Jump to content



Call Of Duty: Modern Warfare 2


Nephiλiμ

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

O καθένας τον ρεαλισμό τον αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Για μένα κορυφή είναι το armed assault (ή to operation flashpoint πριν). Όποιος τα έχει παίξει οnline καταλαβαίνει τη σημαίνει δυσκολία.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ArMa το παιζει ο γαμπρος μου.

εκεινος το θεωρει οτι πιο εκπληκτικο εχει παιξει ποτε,εγω απλα γελαω οποτε το βλεπω.

αλλα ετσι ειναι αυτα.γουστα.

Link to comment
Share on other sites

GruntGR

Ασχολήθηκες να παίξεις καθόλου αυτο το παιχνίδι?Η στο patch 1.1 έπαιξες 5' σε ενα dm και σε φάγαν όλοι με τα marty kai p90 και ξενέρωσες?Γιατί το 40% του forum εδώ μέσα που το έχει γνήσιο παίζει competitive (βλέπε promod 3,4.20,pam4,damnmod)

Ούτε εμένα μου αρέσει το κανονικό game με όσα είπες αλλα εδωσα μια ευκαιρία στο competitive και άξιζε.Και είμαι παίκτης εποχής cod2 που και εκεί σε pam2 παίζαμε

Link to comment
Share on other sites

GruntGR

Ασχολήθηκες να παίξεις καθόλου αυτο το παιχνίδι?Η στο patch 1.1 έπαιξες 5' σε ενα dm και σε φάγαν όλοι με τα marty kai p90 και ξενέρωσες?Γιατί το 40% του forum εδώ μέσα που το έχει γνήσιο παίζει competitive (βλέπε promod 3,4.20,pam4,damnmod)

Ούτε εμένα μου αρέσει το κανονικό game με όσα είπες αλλα εδωσα μια ευκαιρία στο competitive και άξιζε.Και είμαι παίκτης εποχής cod2 που και εκεί σε pam2 παίζαμε

Εννοειται πως παιζω και promod, το stock σε dm/tdm το παιζω συνηθως οταν με πρηζει κανενας απο msn/x-fire να παιξουμε παρεα,εχει τον χαβαλε του αλλα μεχρι εκει, ουτε εχω κανα ιδιαιτερο προβλημα με τα ελικοπτερακια τα airstrike το martyr και τα ρεστα απλα ειναι features που απευθυνονται καθαρα σε public play, καλο και το hardcore αλλα προτιμω το promod στον 222, σκεψου ομως οτι αν το παιχνιδι δεν ειχε ελειψεις δεν θα ειχανε βγει ολα αυτα τα mod που αναφερεις, αυτος ειναι και ο κυριος λογος που το κραζω.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είναι τέλειος.Έτσι και αλλιώς ο σκοπος του παιχνιδιού δεν είναι να φτιαχτεί σε style competitive αλλα να το δεί ο απλός χρήστης που μπένει 1 φροά την εβομάδα για την πλάκα του να παίξει.

Το ανταγωνιστικό είναι πιστεύω σε πιο υψηλό επίπεδο απο αυτο.Το παιχνίδι εσένα που είσαι προχορημένος σου φαίνεται να έχει κνά.Αλλα ο μέσος χρήστης τι νομίζει?Αυτα τα κενά καλύπτοντια απο άλλους προχορημένους χρήστες :)

:OT: Btw στον 222 με τι nick παίζεις? :OT:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ArMa το παιζει ο γαμπρος μου.

εκεινος το θεωρει οτι πιο εκπληκτικο εχει παιξει ποτε,εγω απλα γελαω οποτε το βλεπω.

αλλα ετσι ειναι αυτα.γουστα.

Αν μπεις στο mood των Operation Flashpoint/Armed Assault είναι μια απίστευτη εμπειρία - αλλά θέλει και την απαραίτητη "τρέλα".

Ένα πιο "ήρεμο" αλλά ταυτόχρονα ρεαλιστικότατο παιχνίδι είναι το Vietcong - το φχαριστιέμαι πάρα πολύ με καλή παρέα.

