Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Πάντως για την διαδρομή με το ποδήλατο δεν φταίει η ακρίβεια, αλλά το sampling rate.

Για το τρέξιμο πάω πάσο... Λες και είσαι ο spiderman στην έβγαλε τη διαδρομή :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εννοείς ότι η διαδρομή (κόκκινο) δεν ακολουθεί ακριβώς την κίτρινη (δρόμος) ;

Ναι. Είδα ότι έχει sampling rate και το έβαλα στο 1sec αντί για smart recording (κάτι τέτοιο)

Η τσέπη δεν ήταν από μόλυβδο, δλδ ffs.

Επίσης: Για να συγχρονίσει η μπαχατέλα πρέπει να μην κινείσθε; (άλλοι λένε στα φορουμζ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, άλλοι όχι) Πηγαίνω με τα πόδια για τρέξιμο σε ένα πάρκο στα 700 μέτρα από το σπίτι και συγχρονίζει όταν σταματήσω και ξεκινήσω τις διατάσεις.

Προς ώρας το μόνο θετικό σε σχέση με το κινητό είναι το μέγεθος. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Dedicated gps functionality my A$$

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Και το iphone σε cold boot θελει 2-3 λεπτα να κλειδωσει αλλιως εχει ενα ευρος 200 μετρων, οποτε κανε και εσυ το ιδιο.

Τα παλιοτερα gps θελαν 5 λεπτα και βαλε να κλειδωσουν.

Στον ίδιο χρόνο (ίσως λίγο παραπάνω) συγχρονίζουν ΕΝ ΚΙΝΗΣΕΙ και κινητά των 200 ευρώ (Moto G / GPS + GLONASS) που πληρώνεις και οθόνες/δέκτες κλπ κλπ. Τέλοσπαντων, ελπίζω να έχω μάπα κομμάτι, αλλιώς απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

SMCX6DJ.jpg

Garmin Connect

Βόλος-Κάρλα-Κερασιά-χωριοπουδενθυμαμαιονομα1-2-στάνες-πρόβατα κτλ-Βόλος reverse cowg----όχι λάθος :p

ανηφόρα και ζέστη=κακό

κατηφόρα και ζέστη=καλό

κοντά στην κορυφή άρχισα τις ψαλμωδίες,μανούλα :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Που πήγαν οι πράσινες παγουροθήκες; :p

Χαχαχα!!! Διαβαζα τα ποστ με την σειρα και φτανω στη φωτογραφια του ποδηλατου του Χρηστου. Σκεφθηκα ακριβως το ιδιο πραγμα!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είδα ότι έχει sampling rate και το έβαλα στο 1sec αντί για smart recording (κάτι τέτοιο)

Η τσέπη δεν ήταν από μόλυβδο, δλδ ffs.

Επίσης: Για να συγχρονίσει η μπαχατέλα πρέπει να μην κινείσθε; (άλλοι λένε στα φορουμζ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, άλλοι όχι) Πηγαίνω με τα πόδια για τρέξιμο σε ένα πάρκο στα 700 μέτρα από το σπίτι και συγχρονίζει όταν σταματήσω και ξεκινήσω τις διατάσεις.

Προς ώρας το μόνο θετικό σε σχέση με το κινητό είναι το μέγεθος. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Dedicated gps functionality my A$$

Με το 510 μου δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα. Κάποια λίγα (4-5) μέτρα ανακρίβεια είναι αναμενόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι σκατα γινεται με τα φρενα μου; Πριν κανα 2 μηνες τα πηγα για εξαερωση. Το παιρνω, μετα απο 2-3 προπονησεις εμεινα παλι. Το ξαναπαω. Οκ. Ερχεται ο αγωνας στην Οιτη πριν κανα 2 εβδομαδες. Μετα τον τερματισμο παλι εμεινα απο φρενα. Το ξαναπαω. Το παιρνω και μετα απο 2-3 προπονησεις παλι ειμαι χωρις φρενα.

Τι γινεται; Διαρροη δεν εχω δει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "έμεινα" δε πιάνουν ΚΑΘΟΛΟΥ ??

Σε καθε φρεναρισμα πιανουν ολο και λιγοτερο. Οι μανετες πλεον ακουμπουν στα χερουλια. Αν συνεχιζα μια βολτα ακομα, πιθανοτατα δε θα επιαναν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Σου κάνουν πολύ πρόχειρα την εξαέρωση εκεί που το πας. Αν υποθέσουμε ότι έχεις τακάκια αλλά αυτό θα το έβλεπαν και θα σου έλεγαν να τ αλλάξεις. Ενώ η εξαέρωση θέλει μια στοιχειώδης μαστοριά.

Link to comment
Share on other sites

οι δισκόπλακές σου είναι ακόμα ασημί η έχουν γίνει μώβ? :p

Επίσης μάθε να κάνεις εξαέρωση μόνος σου. .. και ακτινολόγηση όσο μπορείς

Την επομενη φορα θα δοκιμασω ρε πουστη μου μονος να δω.

Οι δισκοπλακες ειναι ασημι ακομα...γιατι;;;

[MENTION=4508]Dem[/MENTION]

Αυτο σκεφθηκα και εγω, προχειροδουλεια, αλλα δε ξερω μιας και το μαγαζι το εχει φιλος. Τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει μαγαζί κάποιος ή το ότι είναι φίλος δεν σημαίνει αυτομάτως ότι είναι και καλός μάστορας. Επίσης έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως ο καθένας κάτι κάνει καλά και κάτι όχι.

Αλλού πάω για ακτινολόγηση, όταν δεν μπορώ μόνος μου, και αλλού πάω για εξαέρωση πχ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.