Jump to content



Recommended Posts

To πιο δικαιο..για να υπαρχει και μετρο συγκρισης θα ηταν μαζι με τον χρονο να φαινονται:

-Τι φορτωνει στο Startup

-Tι στις Services

-Αν το Superfetch ειναι Disabled.

Tip. (αν ειναι enabled)

Πριν το τρεξετε Shift+Delete οτι εχει μεσα το C:\Windows\Prefetch.Reboot.περιμενετε 2-3 min και μετα το τρεχετε.

Link to comment
Share on other sites

Ι7 920 default

asus p6t (sata2)

samsung 830 128GB

φορτωνει:

hd audio manager, utorrent, hd sentinel, skype, ms essentials, 2X logitech, dropbox, monitor calibration utility, widgets, htc home, msn messenger

attachment.php?attachmentid=52787&stc=1&d=1349995554

Μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις το wallpaper σε 1920 χ 1080 αν υπάρχει? Ευχαριστώ και σόρυ για το άσχετο

Link to comment
Share on other sites

Phenom II 1090T @ 4.0GHz, 4x2GB OCZ Blade LV @ 1066MHz, Asus M4A79, 1x Crucial M4 128GB FW0309. Παλια εγκατασταση (6-7μήνου) με drivers, office, acronis, Wi-Fi , Φουλ CAD, Antivirus κλπ. Α, και Bios Mod με τελευταία AMD AHCI ROM (3.1.0.0) κ Driver 1.2.1.331

CrucialM4AHCIM4A79SB750121331CAT126Win7x64-AHCIROM3100-Boottimer-small.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Να δώσω ένα hint για την βελτίωση του χρόνου εκκίνησης στα win7/win8? Τρέχουμε το msconfig -> Εκκίνηση υπολογιστή -> Επιλογές για προχωρημένους και τικάρουμε εκεί που λέει αριθμός επεξεργαστών. Στο dropdown μενού βάζουμε τον μέγιστο που μας δίνει ανάλογα με τη cpu μας. Στα win7 δουλεύει στάνταρ. Στα win8 δεν έκατσα να μετρήσω πριν και μετά. Βασικά είχα τόσο καιρό να μπω σε win8 που δεν θυμόμουν πόσο χρόνο έκανε πριν...

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

ειναι αμφισβητισιμο αυτο που λες.Εχω διαβασει πολλες φορες σχετικα με αυτο και αλλοι λενε δεν ειδαν καθολου διαφορα, σε αλλους οταν το αλλαξαν, μπρικαρο ο boot sector-mdr κατι τετοια, οποτε το αφηνω ως εχει :p

Link to comment
Share on other sites

ειναι αμφισβητισιμο αυτο που λες.Εχω διαβασει πολλες φορες σχετικα με αυτο και αλλοι λενε δεν ειδαν καθολου διαφορα, σε αλλους οταν το αλλαξαν, μπρικαρο ο boot sector-mdr κατι τετοια, οποτε το αφηνω ως εχει :p

Δεν ξέρω πάντως σε εμένα τίποτα από όλα αυτά δεν έγινε. Αντιθέτως έπεσε το boot περίπου κατά 40%. Μήπως είχαν πειραγμένο bootloader για λόγους που δεν μπορώ να αναφέρω;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.