Jump to content



Ειδικά συμπληρώματα διατροφής και κίνδυνοι!!!


vagos2221416003330

Recommended Posts

Κατ'αρχας μαθε για καθε συστατικο του τι ειναι (πχ. yohimbine) και μετα αν ειναι να το παρεις παρτο. Οχι βρηκαμε κατι και το παιρνουμε για πλακα. Σαν να πας να ανεβασεις το fsb χωρις να ξερεις τι ειναι mobo πας διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply
Σαν να πας να ανεβασεις το fsb χωρις να ξερεις τι ειναι mobo πας διαφορετικα.

xaxaxaxaxaxaxa κορυφή!!!!:p:hehe::hehe::hehe::hehe::sarcastic::sarcastic::clap::clap:

ναι απλά έκανε αναφορά σε πρωτεϊνες κτλπ οπότε ρςτάω άμα έχει κάτι στο μυαλό του για να πώ στο παιδί..

Εγώ είπαμε:Διατροφή+gym λέω να αρχίσω και box και φύγαμε για καλοκαίρι ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο ορος γαλακτος απτο ξυνογαλα βγαινει ρε παιδια τι θα παθει δηλαδη ? :p Απλα δεν εχει καθολου καζεινη (σε αντιθεση με το γαλα που εχει 20% ορο 80% καζεινη ) και ελαχιστα λιπη υδατανθρακες και λακτοζη, το τελευταιο ειναι και ο κυριος λογος που αποφευγω το γαλα γιατι εχω μια μικρη δυσανεξια :p δοκιμασα και γαλακτοκομικα με μειωμενη λακτοζη αλλα τζιφος.

Και με τις σκονες παλι προβληματα ειχα ( ξυπναγα το πρωι και ετρεχα τουαλετα :hehe: ) αλλα στο τελος σηνηθισε ο οργανισμος μου + οτι ητανε πιο πρακτικο απτο να κουβαλαω κονσερβες τονου και πουρε πατατας στο γυμναστηριο :hehe: , εχω παραγγειλει την συγκεκριμενη απτο ebay και περιμενω http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=380098908530 , ολες ιδιες ειναι πανω κατω απλα εχω διαβασει σε ενα φορουμ οτι ειναι πραγματικα ευπεπτη και ανακατεβεται ευκολα ( σε αντιθεση με μια βλακεια της LA muscle που χρησιμοποιουσα παλιοτερα )

Οταν θα την δοκιμασω ο ιδιος θα μπορω να σου πω αν αξιζει ή οχι, πιστευω ειμαι το ιδανικο πειραματοζωο μιας και εχω να παρω πρωτεινη 2 χρονια τωρα :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρια αφηστε τα βαρη και πηγαινετε να γραφτειται σε κανα αθλητικο συλλογο να κανενε κανα αθλημα. Απο 17 χρονων στα βαρη και στα συμπληρωματα...? Αυτος βεβαια ειναι ο ευκολος τροπος αλλα θα κανεις ποτε μια σωστη βαση και σωστη διαπλαση ετσι.

Σε τετοιες ηλικιες πρεπει να χτυσετε μια σωστη αντοχη, ταχυτητα και τα βαρη ειναι για κανα 2 φορες τη βδομαδα μονο για ενδυναμωση αλλα παλι ειναι περιττα γιατι με ενα μονοζυγο και με 100 καψεις καθε μερα δεν χρειαζεσαι και οτιδηποτε αλλο.

Μεγαλυτερες "κοπριες" απο τους bodybuilders δεν υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρια αφηστε τα βαρη και πηγαινετε να γραφτειται σε κανα αθλητικο συλλογο να κανενε κανα αθλημα. Απο 17 χρονων στα βαρη και στα συμπληρωματα...? Αυτος βεβαια ειναι ο ευκολος τροπος αλλα θα κανεις ποτε μια σωστη βαση και σωστη διαπλαση ετσι.

