Jump to content



Call Of Duty: Modern Warfare 2


Nephiλiμ

Recommended Posts

Συγκρίνετε ήχους όπλων χωρίς να υπολογίζετε το βασικότερο που είναι ο περιβάλλοντας χώρος.

Κοινώς αλλιώς ακούγεται ένα όπλο σε ανοιχτό χώρο, αλλιώς σε κλειστό κλπ.

Πχ σε πεδίο βολών, θα ακούς την κάθε σφαίρα να κάνει ηχώ, πράγμα που σου αλλάζει τον ήχο στο αυτί.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Συγκρίνετε ήχους όπλων χωρίς να υπολογίζετε το βασικότερο που είναι ο περιβάλλοντας χώρος.

Κοινώς αλλιώς ακούγεται ένα όπλο σε ανοιχτό χώρο, αλλιώς σε κλειστό κλπ.

Πχ σε πεδίο βολών, θα ακούς την κάθε σφαίρα να κάνει ηχώ, πράγμα που σου αλλάζει τον ήχο στο αυτί.

Kαι να προσθέσω, ακούς κυρίως το όπλο του διπλανού σου.....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα συμφωνώ ότι τα Β Παγκοσμίου, προσωπική άποψη βέβαια:), έχουν αρχίσει να κουράζουν... Προσωπικά το CoD: World at War δεν το έπαιξα, μιας και δεν μου άρεσε αυτή η "επιστροφή" (ή εμμονή) με τον Β Παγκόσμιο! Αντίθετα το modern warfare το 'χα λιώσει ,και χαίρομαι ιδιαίτερα για την επιστροφή του πιο "συγχρονου" setting! Παρεπιπτόντως, δεν ξέρω αν ίσχυεί βέβαια, αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι η Infinity Ward το πρώτο CoD που ανέπτυσε το ήθελε modern shooter, αλλά η Αctivision (o publisher, Νομίζω αυτή ήταν) τους πίεσε να το βγάλουν σε Β παγκόσμιου Σκηνικό προκειμένου να "χτυπήσουν" το Medal of Honor!!! Ιδωμεν:turn:

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, δεν ξέρω αν ίσχυεί βέβαια, αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι η Infinity Ward το πρώτο CoD που ανέπτυσε το ήθελε modern shooter, αλλά η Αctivision (o publisher, Νομίζω αυτή ήταν) τους πίεσε να το βγάλουν σε Β παγκόσμιου Σκηνικό προκειμένου να "χτυπήσουν" το Medal of Honor!

Ναι, αυτό είναι αλήθεια, αλλά εμένα δεν με χάλασε:happy:

Γενικά πολλοί γνωστοί μου προτιμούν το WWII σκηνικό. Και ήταν λίγο αμερικλανιά © το όλο σκηνικό του Modern Warfare, ενώ στα άλλα έπαιζες και με τα συντρόφια του Ζούκωφ:happy2:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι έτρεξα και το προ παρήγγειλα :wall: το WaW , δυστυχώς την πάτησα όπως και στο MOHA Air Borne , δέν ήταν αυτό που περίμενα .

Ακόμα και τώρα κάθομαι με φίλους και παίζω COD2 pcw ενώ το AirBorne ούτε εγκατάσταση δεν το έχω στο PC μου , το COD5 .... μετα το patch 1,2 προσπαθώ να του δώσω μια τρίτη ευκαιρία :confused:.

Link to comment
Share on other sites

Skill - ναι.

Αμυδρά έστω επαφή με ρεαλισμό και απόσταση από κάτι που μοιάζει με packman με καραμπίνα (cs anyone) - όχι.

Μα το Q3A είναι απλά η επίδειξη του skill - σφαίρες/βολές που πάνε εκεί που τους λες, τέλειος ήχος, fast paced, ότι χρειάζεται για να δείξεις αν είσαι καλός ή όχι.