Αλλά όπως λες, είναι θέμα γούστου. Να σου πω τι θεωρώ εγώ επίδειξη skill? Quake 3 Arena και UT2004 @ Instagib @ Bombing Run. Διασκεδάζεις αλλά δείχνεις και το μέγιστο του skill σου. Τα CS, CoD, MoH και το συνάφι, τα βρίσκω "μπανάλ" όταν μιλάμε για καθαρό skill. Το Q3A απλά imho δεν πιάνεται - ακόμα είναι το best DM fps ever :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να μας έρθει το MW2 μιας και το cod5 δεν προχωράει καθόλου καλά σε cb,esl .

Υ.Γ. οι ήχοι από τα όπλα του COD4 είναι 100% πραγματικοί .

Όσο πραγματικός μπορεί να είναι ένας ήχος παιχνιδιού.Με την ανάλογη κάρτα ήχου νιώθεις ότι είσαι στο battlefield :T:

Link to comment
Share on other sites

GruntGR OK, είσαι ο μέγας ακυρωτής του CoD4 μονίμως. Όλα τα 12χρονα παίζουν ενώ εσύ σαν προ παίζε ακόμα cs.

Μαγκιά σου, άσε μας εμάς στην παιδική χαρά να παίζουμε με τα spray μας (lol).

και το μέγα LOL, είναι ότι βαρέθηκες την Unreal 3.0, ενώ το CS είναι 900 ετών :hehe:

Ο καθένας έχει τις απόψεις του, αλλά μη τα ισοπεδώνουμε και όλα ;)

12-15χρονα στο Web cafe βλέπω πιο πολύ CS να παίζουν ;)

Μάλλον ο grunt έχει μπερδέψει ποιος χαρακτηρισμό πάει σε ποιο από τα δύο παιχνίδια :p

Το ρίξε 100 σφαίρες και όλες στο ίδιο μέρος θα πάνε δεν ξέρω σε ποιο όνειρο το είδε στο cod4. Αλλά αυτός είπαμε προτιμάει τα πραγματικά ρεαλιστικά παιχνίδια, όπως το cs:sick:

Αν μπεις στο mood των Operation Flashpoint/Armed Assault είναι μια απίστευτη εμπειρία - αλλά θέλει και την απαραίτητη "τρέλα".

Ένα πιο "ήρεμο" αλλά ταυτόχρονα ρεαλιστικότατο παιχνίδι είναι το Vietcong - το φχαριστιέμαι πάρα πολύ με καλή παρέα.

Αλλά όπως λες, είναι θέμα γούστου. Να σου πω τι θεωρώ εγώ επίδειξη skill? Quake 3 Arena και UT2004 @ Instagib @ Bombing Run. Διασκεδάζεις αλλά δείχνεις και το μέγιστο του skill σου. Τα CS, CoD, MoH και το συνάφι, τα βρίσκω "μπανάλ" όταν μιλάμε για καθαρό skill. Το Q3A απλά imho δεν πιάνεται - ακόμα είναι το best DM fps ever :D :D :D

Skill - ναι.

Αμυδρά έστω επαφή με ρεαλισμό και απόσταση από κάτι που μοιάζει με packman με καραμπίνα (cs anyone) - όχι.

O καθένας τον ρεαλισμό τον αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Για μένα κορυφή είναι το armed assault (ή to operation flashpoint πριν). Όποιος τα έχει παίξει οnline καταλαβαίνει τη σημαίνει δυσκολία.

Στα tactical έχω μείνει σε εποχή ghost recon 1, που ήταν πάρα πολύ καλό στον τομέα του ρεαλισμού.

Link to comment
Share on other sites

DUH ! , ειπα εγω ποτε οτι το cs ειναι ρεαλιστικο ? τα cs 1.6/css/bf2 που αναφερα πιο πριν το μονο κοινο που εχουνε με το cod4 ειναι το στησιμο του modern warfare, το καθενα εχει την δικια του μειξη ρεαλισμου/arcade και εννοειται πως υπαρχουν αλλα παιχνιδια που ειναι πολυ πιο ρεαλιστικα ( οσο ρεαλιστικο μπορει να ειναι ενα παιχνιδι τελος παντων ) το flashpoint ειναι απ'τα αγαπημενα μου αλλα ειχε και αυτο τις ελλειψεις του εξου και η πληθωρα mods και total conversions απτο community,.

