Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Η οπισθεν, η κοινη λογικη, οι καθρεφτες δεν εχουν καμια σχεση με τον τροπο οδηγησης. Καλυτερα να το κανε βιδες με μια πρωτη και κοφτες παρα να μην μπορει να την ξεπαρκαρει. Οδηγηση απ τη στιγμη που κυκλοφορουν και αλλοι στο δρομο δεν ειναι μονο το σκιλ σε πιστα
Δίκιο έχεις, δεν μιλάω γενικά.

Όμως, αυτό που κάνει στο βίντεο συγκεκριμένα είναι απλά αστείο ρε φίλε

μαγκες,χολντ γιορ χορσιζ γιατι θα τρελλαθουμε τωρα.

Εξω απο το αυτοκινητο μια χαρα μαγκες ειμαστε ολοι και εξυπναδες του στυλ "ας τοχα γω και θα σας εδειχνα κλπ" "ρε τον κουλο κλπ",και φυσικα ολα αυτα χωρις ναχουμε οδηγησει κατι απο αυτα ποτε.

Απο μεσα ομως,τα αυτοκινητα πουχουν παραξενο σχεδιασμο κ ειναι φτιαγμενα για επιδοσεις ΔΕΝ ειναι φτιαγμενα για ορατοτητα και ευελιξια μες στην πολη,και στα @@ του τζιουζιαρο και του μπερτονε και του πινινφαρινα αν δεν μπορεις να παρκαρεις και να ξεπαρκαρεις η να ελιχθεις.

Φιλος εχει κοπανησει την πορτα Lamborghini στην οροφη χαμηλοταβανου γκαραζ συγγενους.Ας ερθει οποιοσδηποτε εχει οδηγησει κατι παρεμφερες να τον πει ατσουμπαλο η γουωτεβα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ολα εχουν σχεση με τον τροπο οδηγησης, και το ξεπαρκαρισμα οδηγηση θεωρειται..

ξαναλεω, απο μια στιγμη(ατυχη?) κρινεται τις ικανοτητες καποιου..

αυτο λεγεται, αυθαιρετο συμπερασμα...

δηλαδη αν δεν χτυπουσε θα ειχε skills, ενω τωρα δεν εχει...?

Δεν κατάλαβες :)

Το να μπορεί να κάνει μία απλή μανούβρα όπως το ξεπαρκάρισμα δεν τον κάνει καλό οδηγό.

Το να μην μπορεί όμως να την κάνει, σίγουρα τον κάνει όχι καλό οδηγό.

(Για να μην πω ότι παίζει να είχε και parking sensors και το ξεφτιλίσουμε περισσότερο :p)

Προσωπική άποψη είναι τα παραπάνω, μιας και θεωρώ ότι το παρκάρισμα-ξεπαρκάρισμα είναι κι αυτά πολύ βασικές γνώσεις από τη στιγμή που παίρνεις ένα δίπλωμα για να κρατάς τιμόνι.

μαγκες,χολντ γιορ χορσιζ γιατι θα τρελλαθουμε τωρα.

Εξω απο το αυτοκινητο μια χαρα μαγκες ειμαστε ολοι και εξυπναδες του στυλ "ας τοχα γω και θα σας εδειχνα κλπ" "ρε τον κουλο κλπ",και φυσικα ολα αυτα χωρις ναχουμε οδηγησει κατι απο αυτα ποτε.

Απο μεσα ομως,τα αυτοκινητα πουχουν παραξενο σχεδιασμο κ ειναι φτιαγμενα για επιδοσεις ΔΕΝ ειναι φτιαγμενα για ορατοτητα και ευελιξια μες στην πολη,και στα @@ του τζιουζιαρο και του μπερτονε και του πινινφαρινα αν δεν μπορεις να παρκαρεις και να ξεπαρκαρεις η να ελιχθεις.

Το αμάξι ΙΣΑ ΠΟΥ ΤΣΟΥΛΑΓΕ. Δεν τον ανάγκασε κανείς να ξεπαρκάρει βιαστικά και πήγε και ξυνότανε δίπλα στις κολώνες.

Και φταίει η ορατότητα και το ντιζάιν ρε τσάκωνα? Άμα δε βλέπεις, οκ σεβαστόν, αλλά take your time και βγάλε και το κεφάλι έξω να δεις άμα λάχει.

Εκτός αν απλά έχει τόσο χρήμα που δεν τον νοιάζει να βάφει κάθε βδομάδα προφυλακτήρες.

Φιλος εχει κοπανησει την πορτα Lamborghini στην οροφη χαμηλοταβανου γκαραζ συγγενους.Ας ερθει οποιοσδηποτε εχει οδηγησει κατι παρεμφερες να τον πει ατσουμπαλο η γουωτεβα.

