Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Ntax johnsonb μην υπερβάλουμε, τα fps απο παλιά δεν μας κρατούσαν για την υπόθεση αλλά για τις καινοτομίες στα γραφικά και το οτι ωθούσαν τα συστήματα στα όρια τους. Το αν μας άρεσε η όχι είναι υποκειμενικό, απο κει και πέρα το σίγουρο είναι οτι θα μείνει στην ιστορία και θα ασχολούμαστε πολλά χρόνια ακόμα με τις cryengines. Κανα άλλο τίτλο πέραν του crysis δεν βλέπω και ανησυχώ. Ένα είναι το θέμα πάντως μας αρέσει δεν μας αρέσει όλοι θα το βάλουμε στο pc μας το 2 να το δοκιμάσουμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 982
  • Created
  • Last Reply

δλδ ειμαι απ'τους λιγους μαλλον που τους αρεσε το gameplay του crysis??? Δλδ τι να μη σαρεσει σε ενα fps που σου δινει την ελευθερια να καθαρισεις τον αλλο οπως το θες με οποιο τροπο το θες (ποζερικο η μη) να βαρας βολτα στο νησι με τετοιο τροπο ωστε αμα δε θες να αντιμετοπισεις τον αλλο να περασεις διακριτικα κ να φυγεις μια σχετικη ποικιλια οπλισμου , οχηματακια... Στο θεμα των γραφικων ειχα ξεκινησει να το παιζω με μια 2900χτ... δε το παιζα τερμα αλλα εριξα τα settings αργοτερα με τη 8800γτ τα ανεβασα λιγακι κ τωρα με το cf τερμα... Γιατι οι τυποι να μη σου βαλουν τιγκα γραφικα απ τη στιγμη που μπορεις να τα αλλαζεις απ τα settings κ να χεις ενα game που θα φαινεται σαν καινουργιο για καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα το δοκιμασω και το 2.

Βεβαια αυτο τωρα μονο τρειλερ δεν ηταν

Και για το gameplay...σε οσους αρεσε πολυ το παιχνιδι και το επαιξαν και στο τελευταιο επιπεδο χωρις στοχο καταλαβαινουν ποσο τρελα ειναι το παιχνιδι.:woot:

Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχhμα ότι αν βγάλουν ένα παιχνίδι με έναν κινέζο που θα κάθεται σε μια καρέκλα,θα βρίζει και θα μιλάει κινέζικα,και ο παίχτης θα πρέπει να πατάει τα κουμπιά για να πίνει καφέ,νερό και να ρεύεται,με γραφικά όμως λες και είναι αληθινά,better than crysis,θα βγούνε όλοι θα έχουν μείνει με το στόμα ανοιχτό και θα λένε "πωπω...!!! κοίταξε ρε έχω μείνει ηλίθιος,κοίτα γραφικά,δεν υπάρχει καλύτερο παιχνίδι λέμεεεεεεεεε,έχω λιώσει,λιώνω,δεν αντέχω άλλο πεθαίνω! :O".

Τωρα πεθανα εγω...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ωραιο......:rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το crysis το εχω λιωσει, πολυ ωραιοα παιχνιδι. Το εχω τερματησει ποσες φορες! Καθε φορα που αλλαζω καρτα γραφικων! :hehe:

Eυτυχώς δηλαδή που βγαίνει και καινούργιο γιατί θα βαριόσουν να το παίζεις τόσες φορές(συμπεριλαμβανομένων και των επόμενων αλλαγών σε κάρτες:p):hehe:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη τι σας χαλασε τοσο πολυ πια στο crysis και το κραζετε ακομα ? περα απτιν σμικρυνση που εφαγε το ηλεκτρονικο μαρτζαφλαρι σας οταν σαν γνησια 12χρονα περιμενατε σε μηχανημα του 2007 να το τρεξετε στα 1680/1920 χωρις να πειραματιστειτε πρωτα με τα settings τι αλλο σας την εσπασε πια ?