Σε τετοιες ηλικιες πρεπει να χτυσετε μια σωστη αντοχη, ταχυτητα και τα βαρη ειναι για κανα 2 φορες τη βδομαδα μονο για ενδυναμωση αλλα παλι ειναι περιττα γιατι με ενα μονοζυγο και με 100 καψεις καθε μερα δεν χρειαζεσαι και οτιδηποτε αλλο.

Μεγαλυτερες "κοπριες" απο τους bodybuilders δεν υπαρχουν.

γραμμωση και 6-πακ θα καταφερω με αυτα ομως? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπάρχει και ένα άλλο θέμα για το ότι δεν κάνουμε αθλήματα...αυτό είναι ο ΧΡΟΝΟΣ....κάθε μέρα έχω φροντ ect... και μετά διάβασμα..οπότε δεν ξέρω τι ώρα θα τελειώσω... με το Gym ότι ώρα τελειώσω το διάβασμα πετάγομαι...ενώ άμα πάω σε σύλογο ect είναι stadar οι ώρες... οπότε τις μισές και δεν θα προλαβαίνω....

Εγώ πάντως παίζω μπάσκετ με φίλους κάθε μέρα για 1-2 ώρες + Σάββατο για 3-4ώρες....

Αλλά εκτός από αυτό (που δεν είναι αρκετό) πάω και gym για γραμμώσεις και γενικά για να χτύσω ένα ωραίο-δυνατό σώμα.

Έψαξα λίγο για πρωτεϊνες και τα ρέστα και βρήκα αυτα:

http://www.bodybuildingclub.gr/details.cfm?ID=1590

+

http://www.bodybuildingclub.gr/details.cfm?ID=1699 ή http://www.bodybuildingclub.gr/details.cfm?ID=1679

ή

http://www.bodybuildingclub.gr/details.cfm?ID=1552

+

http://www.bodybuildingclub.gr/details.cfm?ID=1921 ήhttp://www.bodybuildingclub.gr/details.cfm?ID=1590 ή http://www.bodybuildingclub.gr/details.cfm?ID=1679

αυτά τα είχα βρεί όταν έψαχνε ο φίλος μου για λιπο/τες κτλπ και ήθελα να ρωτίσω ποια είναι καλύτερα και ποια κάνουν την λιγότερη ζημιά.... επιπλέον αν κάποις έχει να προτείνει κάτι καλύτερο το λέει αλλά και με αιτιολόγηση..(ο λόγος που το κάνω αυτό είναι για να ενημερώθώ καλύτερα και να ενημερώσω και τον φίλο μου..μν πάρει τίποτα και τον τρέχουμε μετά....να μην πάρει τίποτα από όλα δεν γίνεται...δεν μπορώ να του αλλάξω γνώμη αλλά τουλάχιστον να μην πάρει τα πολύ επιβλαβή...)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρια αφηστε τα βαρη και πηγαινετε να γραφτειται σε κανα αθλητικο συλλογο να κανενε κανα αθλημα. Απο 17 χρονων στα βαρη και στα συμπληρωματα...? Αυτος βεβαια ειναι ο ευκολος τροπος αλλα θα κανεις ποτε μια σωστη βαση και σωστη διαπλαση ετσι.

Σε τετοιες ηλικιες πρεπει να χτυσετε μια σωστη αντοχη, ταχυτητα και τα βαρη ειναι για κανα 2 φορες τη βδομαδα μονο για ενδυναμωση αλλα παλι ειναι περιττα γιατι με ενα μονοζυγο και με 100 καψεις καθε μερα δεν χρειαζεσαι και οτιδηποτε αλλο.

Μεγαλυτερες "κοπριες" απο τους bodybuilders δεν υπαρχουν.

Η άσκηση με βάρη είναι η μεγαλύτερη αθλητική εφεύρεση που υπήρξε ποτέ.

Δεν υπάρχει σοβαρή προπόνηση σε κανένα άθλημα χωρίς βάρη.

Χάρις σε αυτήν βλέπουμε ανθρώπους εκτομορφικού και ενδομορφικού σωματότυπου, να αλλάζουν σε μεσομορφικό και να γίνονται πρωταθλητές

Κυρίως όμως έμπασε τους δίμετρους στα δυναμικά αθλήματα.

