Jump to content



Recommended Posts

Σαν πρωτη εκτιμηση, αν δεν ειναι ιος, μπορει να ειναι θεμα του σκληρου δισκου ή των μνημων.

Αν δεν εχεις ηδη, εγκατεστησε και τρεξε ενα αντιβιοτικο για αρχη.

Αν δεν βρει τιποτα εγκατεστησε και ενα διαγνωστικο για σκληρους δισκους να δεις τι θα σου πει για το C:\ σου.

Τελος ενα διαγνωστικο για μνημες.

Link to comment
Share on other sites

Τα windows ειναι περασμενα σε ssd.Σ ενα crucial m4 128gb.Με το τελευταιο bios 0309.Εχω και ενα δισκο για αρχεια 1,5tb seagate ο οποιος εχει τρεξει προσφατα διαφνωστικα της seagate και δεν ειχε κανενα προβλημα....ιος δεν νομιζω.Εχω το microsoft security essentials και δεν εχει εντοπισει κατι...Διαγνωστικο για μνημες κατι αυτο που ζουν τα windows?

Έγινε επεξεργασία από made in china
Link to comment
Share on other sites

Το τρεξα.Μια χαρα.Παντως το χω δει και σε αλλα pc χ64 και υποψιαζομαι τιποτα αναβαθμισεις των windows.Αν και εμενα μου το κανει παντα στο boot ενω στα αλλα που χω δει το κανει πολυ πιο αραια....Τεσπα οποτε βρω χρονο τα ξαναπερναω και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ήταν εκείνο το προγραμματάκι που ρύθμιζε στα 7 να μπορούμε να τικάρουμε τα αρχεία μέσα στο φάκελο για να κάνουμε πολλαπλή επιλογή μόνο όσων θέλουμε, να το βάλω στο καινούριο μηχάνημα;

Link to comment
Share on other sites

Το τρεξα.Μια χαρα.Παντως το χω δει και σε αλλα pc χ64 και υποψιαζομαι τιποτα αναβαθμισεις των windows.Αν και εμενα μου το κανει παντα στο boot ενω στα αλλα που χω δει το κανει πολυ πιο αραια....Τεσπα οποτε βρω χρονο τα ξαναπερναω και βλεπουμε.

Μια ιδεα ειναι να ενεργοποιησεις το verbose boot για να δεις σε ποιο σημειο ακριβως κολλαει καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με 7 ultimate x64 το εκανε αυτο μετα απο αναβάθμιση bios και φυσικα αυτό έφταιγε. Είχε ομως σχεση και με τον χρονισμο στις μνημες, μολις τις κατεβαζα ήταν οκ. Oποτε κανε ενα memtest

Έγινε επεξεργασία από jefm
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μετακινηθείς λίγο, μένοντας στην ίδια έκδοση.

Παράδειγμα: Win 7 Ult x86 -> Win7 Ult 64

Άλλο παράδειγμα: Win 7 Pro En -> Win 7 Pro Gr

Σημείωση: δεν είναι απαραίτητα με τις ευλογίες τις MS, αλλά η ενεργοποίηση δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

και λίγο παραπάνω ακόμη, έχω χρησιμοποιήσει κλειδί π.χ. από Win 7 Pro x86 Chinese.. (MSDNAA key) σε Win 7 Pro x64 Gr (και με 1 τηλεφωνική ενεργοποίηση κάποια στιγμή, χωρίς κάποιο πρόβλημα αναφορικά με την έκδοση των win). Ο dimitris_s νομίζω είχε αναφέρει παλιότερα ότι θα υπάρξει πρόβλημα κάποια στιγμή με updates.. αλλά εδώ και 25 μήνες δεν είχα κάποιο πρόβλημα.(Πιθανόν μιας και το license είναι πληρωμένο ήδη... να είναι πιο χαλαροί στο να χρησιμοποιηθεί με τέτοιο τρόπο)

Έγινε επεξεργασία από papatsonis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πως μπορω στα win7 να καταργησω εντελως μια επεκταση αρχειων να την ανοιγει με ενα προγραμμα που εχω επιλεξει εν ολιγης να πατας διπλο κλικ σε αυτον τον τυπο αρχειων και να σε ρωταει με ποιο προγραμμα θελεις να το ανοιξει.

Εν ολιγης πως μπορω να ΣΒΗΣΩ εντελως ενα οποιοδηποτε προεπιλεγμενο προγραμμα για εναν συγκεκρημενο τυπο αρχειου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.