Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

  • Replies 982
  • Created
  • Last Reply
Δυστυχώς ούτε και με καθόλου aa δεν τρέχει καλά άμα φουλάρεις την ποιότητα σε 1920. Και μου κάνει εντύπωση που ο Grunt Gr συμφωνεί μαζί σου τη στιγμή που έχει(ή είχε) κάρτα των 350€ μετά ένα χρόνο της κυκλοφορίας του crysis. Εννοώ την gtx 260.

Είναι τραγικό να "αγοράζεις" μια κονσόλα κάθε χρόνο και να μην έχεις τέλεια ποιότητα απεικόνισης.:TD:

Δεν ξερω για σενα αλλα εγω την 260 την πηρα περσι τον μαρτιο γιατι η 4850 ειχε απαλεψιες(reference cooling for the suck ) 165 ευρω εδωσα απο τα οποια τα 100 ητανε απτο πιστωτικο του πλαισιου

Το crysis το ειχα παιξει οταν μολις ειχε βγει το demo με "προχειρο" μηχανημα που τα βασικα παρτς κοστισανε 530 ευρω ( E6600 + dfi 975x/g + 2gb crucial ballistix μεταχειρισμενα + twintech 8800gt )

Ε σε πληροφορω σε 19αρι crt monitor ( 1280*960 100hz ) με 0x AA AF τα περισσοτερα settings στο high και 2-3 στο medium το demo ετρεχε ικανοποιητικα για τα δικα μου στανταρ ( ικανοποιητικα = ποτε 30 ποτε 50 αλλα παντα με το αναλογο γραφικο αποτελεσμα στην οθονη, οχι να κοιταω τον τοιχο και να βλεπω 20fps οπως σε αλλα games )

Το fear και το oblvion σε συγκριση με το crysis ητανε ακομα πιο βαρια στα max settings ( εξαιρωντας ΑΑ / AF οπου εκει ο καθενας βαζει οτι θελει ) για τα high-end μηχανηματα της εποχης, απλα στην περιπτωση του crysis μπλεχτηκε και ο κοσμος που βλακωδως επεμενε να το παιζει σε vista και dx10, οπως και η αγορα των οθονων αφου μολις ειχανε αρχισει να γινονται οι 22 ιντσες ( και βαλε ) mainstream, αμα το δοκιμαζαν οι περισσοτεροι με το συστημα που ανεφερα πιο πανω σε 19αρι μονιτορ και win xp 32bit ελαχιστοι θα γκρινιαζανε, βεβαια εφταιγαν και κατι ατομακια στην crytek που λεγανε μηνες πριν την κυκλοφορια " εχω το παιχνδι στο γραφειο μου και τρεχει με ολα στο full 60fps και εχω 7800gt "

Εδω περα μερικοι χομπιστες κατσανε ενα σωρο ωρες και πειραματιστηκανε με τα cvars της κονσολας του παιχνιδιου . το τελικο αποτελεσμα ? ενα mini graphic mod ονοματι cuban config το οποιο οταν το βαζεις στο LVL4 preset βλεπεις γραφικα που αλλοι δεν βλεπουνε ουτε σε DX10 - very high, και ολα αυτα με το "κοστος" των DX9 - high settings

Περα απτον τεχνικο τομεα ομως, το gameplay αν και υπερβολικα "forgiving" στον ατσαλο παιχτη μου αρεσε γιατι δεν ητανε on-rails, οποιος εβλεπε τοτε το 2007 cod4 demo και crysis demo στο μηχανημα μου με εμενα να παιζει σαφως και του εκανε καλυτερη εντυπωση το 2ο παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μα dx11 δεν θα ναι?

:OT: το trailer μου θυμισε την ταινια με τον Will Smith στην ΝΥ με τον σκυλο του εναντιον ζομπι...

πως λεγοταν?

σκύλος εναντίον ζόμπι λεγότανε...

...any way αυτό με τους νέους εχθρούς που αναφέρθηκε πιο πάνω δεν έπιασα...

δεν είδα κανέναν νέο εχθρό

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.