Το gameplay μια χαρα ειναι, αν δεν σας αρεσουν τα fps δεν φταιει το παιχνιδι, τα οπλα εχουν μια σχετικη ποικιλια και μπορεις να τα μονταρεις οπως θελεις,τα περιβαλον κατστρεφεται κανονικοτατα ( γεφυρες δεντρα καλυβες και δεν συμαζευεται ) στο delta υπαρχει μια σχετικη προκληση για οποιον νομιζει οτι ειναι ο ραμπο ( και με πειραγμενο .ini το AI των κορεατων γινεται ακομα πιο deadly ) ενω τα γραφικα δινουν ρεστα αν εξαιρεσουμε καποια προχειρα textures το ενοχλητικο pop in και τα οχι και τοσο φυσικα/smooth animation.

Για μενα το crysis ειναι το πραγματικο sequel του farcry, εξαλλου ολοι ξερουμε οτι το farcry 2 ειναι δημιουργημα της (n)ubisoft και οχι της crytek οπως το πρωτο.

Το warhead βγηκε οσο μουφα βγηκε γιατι αναγκαστηκαν να ακουσουν τα παραπονα των μπεμπηδων " α και ου ειμαι κουλαδι, βαριεμαι να κανω βολτες στο νησι και να σκοτωνομαι συνεχεια παω να παιξω cod που το campaign του με παει on-rails απτο σημειο Α στο σημειο B " " δεν γουσταρω να εχω 20fps στο very high quality με 2 8800 ultra γιατι μικραινει το e-***** μου " και δεν συμαζευεται, γι αυτο και το κανανε τοσο ευκολο και με εμφανεις περικοπες στα γραφικα.

Μαλλον δεν εχετε καταλαβει μερικοι πως ολη αυτη η φαση με τα multiplatform εχει ΣΚΟΤΩΣΕΙ σχεδον ολα τα franchise που μεγαλωσαμε μαζι τους, αλλιως ειναι να φτιαχνεις ενα παιχνιδι αποκλειστικα για το pc και αλλιως ειναι να φτιαχνεις ενα παιχνιδι για το 360 και μετα να το κανεις port στις αλλες πλατφορμες.

Στην 2η περιπτωση αναγκαζεσαι να κανεις τις κλασσικες περικοπες στο βαθος του gameplay στην προκληση και στα γραφικα εξαιτιας των περιορισμων του gamepad και του αδυναμου/ξεπερασμενου hardware, πειτε μου ποσα παιχνιδια απτα σημερινα ανηκουν στην πρωτη κατηγορια και ποσα στην δευτερη ?

Ειπε το crysis να ξεχωρισει απ'την μαζα και να κανει την βιομηχανια να ξυπνησει που ειχαμε πηξει στα multi platform και αμεσως ολος ο οχλος το χαντακωσε " α και ου δεν εχει gameplay " " το σεναριο δεν ειναι του steven spielberg " " τα οπλα ειναι αστοχα και δεν μπορεις να σκοτωσεις (doing!)" " δεν εχουν κανει καλο optimization ( γιναμε ολοι προγραμματιστες τωρα .... ) "

Και το trailer που κραζετε δεν ειναι trailer αλλα TEASER, οποιος δεν καταλαβαινει την διαφορα ας κοιταξει στο λεξικο, α και αυτο που ειπωθηκε για την καρτα μου ειναι τελειως ατοπο, και με το oblivion ειχαμε τα ιδια ευτραπελα οπως και με το FEAR ακομα και τα ut99/q3 ητανε πολυ βαρια για τρεξουν με medium-high settings στα μηχανηματα του 1999 γι αυτο και περιμεναμε μεχρι να βγει καμια geforce 2 ultra / gf3 να τα "λιωσει"

hosimo mode disengaged :p

GruntGR αν ήξερες το μέσο όρο ηλικίας και αντίληψης όλων αυτών που για τον χ ψ λόγο έχουν να πούν κάτι για το Crysis ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΙΟΣΟΥΝ...υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ που δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις άκρη..και δεν είναι απλά θέμα γούστου όπου και θα το βούλωνα γιατί ο καθένας υποτίθεται ότι έχει προσωπικότητα και δεν γίνεται να αρέσουν σε όλους τα ίδια....ΑΛΛΑ τι γίνεται όταν ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ?

