOOK HOME EDITION 750GB TRIPLE INTERFACE", που παραγγείλατε δεν είναι διαθέσιμο σε αυτήν την τιμή. Δυστυχώς, η τιμή προσφοράς στα 12,30€ αναφερόταν σε περιορισμένο άριθμο τεμαχιών του stock house καθώς επίσης σε εκθεσιακά τεμάχια και προϊόντα βιτρίνας, τα οποία λόγω έντονης ζήτησης έχουν ήδη εξαντληθεί. Μας συγχωρείτε για την ταλαιπωρία και θα χαρούμε πολύ να σας εξυπηρετήσουμε σε επόμενή σας παραγγελία. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

πήρα τηλέφωνο και ρώτησα να μάθω εάν ήταν όντως οι λόγοι που αναφέρει το mail ή λάθος στην καταχώρηση της τιμής. (γιατί άνετα θα μαθευτεί εάν κάποιος πήρε δίσκο με 12ευρώ)

επειδή σαφή απάντηση δεν πήρα εξήγησα πολύ ευγενικά οτι εάν δεν βγουν να ξεκαθαρίσουν τι έγινε ,στέλνοντας ένα 2ο ενημερωτικό/διορθωτικό mail........θα γυρίσει μπουμερανγκ σε δυσφήμιση.

ελπίζω να πράξουν το σωστό και να μην μιλάμε από Δευτέρα για διαφημιστικά τρικ-κράχτες και άλλα σημεία και τέρατα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.