Εννοείται ότι αν θέλουμε τακτικές, πάμε σε κάτι του στυλ Battlefield (που είναι απίστευτο imo, το φχαριστιέμαι πολύ περισσότερο από άλλα "πολεμικά").

Πάντως το MW2, δε θα πρέπει να είναι απλά ένα COD4 με άλλα γραφικά, φοβερό το 4 (το καλύτερο COD για μένα), αλλά θέλει και λίγο φαντασία ακόμα - μην το κάνουν μια από τα ίδια ;)

Link to comment
Share on other sites

παντως για μενα το modern warfare ειναι το καλυτερο fps(τετοιο ειδος οχι sci-fi klp klp) Που εχω παιξει.ναι σιγουρα δεν ειναι ΤΟ ρεαλιστικοτερο αλλα προς θεου game ειναι δεν θελω να πεθαινω με την μια.και ειναι το πρωτο που με εκανε τοσο πολυ να μπω στο "πνευμα πολεμου".

Και σκυλοβαρεθηκα τα WW2.μ αρεσε η αλλαγη και να βγαλουν και αλλο παρομοιο.αλλα εγω θα ηθελα καποια στιγμη να δω και vietman...ειναι μια θεματολογια που δεν την εχουν ακουμπησει πολυ τα games γενικα και δεν καταλαβαινω τον λογο.ειναι απιστευτη η ατμοσφαιρα της ζουγλας

Link to comment
Share on other sites

Μα το Q3A είναι απλά η επίδειξη του skill - σφαίρες/βολές που πάνε εκεί που τους λες, τέλειος ήχος, fast paced, ότι χρειάζεται για να δείξεις αν είσαι καλός ή όχι.

Όσο καλός μπορεί να είναι στο καράτε ένας πρωταθλητής του box - δεν ξέρω αν με πιάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο αποψη comμunity στην ελλαδα σε αυτο το game πολλα παιδια εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια για την υποστηριξη του, περιμενουμε ολοι πως και πως για το νεο παιχνιδι καθως πιστευεται οτι θα κανει τεραστια επιτυχια ( ισως και μεγαλυτερη απο του 4 ) , αντε να δουμε μακαρι η infinitiy ward να μας κρατησει το ιδιο κολλημενους τους περισσοτερους οπως μας κρατησε και στο 4, οι λατρεις του παιχνιδιου καλο θα ναι να ριξουν και καμια ματια στο callofduty.gr

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το οφφ τόπικ...

Ρε παιδιά τι συζητάμε τώρα για fps ww2....

Red Orchestra Ostfront αν θέλετε κάτι ρεαλιστικό....όλα τα άλλα είναι απλά συμβιβασμός....

Το παιχνίδι, που το teamplay αποκτά νόημα....

Όσοι το έχουν παίξει καταλαβαίνουν. Για τους υπόλοιπους αξίζει να του ρίξετε μια ματιά....

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο με τη καλη δουλεια στο cod 4 των ελληνων ισχυει.... αν πηγαινες στην αρχη που βγηκε το cod4 σε ενα net-cafe θα εβλεπεσ οτι τα 8 στ α10 παιδια επαιζαν cod 4.......τελικα ειμαστε και σε κατι καλοι εκτος απο τη.....:p

Link to comment
Share on other sites

θα πεσει καψιμο να δουμε και τη καρτες θα εχουνε βγει τοτε:banging:

αυτη ειναι η βλακεια με τα pc...γι αυτο το πηρα αποφαση και σταματησα το gaming σε pc.αγορασα xbox360 και ps3 και ειμαι κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η βλακεια με τα pc...γι αυτο το πηρα αποφαση και σταματησα το gaming σε pc.αγορασα xbox360 και ps3 και ειμαι κομπλε...

ps3 εχω εδω και 1,5 χρονο πιο πριν ειχα 360 μπορει το κοστος να ξεφευγει αλλα ειναι μερα με νυχτα δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.