Και βέβαια βασισμένη σε αυτό είναι η ιδέα του multiplatform και ότι κρύβεται πίσω από αυτή την ιδέα..εκατομμύρια ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΑ παιδάκια και ενήλικες βέβαια που δεν θέλουν να παίζουν αλλά να βλέπουν ταινία με gamepad..και καλά όλα αυτά..μας τα φέραν και στα PC..παιχνίδια-ταινίες όπου αντί να κάθεσαι στον καναπέ κάθεσαι μπροστά από το PC και κρατάς το mouse και το πληκτρολόγιο..και μετά αφού τελειώσεις το παιχνίδι παίρνεις τηλέφωνο τους φίλους σου ή γράφεις στο εκάστοτε φόρουμ "μαμάκα το τελείωσα σε 3 ώρες, είμαι και ο πρώτος φίτσουλας". Και πάλι καλά όλα αυτά, καλοδεχούμενα και τα νια-νια games αλλά ΟΤΑΝ ΡΕ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ σκάει ένα game σαν το Crysis ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΜΗ γιατί το συγκρίνεται με τις ταινίες που παίζετε και το crysis ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΙΝΙΑ...το crysis σου επιτρέπει να δημιουργήσεις στο μυαλό σου την δικιά σου ταινία και με την βοήθεια των ΑΠΙΣΤΕΥΤΩΝ γραφικών που είναι ένα έξτρα αλλά όχι απαραίτητο, η εμπειρία γίνεται ακόμη πιό "διαστημική"....

Επίσης όλος ο ντόρος με τα γραφικά του παιχνιδιού ήταν ο μόνος τρόπος marketing αλλά όχι η ουσία του παιχνιδιού.

Όσοι νομίζετε ότι βάζεις το crysis για τα γραφικά του ΜΟΝΟ προσπαθήστε να το παίξετε την επόμενη φορά και βάλτε και το μυαλουδάκι σας να δουλέψει λίγο, το παιχνίδι είναι άσκηση του μυαλού, αν θέλετε να ξεκουραστείτε δείτε καμιά ταινία ή παίξτε κανα χαζοκονσολοπαίχνιδο, για αυτό βγήκαν εξαρχής..για να τα παίζουν και οι γιαγιάδες σας...

Σε αυτά που λέω είμαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ, το ξέρω, αλλά πιστεύω οτι έχω τα @@ και την αντίληψη να καταλαβαίνω τι γίνεται γύρω μου, δυστυχώς η μαζικοποίηση που γίνεται με σκοπό τα λεφτάκια δεν γίνεται αντιληπτή από τις μικρές ηλικίες και δυστυχώς ούτε και από μεγαλύτερους.

P.S: Υπάρχει ένα πολύ καλό άρθρο στο PC Master του προηγούμενου μήνα νομίζω, σχετικά με το θέμα crysis και παιχνιδιών "σε παίρνω από το χέρι" όπου τα λέει πολύ καλά και με πιο διπλωματικό τρόπο από μένα, αν το βρώ θα το postaro.

Link to comment
Share on other sites

@Matia

Επέτρεψε μου να σου πω ότι ανεγκέφαλο και μανιακό να πας να πεις τον εαυτό σου στο κάτω κάτω που την βρίσκεις να προχωράς και να σκοτώνεις όλο και περισσότερους χωρίς νόημα σε όλο το παιχνίδι και γούστο σου που σου αρέσει το game όπως εμένα μου αρέσει το saints row ας πούμε,αλλά όχι να βγαίνεις να τα λες όπως τα λες και όχι να λες εμένα χαζό και τον άλλον χαζό όπως και εγώ λέω εσένα μανιακό,και όχι να λες τέτοια προσβλητικά λόγια για τα παιδιά και εμένα που "δεν μας αρέσει" επειδή δεν μας αρέσει για κάποιον λόγο,ωραία;

Δηλαδή δεν κατάλαβα,από που και ως που αν σε κάποιον δεν αρέσει το Crysis είναι ανεγκέφαλο παιδί,χαζός,ηλίθιος,βλάκας;

Προσβάλεις και μέλη που έχουν ποστάρει εδώ,δεν είναι καθόλου γενικά τα λόγια σου!