Καλά, άλλη ιστορία είναι αυτό (θέμα συνήθειας) :)

Έγινε επεξεργασία από nickstamat
Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα πλακα κανετε; τη σχεση εχει η πορτα της λαμπο που ανοιγει προς τα πανω με το να κανεις πισω το οχημα; 100% των οχηματων πανε πισω,μονο η λαμπο και η sls εχουν πορτες προς τα πανω.

Και δεν ειπαμε οτι τον κοψαμε στην οπισθογωνια σε τυφλη γωνια με αναποδη κλιση νυχτα, σε κολωνα βρηκε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κουοταρω απο σεατνετ τα τσακωνοκατορθωματα

για ακομη μια φορα ο τσακωνας δικαιωνεται (εν μερει προς το παρον).

πηγα στο τμημα να παραλαβω την απαντηση του διοικητη στην ενσταση του πελατη ,μουδωσαν τυπωμενο χαρτακι με αριθμο πρωτοκολλου,σφραγιδα και τεκμηριωση και φυσικα οταν τολμησε να μου πει ενας τυπακος "ας λεει οτι θελει ο νομος" και τουπα " θες τα εγγραφα μου με δικαστικο επιμελητη μηπως?" ,κανεις δεν τολμησε να αντιδρασει,ουτε καν να ρωτησει την δικηγορικη μου ταυτοτητα η το ονοματεπωνυμο μου...Και μπακαλης ναμουν,μια χαρα θατους ειχα κανει τσαμπουκα.

Απορριφθηκε βεβαια η ενσταση μου -οπως λενε και οι διαταγες τους-,αλλα συνεχιζω στα δικαστηρια.

Διαβαζω που λετε και ξαναδιαβαζω την πραξη απορριψης της ενστασης (που ειναι με το ζορι 10 γραμμες,μαζι με τις υπογραφες και την ημερομηνια,ενω η ενσταση μου ηταν 3 σελιδες πυκνοτυπωμενες Α4) και ο αξιωματικος που την εχει γραψει,προσπαθωντας να την τεκμηριωσει εγραψε αναποδα τον αριθμο του ΦΕΚ του νομου και οταν το εψαξα στην νταταβαζε εβγαλε μια παντελως ασχετη αποφαση του υπουργειου Ναυτιλιας..με λιγο guesswork βρηκα τελικα ποιο ΦΕΚ εννοουσε ,που ειναι μεν για τροχαιες παραβασεις αλλα παλι ειναι ασχετο με την περιπτωση μου.

Και λεω:

Φταιω εγω τωρα να παω να τον τρολλαρω με την αποφαση του υπουργειου ναυτιλιας?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

μαγκες,χολντ γιορ χορσιζ γιατι θα τρελλαθουμε τωρα.

Εξω απο το αυτοκινητο μια χαρα μαγκες ειμαστε ολοι και εξυπναδες του στυλ "ας τοχα γω και θα σας εδειχνα κλπ" "ρε τον κουλο κλπ",και φυσικα ολα αυτα χωρις ναχουμε οδηγησει κατι απο αυτα ποτε.

Απο μεσα ομως,τα αυτοκινητα πουχουν παραξενο σχεδιασμο κ ειναι φτιαγμενα για επιδοσεις ΔΕΝ ειναι φτιαγμενα για ορατοτητα και ευελιξια μες στην πολη,και στα @@ του τζιουζιαρο και του μπερτονε και του πινινφαρινα αν δεν μπορεις να παρκαρεις και να ξεπαρκαρεις η να ελιχθεις.

Φιλος εχει κοπανησει την πορτα Lamborghini στην οροφη χαμηλοταβανου γκαραζ συγγενους.Ας ερθει οποιοσδηποτε εχει οδηγησει κατι παρεμφερες να τον πει ατσουμπαλο η γουωτεβα.

η αίσθηση του χώρου και του περιβάλλοντος είναι αναγκαίο προσόν ενός καλού οδηγού. Πάει παρέα και με την κοινή λογική: Αν δεν νιώθεις άνετα με το χώρο που είσαι εκείνη τη στιγμή, προσέχεις κατιτις παραπάνω. Αν παρκαρεις και στο πεζοδρόμιο, όπως ο παραπάνω κύριος, προσέχεις διπλά!

Βέβαια, με το χρήμα που έχει ο κύριος δεν νομίζω να στεναχωρέθηκε ιδιαίτερα. Ίσως να ξενερώσει που τα φιλαράκια του με τα αντίστοιχα αυτοκίνητα του κάνουν καζούρα ("κουλέ", "μανταλάκια" κλπ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα project που ετοιμάσαμε η παρέα μετά από αρκετή δουλειά και οργάνωση.