Ο μυς δεν γνωρίζει ότι εσύ εκτελείς έλξεις μονόζυγου και όχι τροχαλίας, ούτε αντιλαμβάνεται την διαφορά των κάμψεων από τις πιέσεις. Αυτό το «εύκολος τρόπος» και «σωστές βάσεις» είναι μόνο στο μυαλό σου.

Τα πόδια τα ξέχασες : )

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτέροι λένε ότι δεν παίρνουν και καλά τίποτα αλλά γίνεται το ακριβός αντίθετο.

Λίγο ή πολύ όλο και κάτι πίνουν.

Εγώ πάντως όποτε κάνω γυμναστήριο χτυπάω ένα τέτοιο http://www.anamo.gr/product.php?productid=1 μιας και δεν τρώω ούτε κοτόπουλο ούτε ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

και πληρώνεις 75€ για να πάρεις πρωτεϊνη??? αυτές δηλαδή με τα 20-45€ είναι μούφες??Δεν θέλει να παίρνει πολύ κάθε μέρα +δεν θα παίρνει για πολύ καιρό...θα πάρει ένα κουτί να του φτάσει για 1-2 μήνες και μετά τίποτα...Το θέμα είναι να τελειώσει πρώτα το κουτί με το hydro/cut και να πάρει πρωτεϊνες ή να παίρνει ταυτόχρονα...μην έχει καμιά ''ασυμβατότητα'' και μας μείνει το παιδί..

Link to comment
Share on other sites

και πληρώνεις 75€ για να πάρεις πρωτεϊνη??? αυτές δηλαδή με τα 20-45€ είναι μούφες??Δεν θέλει να παίρνει πολύ κάθε μέρα +δεν θα παίρνει για πολύ καιρό...θα πάρει ένα κουτί να του φτάσει για 1-2 μήνες και μετά τίποτα...Το θέμα είναι να τελειώσει πρώτα το κουτί με το hydro/cut και να πάρει πρωτεϊνες ή να παίρνει ταυτόχρονα...μην έχει καμιά ''ασυμβατότητα'' και μας μείνει το παιδί..

Παίρνω το μικρότερο κουτί με 40 ευρώ περίπου τα 900γρ.

Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν ο συνδυασμός με λυποδιαλυτικά κάνει καλό μιας και είμαι αδύνατος (πετσί και κόκκαλο που λένε :p ) και δεν έχω χρησιμοποιήσει τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Η άσκηση με βάρη είναι η μεγαλύτερη αθλητική εφεύρεση που υπήρξε ποτέ.

Δεν υπάρχει σοβαρή προπόνηση σε κανένα άθλημα χωρίς βάρη.

Χάρις σε αυτήν βλέπουμε ανθρώπους εκτομορφικού και ενδομορφικού σωματότυπου, να αλλάζουν σε μεσομορφικό και να γίνονται πρωταθλητές

Κυρίως όμως έμπασε τους δίμετρους στα δυναμικά αθλήματα.

Ο μυς δεν γνωρίζει ότι εσύ εκτελείς έλξεις μονόζυγου και όχι τροχαλίας, ούτε αντιλαμβάνεται την διαφορά των κάμψεων από τις πιέσεις. Αυτό το «εύκολος τρόπος» και «σωστές βάσεις» είναι μόνο στο μυαλό σου.

Τα πόδια τα ξέχασες : )

Εχουν ερθει τοσοι και τοσοι πρωην bodybuilders σε μας(kick-boxing και παγκρατιο) και σχεδον ολοι ηταν αθλιοι αθλητες μηδεν αντοχη, μειωμενη ταχυτητα ουτε το ζεσταμα δεν βγαζουν. Θελουν μηνες για να συνελθουν συνηθως. Προσωπικα κανω βαρη 2-3 φορες την βδομαδα αλλα δεν μπορουν να αντικαταστασουν μια προπονηση.