Δηλαδή το call of duty είναι ταινία; Το half life είναι ταινία; Tο far cry 2 μήπως; Δεν καταλαβαίνω,πως το θέτεις το "ταινία";

Δηλαδή ένα game μας κρίνει; Και από πότε το Crysis σε κάνει genius; Genius σε κάνει το πάζλ που σου φλασάρει 1ms 20 εικόνες και πρέπει να τις θυμάσαι μετά,και επίσης genius σε κάνει το game με τα άγνωστα σχήματα που πρέπει με το μυαλό να τα ταιριάξεις,όχι το Crysis,μην τρελαθούμε τώρα.Παίξε Tetris να σου πέφτουν τα κομμάτια αστραπή και να βγάζεις σκορ να δεις τι πάει να πει αντίληψη.

Πήγαινε πες τα όπως είναι στο μυαλό σου σε έναν (παιδο)ψυχολόγο ότι πρέπει σε όλους να αρέσει το crysis και ότι σε μερικά παιδάκια που είναι ανεγκεφαλα δεν αρέσει να σχεδιάζουν στο μυαλό τους εμ ψυχρό άγριες εκτελέσεις ανθρώπων για να περάσουν χωρίς νόημα απλώς με ένα απλό objective την πίστα σε ένα game,και αν δεν σε βγάλει ψυχασθενή και σου δώσει φάρμακα,θα κάτσω όχι να με φτύσεις,αλλά να με κατουρίσεις.

Και για ποιόν λόγο "ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΜΗ"; Εσύ μου κάνεις για τύπο που νομίζει ότι τα μυαλά πριν γενηθούν,πρέπει να περάσουν crysis test για να πάρουν την στάμπα "Crysis Certified" και όχι την Humanity.

Σε αυτά που λέω είμαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ, το ξέρω, αλλά πιστεύω οτι έχω τα @@ και την αντίληψη να καταλαβαίνω τι γίνεται γύρω μου, δυστυχώς η μαζικοποίηση που γίνεται με σκοπό τα λεφτάκια δεν γίνεται αντιληπτή από τις μικρές ηλικίες και δυστυχώς ούτε και από μεγαλύτερους.

Παρατά μας από δω,δεν πάω να φάω και μπαν,δεν θα κάτσω να ακούω ότι εσύ που παίζεις crysis καταλαβαίνεις τι γίνεται γύρο σου και είσαι normal επειδή σου αρέσει το crysis,και εμάς να μας υποτιμάς από ένα απλό γούστο και ένα απλό κέφι.Αλλά βέβαια αν εσύ ξέρεις τι γίνεται γύρο σου και παίξεις crysis,εμείς που δεν το κάνουμε δεν ξέρουμε.

Δεν πιστεύω να αρπάχτηκα χωρίς λόγο,αν το έκανα όμως συγνώμη,απλώς ένιωσα ότι πρέπει να υποστηρίξω μια ομάδα ατόμων από κάτι που τα προσβάλει από κάτι που δεν κολλάει να πέσει προσβολή.

@HighT3ch ναι το πρόσεξα εγώ,αλλά μέχρι να δεις in game trailer δεν καταλαβαίνεις χρηστό.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια ενa ξερω οτι τον Αυγουστο που θα παρω τις 5850 χ 2 cf παλι CRYSIS θα παιζω! :hehe:

Τι να λεμε παιχνιδαρα, το τερματιζω τουλαχιστον 3 φορες το χρονο , οσες φορες αλλαζω hardware

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, μια χαρά παιχνίδι είναι, αλλά δες τι λέει ο matia :

το παιχνίδι είναι άσκηση του μυαλού

Μην τρελλαθούμε κι' όλας. Ούτε γρίφοι, ούτε τίποτα. Ενα απλό fps είναι, και μάλιστα από τα πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

πω πω ρε παιδιά, ένα θέμα άνοιξε πάλι και το κάνατε πόλεμο με αντιπαραθέσεις και μαλώματα... ηρεμήστε λιγάκι και απλά πείτε την γνώμη σας, απορώ δλδ ώρες ώρες...

@seb

θα γίνει ΚΟΛΑΣΗ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕ :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.