Jump to content



24άρα παράγγειλα.. 0.5 μου ήρθε!


Dem

Recommended Posts

no idea...συγχρόνιζε στα 11 mbit από μόνο του και κατέβαζε με 1.2 mb/sec. εσένα που κλειδώνει?

Οπως ειπα και πριν πανω απο 10 mbps ...

αλλα αμα θελω να κατεβασω κατι, παιρνω το στικακι και ενα ποδηλατο και παω σε ενα φιλο μου.

επειδή δεν κατάλαβα από το αρχικό ποστ, πόσος καιρός έχει περάσει από την αναβάθμιση? διότι αν είναι 2-3 μέρες και το ρούτερ σου συγχρονίζει κάπου ελεύθερα ανάλογα την απόσταση από το κέντρο πχ 13mbps αλλά εσύ κατεβάζεις με 1 όπως λες, τότε ίσως είναι το πολύ συχνό φαινόμενο να έχει μείνει cap στο σύστημά τους, η παλιά σου max ταχύτητα στους κωδικούς σου... έχει συμβεί σε πολλούς γνωστούς (κυρίως με 4νετ) και με 1 τηλ (4-5 δλδ:p) απελευθερώθηκε το cap... απλά μίλα με τεχνικούς κ ρώτα το σα πιθανότητα διότι οι τηλεφωνήτριες το αγνοούν...

οσο αναφορα αυτό, τους το ειπα στο τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν παιζει τετοιο ενδεχομενο γιατι το ρουτερ μου κλειδωνει πανω απο 8mps, αν και δεν μου φαινεται να το καταλαβαν....

και μετα με συνδεσαν με ενα αλλο τμημα και εκεινο το τμημα μου ειπε οτι δεν ειμαστε το καταλληλο τμημα

και με συνδεσε με το προηγουμενο....και μετα με συνδεσαν με το Καιρο...

βασικα δεν ειχαν ορεξη να ασχοληθουν....δεν φτανει που το σηκωσαν κι ολας Σαββατο απογευμα....

Αυτο που λέει ο Voudas πως να το εξηγησω στα παιδια στην forthnet ( όταν βεβαια εχουν και την καταλληλη

ψυχολογια να ασχοληθουν) ...για να το καταλαβουν....???

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος είναι από 4νετ εδώ μέσα είναι πιο αρμόδιος να μας πει... δήλωνέ το εσύ κάθε μερα σα βλάβη ότι κατεβάζεις με το 1/10 από όσο συγχρονίζεις και κάποια στιγμή μέσα σε 1-2 μέρες θα φτάσει κ εκεί που πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεις άδικα, αυτό που λέει ο Voudas είναι κατά 90%+. Παρ' τους ένα τηλέφωνο, ούτε ο πρώτος είσαι που συμβαίνει ούτε ο τελευταίος :D

Μακαρι

βεβαια μερικες φορες στο τεστ της forthnet μου δειχνει

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 1.1Mb/s

οταν το δειχνει αυτο κατεβαζω και με το εξωπραγματικο 100kb/sec. Σταθερα ομως Ε?

δεν πεφτει ποτε κατω απο 100 ειτε απο φτπ ειτε ραπιντ ειτε απο 1000000 seeds ... ειτε ειτε...

και αυτο το +0.1 με ανησυχει πολυ

τελικα

μπορει να αναβαθμισαν απο 1Mbps σε 1.1Μbps.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν με τις αυτοματες αναβαθμισεις με ειχαν αναβαθμισει απο 384 σε 768....συγχρονιζα 768 αλλα η ταχυτητα 384........

Τους πηρα τηλεφονο και ανεβασαν την ταχυτιτα απο 384 σε 768........απο τις ρυθμισεις τους......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εκει που κατεβαζα με 70-100kΒ/sec και κλειδωνα στα 11-12 mbps

μετα απο μερικα τηλεφωνα στο service αντι να ανεβει η ταχυτητα....κατεβαινει το κλειδωμα.... :hehe:

τους αφησα και τηλεφωνο να με παρουν αυτοι.

(το χω παιξει 1/500 με ενα φιλο οτι δεν θα με παρουν ποτε...... μην γινει καμια στραβη)

αυτο που ελπιζω τωρα ειναι να κατεβει κι αλλο το κλειδωμα στο 1mbps για να κατεβαζω με οτι συγχρονιζω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.