Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Πώς γύρισε έτσι!!!

Throttle off oversteer είδα σε κάποιο σημείο, υπερβολική διόρθωση και χαστούκι από την άλλη μεριά. Τσ, τσ, τσ...

Ωραίος, όμως, παραδέχεται το λάθος χειρισμό.

Άργησε πολύ να δώσει το ανάποδο.

Μην ξεχνάμε και τα χιλιόμετρα που έγινε όμως αυτό. Το να επαναφέρεις άμεσα το φουλ λοκ με 120+χλμ δεν είναι αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Λες να πήγαινε τόσο εκεί; Επίσης νομίζω ότι αν παρέμενε στο γκάζι θα το τράβαγε στο εσωτερικό της στροφής. Άλλη περίπτωση ήταν να μη κάνει ανάποδο και να συνεχίσει προς το εσωτερικό της στροφής, δεξιά, πάνω στο γκαζόν.

Link to comment
Share on other sites

φταίει που ήταν άνιωθος και πήγε να το παίξει μάγκας όμως

αν ομως το πηγαινε με το πλαι θα ηταν οδηγαρας?

ο διοργανωτης εχει την ευθυνη φυσικα, οπως και ο κοσμος που καθεται, εκει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και φταίνε οι οργανωτές (για το ατύχημα).

Αλλά μην το ξεφτυλίζουμε, ο οδηγός δεν πρέπει είναι mindless drone, πρέπει να μπορεί να κρίνει πόσο επικίνδυνο είναι αυτό που πάει να κάνει και να το προσαρμόζει ανάλογα στις συνθήκες. Με την ίδια λογική, οι δρόμοι στην ελλάδα είναι τραγικοί, οπότε ας οδηγάω όπως θα οδηγούσα autobahn και ότι γίνει, δεν φταίω;

Δεν ακούγεται λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τι ακριβώς ψάχνεις, αλλά σα μηχανικά μέρη είναι παρόμοια με τα Ford.

Ίδια μοτέρ κλπ.

Το focus '05 της αδερφής μου μας έβγαλε διάφορα προβλήματα..

Μόνο το μοτέρ και ο δίσκος δεν έχουν μαμηθεί μετά από 160.000 χλμ.

Η αλήθεια είναι ότι πέρασε πολύ δύσκολες στιγμές στα χέρια μου...

Αλλά έβγαλε και ζημιές ( Αντλία τιμονιού, σωλήνες λαδιού τιμονιού, μπροστά άξονας, κομπρέσσορας κλιματισμού, μια σωλήνα κλιματισμού και πολλαπλασιαστής)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.