Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply

Παίδες επειδή είμαι λίγο άσχετος με το HDR (και παιδεύομαι αρκετή ώρα με το Photomatix, χωρίς κάνα ιδιαίτερο αποτέλεσμα) προσφέρεται κανείς να του στείλω 3 φωτογραφίες (οι οποίες βέβαια δεν γνωρίζω αν είναι και οι πλέον κατάλληλες για HDR) και να τις φτιάξει, και να μου πει σε γενικές γραμμές τι πείραξε?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή είμαι λίγο άσχετος με το HDR (και παιδεύομαι αρκετή ώρα με το Photomatix, χωρίς κάνα ιδιαίτερο αποτέλεσμα) προσφέρεται κανείς να του στείλω 3 φωτογραφίες (οι οποίες βέβαια δεν γνωρίζω αν είναι και οι πλέον κατάλληλες για HDR) και να τις φτιάξει, και να μου πει σε γενικές γραμμές τι πείραξε?

Ανέβασε τες με rapidshare και θα τις δω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή είμαι λίγο άσχετος με το HDR (και παιδεύομαι αρκετή ώρα με το Photomatix, χωρίς κάνα ιδιαίτερο αποτέλεσμα) προσφέρεται κανείς να του στείλω 3 φωτογραφίες (οι οποίες βέβαια δεν γνωρίζω αν είναι και οι πλέον κατάλληλες για HDR) και να τις φτιάξει, και να μου πει σε γενικές γραμμές τι πείραξε?

Δωσε κανενα λινκ και πιστευω ολο και καποιοι θα βαλουν ενα χερι ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο rar υπάρχουν 2 τριάδες φωτογραφιών. Η μία είναι 2470-2472 και η άλλη 2476-2478. Αυτάαα...

[ame]http://rapidshare.com/files/383335211/foto.rar.html[/ame]

edit: Σωστός ο hayabusa. Η δευτερη τριάδα δεν είναι σωστή.. (Άλλη πήγα να ανεβάσω και άλλην ανέβασα)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω μια εκδοχη της πρωτης , αλλα οπως λεει και ο Nephilim ηταν πολυ ψυχρα τα χρωματα(οι πετρες στα δεξια ειναι σχεδον μπλε σαν την θαλασσα). Μηπως ειναι κατι στις ρυθμησεις της καμερας? Καλυτερα να δουλευεις με RAW.

IMGP24701__-1_tonemapped.jpg

και εδω ειναι τα settings στο photomatix

photomatix.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moνο αν πεσει mask και αλλαγη απο Curves/Hue/κλπ

αυτο

ή κανα fake ΗDR και συνδιασμος των παραπανω...

γενικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι αρεσει το photomatix...

συνεχως πολυ τραβηγμενα αποτελεσματα και μερικες φορες πολυ κακά..

αλλα και τραβηγμενο αποτελεσμα να θελεις...πάλι με PS πολυ καλυτερα αποτελεσματα απο photomatix

Link to comment
Share on other sites

Ti το ιδιαιτερο εχει μπροστα και αξιζει να κρατησετε την οποια πληροφορια??

Μια πιο ατμοσφαιρικη ....οσων αφορα τα χρωματα στον ουρανο και μια ελαφρως σκοτεινη/υποφωτεινη σιλουετα στα βουνα ..ισως να εδειχνε καλυτερα.

Οπως επισης και καποια BW..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.