Jump to content



Recommended Posts

καλημερα σε ολους

εχω τον x25-m και του εχω τα windows 7 rtm αλλα παρατηρησα σε οτι bench τον τρεχω το write φτανει το πολυ 50mb, εκανα format και παλι τα ιδια. Ο ssd δεν ειναι ουτε ενος μηνα και οταν τον ειχα στην αρχη επιανε 75αρια. εχω βαλει τους τελευταιους drivers απο intel για chipset τελευταιο bios εχω κανει και τα pagging μηπως ξερετε τη παιζει?

Δωσε μας τα τεστ που σου ειπα για να βγαλουμε ακρη!!!

hdtach, crystal, hd tune

Link to comment
Share on other sites

Αν οι ταχυτητα ειναι για write δεν ειναι και τοσο χαλια!Με μεγιστη τα 70 σου δινει 50,ασε που που παιζει ρολο και η συσκευη που στελνει τα δεδομενα.Τωρα αν μιλας για read τοτε ναι κατι παιζει!

Link to comment
Share on other sites

Νεο Firmware για τους Χ25-Μ και Χ18-Μ 80GB και 160GB 34nm και 50nm SSD MLC της Intel.

http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=3044&OSFullName=All+Operating+Systems〈=eng&strOSs=All&submit=Go

Εμεις παλι στο κατουρι πηγαδησαμε....

Υ.Γ. Συμφωνα με τα release notes, δεν αλλαζει κατι στους 50nm SSD's της σειρας.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαλτε screens απο κανα crystal να δουμε οσοι κανατε το update.

τι νόημα έχει αυτο? Αυτό το update είναι για όσους ΔΕΝ είχαν κάνει το προηγούμενο update που βγήκε στις 5/1, και ήταν το 8820. Αυτο το fw που βγήκε τώρα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ το πρώτο. Το προσπάθησα εγ το πρωί και μου λέει οτι το έχω ήδη...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειχες το 8820?Γιατι οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω διαφορες δεν υπαρχουν...

Εγω παντως εχω ακομα το 8610 και δε βρησκω λογο να το αλλαξω αφου οπως βλεπω τα νουμερα στο read θα ειναι ελαφρως πιο χαμηλα(512k)

read write

seq=259mb/s 67mb/s

512k=207mb/s 50mb/s

4k=21mb/s 54mb/s

Aυτα εχω τωρα και ο ssd ειναι και παλιος.:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.