Jump to content



Recommended Posts

Πήρα τον adata, με το 8610 (νομίζω). Εντυπώσεις (ήμουν με raid0 2*74gb raptor) από τη χρήση κι ουχί benchmarks:

α. Εγκατάσταση Windows: Πάνω κάτω τα ίδια

β. boot των Windows: Εμφανίζει το desktop στον ίδιο χρόνο. Απλά όταν θα δω το desktop, έχουν φορτώσει και όλα τα τριβόλια που ανοίγουν μαζί με τα Windows. Αθόρυβη εκκίνηση του υπολογιστή (τώρα καταλαβαίνω πόσο θόρυβο κάνανε οι ράφτορες)

γ. Γενική χρήση: Άμεση ανταπόκριση στα πάντα όλα

Δεν έχω προλάβει να περάσω πολλά πράγματα, αλλά γενικά το μηχάνημα έχει άλλον αέρα. Ίσως όχι διαφορά 3 τάξεων μεγέθους, όπως θα φανταζόταν κανείς με βάση το random access, αλλά η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής με γυμνό μάτι (και με το αυτί :p)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε ο adata-intel πριν μια ωρα, οπως ηρθε εφυγε για επιστροφη....Ειχε εμφανη σημαδια μεταχειρισμενου.....το πηγα στο service και το παλικαρι πολυ καλο μου εκανε επιτοπου επιστροφη και ο λογος μεταχειρισμενο και αντικατασταση με νεο

Το κουτακι ψιλο στραπατσαρισμενο . Επισης ο δισκος πανω του ειχε υπολοιματα κολας, ειχε 100% βιδωθει σε laptop, και ειχε τα σημαδια επαφης στo sata....

Μπορει να μην ευθυνεται το Πλαισιο αλλα η adata....

Τι να πω δεν ξερω, θα δουμε αυριο παιδες....

Link to comment
Share on other sites

Παντως απαραδεκτο αυτο που εγινε σημερα, απο πλαισιο δεν το περιμενα. Δεν εχω παραπονο απο eshop και μου εγινε αυτο σημερα απο πλαισιο και ξενερωσα.

Προσφορα Πλαισιο -> Αdata intel SSD προσφορα, ολοκαινουριος μονο με 5 μηνακια λειτουργιας, 250 ευρω τσαμπα! Δωρο το format!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Παντως απαραδεκτο αυτο που εγινε σημερα, απο πλαισιο δεν το περιμενα. Δεν εχω παραπονο απο eshop και μου εγινε αυτο σημερα απο πλαισιο και ξενερωσα.

Προσφορα Πλαισιο -> Αdata intel SSD προσφορα, ολοκαινουριος μονο με 5 μηνακια λειτουργιας, 250 ευρω τσαμπα! Δωρο το format!

1. μα οι adata δεν είναι ούτε 2 βδομάδες στο πλαίσιο

2. αυτά είναι τα επακόλουθα του άμεσου rma για λόγους "έτσι μου κάπνισε" κ όχι λόγω προβλήματος

3. πιθανολογώ επειδή μια βδομάδα μετά τον adata ξανάρθε ο intel με +8 ευρώ, κάποιος τον γύρισε κ τον άλλαξε με intel για μεταπωλητική αξία..

Link to comment
Share on other sites

Παντως απαραδεκτο αυτο που εγινε σημερα, απο πλαισιο δεν το περιμενα. Δεν εχω παραπονο απο eshop και μου εγινε αυτο σημερα απο πλαισιο και ξενερωσα.

Προσφορα Πλαισιο -> Αdata intel SSD προσφορα, ολοκαινουριος μονο με 5 μηνακια λειτουργιας, 250 ευρω τσαμπα! Δωρο το format!

Λογικότατο αγαπητέ και περιμέναμε πως και πως τα αποτελέσματα :rofl::)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τον adata, με το 8610 (νομίζω). Εντυπώσεις (ήμουν με raid0 2*74gb raptor) από τη χρήση κι ουχί benchmarks:

α. Εγκατάσταση Windows: Πάνω κάτω τα ίδια

β. boot των Windows: Εμφανίζει το desktop στον ίδιο χρόνο. Απλά όταν θα δω το desktop, έχουν φορτώσει και όλα τα τριβόλια που ανοίγουν μαζί με τα Windows. Αθόρυβη εκκίνηση του υπολογιστή (τώρα καταλαβαίνω πόσο θόρυβο κάνανε οι ράφτορες)

γ. Γενική χρήση: Άμεση ανταπόκριση στα πάντα όλα

Δεν έχω προλάβει να περάσω πολλά πράγματα, αλλά γενικά το μηχάνημα έχει άλλον αέρα. Ίσως όχι διαφορά 3 τάξεων μεγέθους, όπως θα φανταζόταν κανείς με βάση το random access, αλλά η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής με γυμνό μάτι (και με το αυτί :p)

Το γράφει πάνω στο καπάκι το revision του f/w :D

Γενικά όλοι αυτά βλέπουν με την πρώτη. Όταν αρχίσεις να το συνηθίζεις είναι το πρόβλημα :yes4:

Link to comment
Share on other sites

attachment.php?attachmentid=35401&stc=1&d=1244799251

Από τα μοντέλα που έχουν κυκλοφορήσει, τα δύο τελευταία γράμματα συμβολίζουν τα παρακάτω

01=7mm πάχος, παραγγελία 1 SSD

05=7mm πάχος, παραγγελία 5 SSD

C1=9,5mm πάχος, παραγγελία 1 SSD

C5=9,5mm πάχος, παραγγελία 5 SSD

κενό=7mm (ή 9,5mm ?) πάχος, παραγγελία 50 SSD

post-2226-1416074008,1583_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από mariosalice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και ο νεος adata που μου ηρθε ειχε εμφανει σημαδια χρησης, γεματος μεσα ολο αποτυποματα, ειχε χασει την παρθενια του το sata και το ρευμα, και εμφανη σημαδια βιδωματος και το χαρτακι του adata ειχε εκδορες!

Δεν πιστευω οτι φταιει το ΠΛΑΙΣΙΟ (πανω απο 8 χρονια ψωνιζω απο ΠΛΑΙΣΙΟ, τετοιο πραγμα δεν μου εχει ξαναγινει) αλλα η ADATA που πουλαει μεταχειρισμενους intel για καινουριους.....100% σιγουρος οτι η adata πουλαει φικια με μεταξωτες κορδελες ή τουλαχιστον δεν πουλαει new intel αλλα used ή μια παρτιδα που εσταλει να αποτελειται απο τετοιους δισκους....

Πηρα πιστωτικο και περιμενω intel!

Επισης να πω οτι το πακετο που μου παραδοθηκε ανοιχτηκε μεσα στο service του πλαισιου, οπου και ο υπευθυνος εκει, το ειδε και τον πηρε πισω!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι φταιει το ΠΛΑΙΣΙΟ (πανω απο 8 χρονια ψωνιζω απο ΠΛΑΙΣΙΟ, τετοιο πραγμα δεν μου εχει ξαναγινει) αλλα η ADATA που πουλαει μεταχειρισμενους intel για καινουριους.....100% σιγουρος οτι η adata πουλαει φικια με μεταξωτες κορδελες ή τουλαχιστον δεν πουλαει new intel αλλα used ή μια παρτιδα που εσταλει να αποτελειται απο τετοιους δισκους....

Αν είναι έτσι πρέπει να τους σκίσει το πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.