Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

εμένα πάντως όταν με έγραψε ένας κατά τα άλλα ευγενέστατος αστυνομικός ενώ πήγαινα με 110 στην εν λόγω ευθεία, ύστερα από την σχετική κλάψα (η οποία ήταν πέρα για πέρα αληθινή καθότι ήμουν με το αυτοκίνητο της δουλειάς και έτρεχα να προλάβω πελάτη), με έγραψε ότι πήγαινα με 78 και την γλιτωσα με 50 ευρώ και 2-3 πόντους.

ειλικρινά, τι μπορεί να κάνεις εάν σε σταματήσει η αστυνομία, είναι τυπικότατοι στην συμπεριφορά τους και σε έχουν βρει να πας 3 φορές πάνω από το όριο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη λεμε οτι θελουμε εαν εισαι ευγενικος τις πιο πολλες φορες ειναι και αυτοι και οχι μονο μπορει να φυγεις με το 1/3 του προστιμου που κανονικα επρεπε να φας αλλα μπορει να τη γλιτωσεις και τελειως.απλα εμεις τσαντιζομαστε ,γιατι καλως η κακως λεφτα δινουμε για τις βλακειες μας...

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ανταλλακτικά (κλειδαριές θυρών βασικά) για VW Polo Mark III (Typ 6N, 1994–1999), του 1999

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Google βρήκα κάποια καταστήματα, αλλά θα ήθελα αν ξέρετε προσωπικά στα Δυτικά προάστια (μένω Πετρούπολη) κάποιον να πάω να ψωνίσω. Είτε καινούριες κλειδαριές, είτε μεταχειρισμένες.

Είναι το αυτοκίνητο της μαμάς και το χάλασε ο αδερφός και θα τρέξω εγώ...

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

To project σιγά σιγά τελειώνει. Μιας και βαρέθηκα να λύνω και να δένω το αμάξι στο σπίτι μου με τα 3ποδα, πήγα στο συνεργείο ενός φίλου να βοηθήσει και με την εμπειρία του και με τα εργαλεία του.

17557849775811601423013.jpg

54665498176146464712572.jpg

17763149813070132861378.jpg

Αύριο λογικά θα φτιάξουμε και το downpipe και το αμάξι είναι έτοιμο για προγραμματισμό.

Link to comment
Share on other sites

52 ευρώ η μια...:rant::rant:

Θα πάρω και τις 2 γιατί είναι σπασμένα όλα μέσα!:(

Γιατί δεν πας σε έναν κλειδαρά να στη φτιάξει?

Τα ίδια θα δώσεις και θα έχεις και το ίδιο κλειδι.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν προσπαθήσει να διαρρήξουν του οδηγού πριν κάνα χρόνο και τον είχαν χαλάσει. Έτσι καταργήσαμε του οδηγού βγάζοντας τον αφαλό. Η μαμά, ξεκλείδωνε από το συνοδηγό. Το αυτοκίνητο το παίρνει και ο αδερφός μου και χτες του έμεινε το κλειδί στου συνοδηγού. Προσπαθώντας να το βγάλει έσπασε κάποια μεταλάκια που είχε μέσα. Αυτά αλλάζουν με χαμηλό κόστος, είναι τα 4 κομμάτια (εκτός από το ελατήριο) που φαίνονται στο πάνω μέρος της φωτογραφίας:

%21CEnuSJQ%21mk%7E$%28KGrHqYOKo8E0U767h4dBNSbz4%29R1Q%7E%7E_35.JPG

Αν ήταν μόνο αυτά χαλασμένα θα τη γλιτώναμε φτηνά, πωλούνται και ως ξεχωριστά ανταλλακτικά και ως σετ επισκευής.

Δυστυχώς όμως έχει σπάσει το μέταλλο και στα 2 χερούλια (κάτω αριστερά στη φωτό) και πρέπει να μπουν καινούρια. Το χερούλι δεν πωλείται ξεχωριστά και δεν επισκευάζεται.

Αυτό που μπορεί να κάνει ο κλειδαράς (ο οποίος έχει και ανταλλακτικά POLO) που πήγα, είναι να μας κάνει τα 2 καινούρια πόμολα να ανοίγουν με το κλειδί που ήδη έχουμε. Επίσης 40 ευρώ για 2ο κλειδί σας φαίνονται καλά ή πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Είχαν προσπαθήσει να διαρρήξουν του οδηγού πριν κάνα χρόνο και τον είχαν χαλάσει. Έτσι καταργήσαμε του οδηγού βγάζοντας τον αφαλό. Η μαμά, ξεκλείδωνε από το συνοδηγό. Το αυτοκίνητο το παίρνει και ο αδερφός μου και χτες του έμεινε το κλειδί στου συνοδηγού. Προσπαθώντας να το βγάλει έσπασε κάποια μεταλάκια που είχε μέσα. Αυτά αλλάζουν με χαμηλό κόστος, είναι τα 4 κομμάτια (εκτός από το ελατήριο) που φαίνονται στο πάνω μέρος της φωτογραφίας:

%21CEnuSJQ%21mk%7E$%28KGrHqYOKo8E0U767h4dBNSbz4%29R1Q%7E%7E_35.JPG

Αν ήταν μόνο αυτά χαλασμένα θα τη γλιτώναμε φτηνά, πωλούνται και ως ξεχωριστά ανταλλακτικά και ως σετ επισκευής.

Δυστυχώς όμως έχει σπάσει το μέταλλο και στα 2 χερούλια (κάτω αριστερά στη φωτό) και πρέπει να μπουν καινούρια. Το χερούλι δεν πωλείται ξεχωριστά και δεν επισκευάζεται.

Αυτό που μπορεί να κάνει ο κλειδαράς (ο οποίος έχει και ανταλλακτικά POLO) που πήγα, είναι να μας κάνει τα 2 καινούρια πόμολα να ανοίγουν με το κλειδί που ήδη έχουμε. Επίσης 40 ευρώ για 2ο κλειδί σας φαίνονται καλά ή πολλά;

Τις αγόρασες τελικά ? αν οχι ακόμη να σου δώσω ένα τηλ να προσπαθήσεις και εκεί .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.