Jump to content



Recommended Posts

Δεν ξέρω αν πρέπει να το ποστάπω εδώ αλλά πώς μπορώ να κάνω το πισι μου να κάνει dual boot με winxp kai win7? Δλδ πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο? Τώρα εχω win xp.Πως θα βάλω και τα 7 αλλά να έχω την επιλογή με ποιό λειτουργικό θα ξεκινήσω?

Link to comment
Share on other sites

πάω να κανω το upgrade απο 7100 σε 7127 και σταματαει η εγκατάσταση στο

The following issues are preventing Windows from upgrading. Cancel the upgrade, complete each task, and then restart the upgrade to continue.


  • For these items, make the following changes:

  • Uninstall these programs. Open Control Panel and search for "uninstall a program".



    • CxVCap, Video Capture Drive

Τι είναι αυτό πάλι; έκανα uninstall την κάρτα ΤV μηπως ηταν αυτό, αλλά το ίδιο μήνυμα..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα (δε θυμάμαι για ποιο πρόγραμμα - νομίζω Adobe Reader). Απλά έκανα ένα restart χωρίς να βγάλω το Adobe, ξαναέτρεξα την εγκατάσταση της νέας RC και όλα πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

πάω να κανω το upgrade απο 7100 σε 7127 και σταματαει η εγκατάσταση στο

The following issues are preventing Windows from upgrading. Cancel the upgrade, complete each task, and then restart the upgrade to continue.


  • For these items, make the following changes:

    Uninstall these programs. Open Control Panel and search for "uninstall a program".



    • CxVCap, Video Capture Drive

Τι είναι αυτό πάλι; έκανα uninstall την κάρτα ΤV μηπως ηταν αυτό, αλλά το ίδιο μήνυμα..

Διέγραψε το αρχείο cxavsvid.sys από system32/drivers.

source: http://www.sevenforums.com/drivers/9026-cxvcap-video-capture-driver-compatibility-problem.html

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε το αρχείο cxavsvid.sys από system32/drivers.

source: http://www.sevenforums.com/drivers/9026-cxvcap-video-capture-driver-compatibility-problem.html

Και εκεί που νομίζεις ότι δεν ζει, αυτό που έρχεται από το πουθενά και δίνει λύσεις σαν απο μηχανής Θεός, με τρελαίνει :p

/ΟΤ

Link to comment
Share on other sites

εσύ γιατί δεν δίνεις thanks φίλος?δε το αξίζει ο profiterol-αδμινάκος μας?.....πληρώνεις αλλιώς μήπως?

(και μην τολμήσεις να απαντήσεις με δόσεις......δε θα σε πιστέψει κανείς)

...δε κρατήθηκα όμως.....με τίποτα:pleasantry::dance3:

Link to comment
Share on other sites

παίδες, να ρωτήσω: ξέρουμε αν γίνεται αναβάθμιση από vista σε 7 κάνοντας απλά mount με το Daemon tools το ISO της MS (χωρίς να δημιουργήσω dvd δλδ) ;

Γιατι να κανεις mount το DVD? Κανε το extract σε ενα folder με το winrar και τρεξε το setup απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

η εμπειρία με RC1 πάνω στο Asus M51Sn laptop εώς τώρα είναι άριστη. Το install έγινε χωρίς προβλήματα, Antivirus Avast μια χαρα και απο drivers σχεδόν όλα κομπλέ. Βγάζει κατι System Device unknown αλλά πιστεύω ότι είναι το PCMCIA σλοτ και το IEEE 1394 driver που δεν τα βρίσκει σωστά. Σε γενικές γραμμές ο driver Nvidia πάει διαμάντι, κανένα μα ΚΑΝΕΝΑ crash και πάνε όλα ρολοί σε 64bit. Για το Bluetooth driver με το που εγκατασταθεί το λογισμικό της Asus για το ασύρματο και κάνεις enable και το Bluetooth chipset κουμπώνει ο driver απο windows update. Εάν θέλει κανείς να το κάνει manual το Bluetooth είναι Toshiba stack οπότε μπορει να κατεβάσει το driver της Toshiba και θα είναι μια χαρά. Μέχρι και το λογισμικό για το κινητό Nokia παίζει αστέρι. Το καινούριο UI είναι καλό αλλά λίγο σπάσιμο νεύρων. Αυτο που με έχει συναρπάσει είναι οτι έδωσε στο μηχάνημα άλλο αέρα. Απλά νιώθω οτι έχω καινούριο laptop με Windows 7.

Link to comment
Share on other sites

Windows Seven x64

και CS4 x64

ανοίγω Raw/Neff και με το που κάνω Straighten Tool καμπουμ!

x86 cs4 τα ίδια

το πρόβλημα εμφανίστηκε αφού το άφησα να κάνει Update drivers και utils ό,τι έκρινε αυτό

το χει συναντήσει κανείς?

με αναβάθμιση στα 7127 όλα δουλευουν καλά.

μάλλον drivers ati ήταν το θέμα

δεν το σκέφτηκα νωρίτερα να απενεργοποιήσω δοκιμαστικά το hardware accelelation απο performance

πάντως τώρα έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι πολύ κοντά το format στο laptop μου, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να βάλω τα 7, αλλά επειδή στο site της Lenovo δέν βλέπω τπτ drivers, μήπως υπάρχει κανείς με T400 που τα έχει περάσει ? Και άν ναί τα βλέπει όλα κανονικά ?

Την έκανα την κίνηση με την 7127, όλα καλά προς το παρόν.

Σχεδόν όλα αναγνωρίστηκαν αυτόματα, μέχρι και το fingerprint..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.