Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Έχω βάψει ποδήλατο..

Το έτριψα με βούρτσα που μπαίνει σε black&decker για πολύ ώρα και με πολύ υπομονή έβγαλα το χρώμα.

Εγώ χρειάστηκα 2 μπουκάλια spray δεν θυμάμαι μάρκα να σου πω τώρα αλλα ήταν μαύρα mat,τα χρησιμοποίησα και τα 2,και στο τέλος το αποτέλεσμα με ενθουσίασε και το χρώμα δεν έβγαινε με κάποιο ελαφρύ χτύπημα :D

Ναι με τετοιο χαρτι θα το τριψω.Και δεν σου εσταξε καθολου?Καλα οτι θα σταξει,θα σταξει εκει που ειναι η κολυση των σιδερων/αλουμινιων,αλλα στο υπολοιπο body?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τετοιο χαρτι θα το τριψω.Και δεν σου εσταξε καθολου?Καλα οτι θα σταξει,θα σταξει εκει που ειναι η κολυση των σιδερων/αλουμινιων,αλλα στο υπολοιπο body?

Αν ξέρεις να βαφείς με spray δεν στάζει.Εμενα δεν έσταξε καθόλου.

Απλά το spray το χρησιμοποιείς σε απόσταση 10 με 15 εκατοστά από αυτό που θες να βάψεις ;)

Έτσι το χρώμα απλώνεται και δεν πάει μόνο σε ένα σημείο.Οποτε NO τρεξίματα :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και το ασπρο σαν χρωμα δεν μου αρεσει, ο συνδιασμος μαυρου και ασπρου του ποδηλάτου σου ειναι πολυ όμορφος! Και 7,5 κιλα ...πούπουλο.

Παρόμοια σελα εχω και εγω στο ποδήλατο μου αλλα ειναι κάπως άβολη και μετα απο 15 λεπτα με ενοχλει...

Έχετε να προτείνετε κάτι ? :coax:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DJD πολυ δυνατο το εργαλειο σου!! Μεγειες και καλες βολτες :flower:

(update: Βρηκα ενα specialized s-works μτχ με 420 χλμ στα 800Ε, αλλα μαλλον θα παω για canyon... το s-works ειναι μισο νουμερο μεγαλυτερο κ γενικα ο τυπος (10 ποντους ψηλοτερος) μου ειπε οτι εβαλε μακρυ λαιμο και σελα με offset γιατι ειναι λιγο νευρικο..δεν ξερω ρε γμτ μου αρεσει πολυ κ καινουριο ειναι κοντα στα 2κ...αλλα αν ειναι ετσι...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :) Κόστισε αρκετά.. δε τα έχω βάλει κάτω να δω πόσα ακριβώς βγήκαν, γιατί είναι "hand-made", αγόρασα ξεχωριστά σκελετό, ανταλλακτικά, τιμόνια, ρόδες κτλ.. Κοντά στα 1.7-2κ το υπολογίζω..

fotme μη πάρεις μεγαλύτερο ποδήλατο από το μέγεθος σου, θα σου βγει σε κακό αν δεν είναι στο σωστό νούμερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο DJD! :ντρουλ:. Εκείνο με τα 7k που έλεγες είναι άλλο; ;s

Όχι ρε, δε το έχω αγοράσει αυτό :) Dream bike είπαμε είναι..

Το άλλο που έχω είναι αυτό:

attachment.php?attachmentid=73776&stc=1&d=1235841753

και το άλλο της οικογενείας:

attachment.php?attachmentid=35674&stc=1&d=1246282063

post-23-1416074039,2845_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό λιώσιμο.

Μακάρι να το βγάλεις άχρηστο από τα πολλά χιλιόμετρα.

"Το άλλο της οικογένειας"

Αν πρόκειται για γυναίκα όπως το βλέπω, θέλει μικρότερο λαιμό έως ανύπαρκτο στο τιμόνι. Οι γυναίκες θέλουν κοντύτερο μήκος από το κανονικό για το ύψος τους.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε κι ένας φίλος:

Yay, free contraception. "It's OK baby, I'm a cyclist".

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.