Ενα αλλο που εχω παρατηρησει με τα βαρη ειναι σταματανε να γυμναζονται χανουν πολλοι ευκολα κιλα και ογκο αλλα και κατα καποιο τροπο συρρικνωνονται...δεν θα δεις ποτε κατι τετοιο σε καποιον που εχει χτισει το σωμα του με τζουντο ή παλη.

Κι ομως εγω βλεπω πολυ διαφορετικα αποτελεσματα αναμεσα στο μονοζυγο-καψεις και στις πιεσεις με τα μηχανηματα απλα ο περισσοτερος κοσμος δεν μπορει να τα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε εχουν πιασει λιγο κοτσο μιας και με 40-45 ευρω παιρνεις την 2,5κιλη απο εξωτερικο.

Φίλε 1ον δεν το έχω ψάξει το θέμα για παραγγελία από έξω και 2ον μια φορά που προσπάθησα να μου στήλει συγγενής από αμερική από γνωστή μάρκα τέτοιων ειδών το σταμάτησαν στο χημείο του κράτους! στο πειραιά και έτρεχα στον ΕΟΦ να πάρω αδεία να το περάσω και όλα αυτά για μια 2κιλη πρωτείνη. Δεν έφταναν όλα αυτά ήταν και ληγμένη.

αφού είσαι αδύνατος την πρωτείνη την παίρνεις για όγκο??Γιατί υπάρχουν 2..μία για όγκο και μία για γράμμωση..

Για όγκο φυσικά. Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει αυτό που λες, αλλά την γράμμωση την κάνει πιο πολύ το πρόγραμμα που δουλεύεις.

Link to comment
Share on other sites

εμ...η διαφορά στο να πας gym για να κάνεις σώμα (bodybuilding) με το να το κάνεις κάνοντας box ή παίζοντας basket είναι ότι στο ένα αποκτάς δύναμη ενώ στο άλλο ταχυ-δύναμη..Ο 1ος έχει πάρα πολύ δύναμη..σαν να λέμε one-hit-down αλλά αργεί πολύ να hit ενώ ο άλλος είναι 2-hits-down αλλά τα δίνει στο 1/4 του χρόνου που κάνει ο 1ος να δώσει το ένα..Γιαυτό εγώ συνδιάζω το gym με το basket...Προσπαθώ να ''φτιάξω'' αντοχή +ταχύτητα με το basket και δύναμη+good looking με το gym..

Οn topic λίγο όμως..ανάμεσα στα συμπληρώματα που έδειξα ποια είναι τα καλύτερα-λιγότερο damage???Σαφώς είναι και το πρόγραμμα το main αλλά είδα στο bodybuilding club ότι γράγει πρςτεϊνες και πρωτεϊνες για όγκο...και μερικες από τις 1ες λένε για γραμμώσεις ect..

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, έχεις μιλήσει με γιατρό για το hydroxyscat, ορούς γάλακτος σε σκόνη κτλ ???

Μίλησε με έναν σοβαρό γιατρό κατά προτίμηση με γιατρό που σε ξέρει μερικά χρόνια να σου μιλήσει για τυχόν επιπτώσεις στην υγεία σου. Ρώτα τον στα ίσια αν δεν ξέρει από τέτοια, να σε παραπέμψει σε αθλίατρο ή σε κάποιον άλλης ειδικότητας τέλος πάντων με κάποιον σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

ναι...είπαμε τα σκευάσματα αυτά δεν τα θέλω για μένα!!!!!!Ακόμα την παλεύω και αν και ήταν μεγάλος ο πειρασμος πιστεύω πως με τη διατροφή που βρίκα+το νέο μου πρόγραμμα θα τα καταφέρω μέχρι το καλοκαίρι..απλά πάω να σώσω τον φίλο μου που θα πάρει ένα συνδιασμό αυτών που έγραψα παραπάνω και ρωτάω αν ξέρει κανείς μην του βγεί σε πολύ μεγάλο κακό...

ΥΓ* Ξέρεις κανένα σοβαρό αθλήατρο γιατί δεν γνωρίζω κανένα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.