Πολυ καλο mod γι αυτο το game θεωρω btw το FDF που βελτιωνει κατα πολυ τα γραφικα και διορθωνει ενα σωρο ατελειες που κανουν ζημια στην αληθοφανεια, πχ επρεπε να παω φανταρος για να καταλαβω πως το LAW ειναι πυρομαχικο και οχι κανονικο Α/Τ οπως το παρουσιαζε το παιχνιδι :p

Αντε να δουμε και το america's army 3.0 που ειναι και τσαμπα γιατι το arma δεν μου γεμισε κ πολυ το ματι ( + οτι ειναι optimized για nvidia του κερατα :( ) πισω στο cod τωρα : το αν ο ηχος του g3 στο παιχνιδι ειναι "πραγματικος" ή οχι αφηστε να το κρινω εγω που το καλοκαιρι που μας περασε εσκασαν μεσα σε ενα μεσημερι τουλαχιστον 1.500 φυσσιγια 7.62x51mm 3 μετρα πανω απτο κεφαλι μου οταν ειμουνα στην "κρυπτη" μαζι με αλλα 9 φανταρια και εναν ΔΕΑ και επρεπε καθε φορα που τελειωνε η γραμμη βολης να σκαρφαλωνουμε επανω, να κανουμε μια ψευτο-καταγραφη να λεμε τα αποτελεσματα των βολων απτο μαγνητικο τηλεφωνο και να χωνομαστε παλι πισω στις τρυπες μας για το επομενο μπαμ μπουμ.

Μεχρι και κατα-ριπας εκ του ορθιως μας ειχανε βαλει να ριξουμε τον σεπτεμβριο, σε καμια περιπτωση δεν ζηταω να εχει την ιδια ενταση με αυτο που ακουσα τοσες φορες στην RL αλλα τουλαχιστον θα επρεπε να εχει παρομοια χροια και να σου δινει την αισθηση οταν ακους καποιον να βαραει απο μακρια πως η σφαιρα "σκιζει" τον ανεμο, μονο ετσι θα μπορουσε να χαρακτηριστει "πραγματικος" ο ηχος.

Btw ειμαι ο μονος που μου την σπαει αυτο το τικ-τικ που ακουγεται καθε φορα που σου βγαινει η ενδειξη οτι πετυχες καποιον ? :p

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο grunt έχει μπερδέψει ποιος χαρακτηρισμό πάει σε ποιο από τα δύο παιχνίδια :p

Το ρίξε 100 σφαίρες και όλες στο ίδιο μέρος θα πάνε δεν ξέρω σε ποιο όνειρο το είδε στο cod4. Αλλά αυτός είπαμε προτιμάει τα πραγματικά ρεαλιστικά παιχνίδια, όπως το cs:sick:

All you have to do is aim down the sights, ακομα και οταν εχει πηδηξει ο χαρακτηρας προς τα πανω η στα πλαγια ετσι και τραβηξεις τα sights στον αερα θα'σαι κομπλε, και ναι μεχρι και στο promod λειτουργει αυτη η τακτικη (βλεπω ολη την ωρα παικτες με το ak47 και το ak74su να το κανουν ) τουλαχιστον στο cs οταν τρεχεις/πηδας/βρισκεσαι πανω σε μια σκαλα/κατεβαινεις σκαλοπατια η ακριβεια σου παει περιπατο. Και πιστευω θελει περισσοτερο skill να προσπαθησεις να σκοτωσεις τον εθχρο με ενα burst ή ενα μονοσφαιρο απτο να κανεις spray n pray μια τακτικη που στο cod ειναι πολυ πιο αποτελεσματικη απο ενα σωρο αλλα fps εχω παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Λιπόν φίλε μου άλλος ο ήχος που ακούς όταν σου ρίχνουν και άλλος όταν ρίχνεις , είναι πρακτικά αδύνατον να μπορέσουν να κάνουν αληθοφανή ήχο όταν σου ρίχνουν και ανάλογα με τι όπλο ;) , όσο όμως για το όταν εσύ ρίχνεις αυτό μπορούν να το κάνουν αρκετά εύκολα , δες το παρακάτω video που δίχνει τον τρόπο που μαγνητοφώνησαν τον ήχο για το κάθε όπλο του cod4

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/113883.html

ο ήχος του G3 είναι ακριβός 100% ολόιδιος, ακόμα και στο γέμισμα του όπλου , ο ήχος του τενεκέ :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.