Yamaha RFZ 600 (yahama raptor με κινητήρα από fazer fzs 600 2003 95hp + εσαγωγές, ζιγκλέρ και ολόσωμη ελευθέρας εξάτμιση με τελικό pro circuit T4).

ποσα κιλα ειναι το οχημα και μεχρι ποσες στροφες φτανει?δεν ξερω απο 2τροχα αλλα φανταζομαι θα σκαβει...

Link to comment
Share on other sites

Το όχημα αν ήταν μπάρα σε πάγκο οριζόντιο έβγαζα setάκι :D (100-120 κιλά είναι).

Στροφές 13.500. Το βήμα το έχουμε κοντύνει να σπάει στα ±150km/h από 260 που ήταν.

Απογειώνεται, σκάβει θα ανεβάσω video ελπίζω σήμερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα project που ετοιμάσαμε η παρέα μετά από αρκετή δουλειά και οργάνωση.

Yamaha RFZ 600 (yahama raptor με κινητήρα από fazer fzs 600 2003 95hp + εσαγωγές, ζιγκλέρ και ολόσωμη ελευθέρας εξάτμιση με τελικό pro circuit T4).

Δές εδώ άν και το φτιάχνει ακόμα ο τύπος. Motors DirtDevil 750cc - bit-tech.net Forums

Link to comment
Share on other sites

Το συζητας;Τα αγαπαω!!! Ωραιο!

To ιδιο σκεφτομουν να κανω και εγω ρε συ performer με ενα τετοιο που εχουμε απο τα παλια...

Αλλα φοβαμαι με ολους αυτους τους τρελους στον δρομο. :fist:

Link to comment
Share on other sites

ξύπνησα σήμερα και έπλυνα το οικογενειακό κιμιλιο που με πηγαινοφερνει απο τα χριστουγεννα σε φροντιστήρια σχολεία αλλά και βόλτες!

κουκλι δεν ειναι?

κανγκουρας Mode on/ Λεπον βαζουμε μοτερ απο Ζ125 θυριδωμενο με πιστονι απο DT200 , μπροστινο απο f1z-r με δισκοπλακες μαργαριτες,πεταμα την ποδια ,σκαφτη σελα , λαστιχα 60/90 το χαμηλωνουμε απο μπροστα

πισω νικελια αμορτισερ αεριου,γραναζομενο για εκκινησεις ,εξατμιση 'κανωφασαριαριχνωτζαμαριες" αερογραφιες

στο σκελετο και νικελια το ψαλιδι .κανγκουρας Mode off/

Περαν της πλακας αν δεν το βαζεις λαδι απο βενζιναδικο ,ξερεις εκεινα τα μικρα ασπρα μπουκαλακια και

βρεις την μαμα εξατμιση θα σε παει πολλα χρονια.Α βαλε και 2 φλασακια πισω, τα λαστιχα φαινονται καλα

εκτος αν ξεραθηκαν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι οι τρελοί στο δρόμο σου φταίνε, όχι ότι τα 16άχρονα με τα παπάκια γράφουν στα @@κια τους τον ΚΟΚ και δεν ξέρουν να οδηγάνε :p:hehe:

Και αυτοι μαζι.

Εγω για να πηγαινω στις δουλειες μου το θελω,δεν φταιω σε τιποτα να μου παρουν το κεφαλι ολοι αυτοι. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

διχρονο ειναι, του εχω βαλει ενα λαδακι που δεν βγαζει καθολου καπνο και δε μυριζει τπτ!!!

γενικα στεναχωρηθηκα που του αλλαξα εξατμιση..εφυγε ο σιγαστηρας και εκανε λες και ηταν 1000 αλογα.

και ετσι εβαλα αυτη.

ωστοσο το θελω να ειναι οπως το πηρε ο πατερας μου.

Link to comment
Share on other sites

Περαν της πλακας αν δεν το βαζεις λαδι απο βενζιναδικο ,ξερεις εκεινα τα μικρα ασπρα μπουκαλακια και

βρεις την μαμα εξατμιση θα σε παει πολλα χρονια.Α βαλε και 2 φλασακια πισω, τα λαστιχα φαινονται καλα

εκτος αν ξεραθηκαν.

τα λαστιχα ειναι 1 χρονου

το ενα φλασακι μου εγυγε στο δρομο αλλα γιρισα και το μαζεψα

θα στο μαστορα να το βαλει

να και το λαδι που χρησιμοποιω

DSC_1415.jpg

DSC_1416.jpg

και καταναλωση 5 ευρω τα 100 χιλ. πηγαίνοντας συνεχεια ταπα :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.