Jump to content



Recommended Posts

Τι εννοείς ;

Εσυ πρέπει να τον τρέξεις.

δηλ. όταν το πατάς να τρέξει τι σου απαντάει ;

Ναι βρε, τον τρέχω.... φτάνει μέχρι το παρά πέντε στο "Assessing Disk Performance", κάπου στο 95+% της μπάρας και μετά μου ρίχνει το συνημμένο. Δεν μπορέι να κάνει test στο δίσκο λόγω RAID5 μάλλον (τα ίδια και παλαιότερα με RAID1).

post-5804-1416074960,135_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια γρήγορη βοήθεια χρειάζομαι αφού είμαι στην δουλειά και εκεί έχω XP. Στα W7, πού είναι το Windows Fax and Scan (του στυλ έναρξη->προγράμματα-->κλπ)? Πλήρες link παρακαλώ αφού θα δώσω τηλεφωνική βοήθεια προς άσχετο με το άθλημα και δεν θέλω να μου πειράξει κάτι άλλο στο home-PC. Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη βοήθεια χρειάζομαι αφού είμαι στην δουλειά και εκεί έχω XP. Στα W7, πού είναι το Windows Fax and Scan (του στυλ έναρξη->προγράμματα-->κλπ)? Πλήρες link παρακαλώ αφού θα δώσω τηλεφωνική βοήθεια προς άσχετο με το άθλημα και δεν θέλω να μου πειράξει κάτι άλλο στο home-PC. Ευχαριστώ.

Βοηθαει αυτο;

post-9802-1416074990,2807_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ας γράψει στη search bar : windows fax and scan

Μόλις γράψει και τη λεξη fax, θα του εμφανιστεί ταυτόχρονα η επιλογή μπροστά στα μάτια του και θα την κλικάρει

post-12088-1416074990,3283_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Windows command reference

The Windows command-line tools are used to perform various tasks related to Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008, Windows Server 2003, Windows 7, and Windows Vista. You can use the command reference to familiarize yourself with new and enhanced command-line tools, to learn about the command shell, and to automate command-line tasks by using batch files or scripting tools.
Το κυκλοφόρησε χθες η ms. Στην ουσία πρόκειται για μια συλλογή από ΟΛΑ τα command prompts που μπορεί να χρησιμοποιήσει ενας χρήστης στα αναφερόμενα λειτουργικά, καθώς και η επεξήγηση του τι κάνει το καθένα.

Το βρήκα πολυ χρήσιμο.

Σε όποιον δεν ανοίγει :

If you download the CHM file and it does not open properly on your computer, you might need to unblock it. To unblock the CHM file, first save the file to your computer, right-click the file, click Properties, and then click Unblock.
Έγινε επεξεργασία από tamerlan
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Δείκτης Εμπειρίας των Win σε μένα δεν έχει τρέξει ποτέ. Any ideas?

Για δοκίμασε το παρακάτω neuro

1. Προσπαθώ να κάνω Rate this computer, όταν κάνω κλικ με το ποντίκι δεν υπάρχει καμμία ανταπόκριση. Γιατί άραγε;

Λοιπόν, έβγαλα άκρη. Εκανα χρήση της εντολής "winsat formal" σε command prompt κι αμέσως μετά (μαγικό) όλα έφτιαξαν!

Από εδω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επίσης δεν μπορώ να πιάσω πλέον τα ψηφιακά κανάλια με το aver tv.με το windows media center κανονικά αλλά με το πρόγραμμα το κανονικό τίποτα.Λες και χάθηκαν οι codecs

Link to comment
Share on other sites

ούτε και με το full αρχείο άλλαξε κάτι... δεν μπορεί να συνεχίσει η εγκατάσταση... (και σε κάποιο pop up για βοήθεια κάτι για να κάνω reinstall τα win... .Από το win update πάλι 800F0A13.. :S

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν κανω λαθος ειναι μια διεργασια οπου συλλεγει πληροφοριες για το ποιες εφαρμογες ανοιγουν συχνοτερα και της αποθηκευει ας πουμε στην cache του συστηματος με αποτελεσμα να φορτωνουν πιο γρηγορα . οι αποψεις διαφερουν το μονο σιγουρο ειναι αν εχεις ssd την απενεργοποιεις.απο κει και περα με μηχανικο δισκο τσεκαρε το να δεις πως σε βολευει πχ εγω την αφηνω .

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν ενώ είσαι σε ένα σαιτ με flash βίντεο και το έχει φορτώσει ολόκληρο αν την ώρα που το βλέπεις αυτό το βίντεο αν ανοίξεις και άλλες σελίδες με οποιοδηποτε browser να τρώει σκαλώματα/παύσεις το βίντεο ακόμα και όταν φορτώσουν όλες οι άλλες σελίδες το βίντεο παιζει μεν χωρίς τις τρανταχτές παύσεις αλλά συνεχίζει και κάνει κάτι παύσεις του 1 δευτερόλεπτου κατά τι διάρκεια του βίντεο.

Αν ναι υπάρχει λυση?

Έχω windows 7 64bit sp1 greek ultimate και συνήθως χρησιμοποιώ mozilla firefox 3.6.13 και με το flash player plugin 10.2.152.26 for other browsers.

Ευχαριστώ πολύ.

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.