Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Τί σίχαμα είναι αυτό;;

Λάκη, δεν έχω δει ακόμα το βίντεο που μου έβαλες, στο προηγούμενο ποστ. Έλειπα 2 μέρες τώρα και μαζεύτηκαν πολλά. Θα το δω σε 5'. Αν δεν έχει ποστάρει άλλος, θα κάνω EDIT.

Για να περάσει η ώρα δείτε αυτό, έχει 76 km στο κοντέρ.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-m3-e30-sport-evolution-neuwagen-mit-76-km-anzing-bei-m%C3%BCnchen/179900407.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxFirstRegistrationDate=1992-12-31&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

EDIT: Λάκη, ευτυχώς ήταν όλα καινούρια, που βγαίνουν από τα εργοστάσια, κανένα κλασικό και αναντικατάστατο. (βλέπε M1 ή M3E30 ή 850 :p)

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

το οτι ανθρωπος θα με εκανε να κατεβω απο το αμαξι, δεν το περιμενα...

ειμαι σε κεντρικο δρομο, και μπροστα ειναι αδιεξοδο, κλειστος δρομος λογω εργων, εχει πινακιδα υποχρεωτικα δεξια,

ακριβς μπροστα εχει ενα κομματι καθετα στον δρομο, κομμενη ασφαλτο και φαινεται το χαλικι...

απο συνηθεια παντα, κοβω και περναω σιγα σιγα τετοια σημεια.

πισω μου εχω, ενα corolla, που με παει κολλητα, παταω φρενο να περασω την τρυπα, και τρομαξε προφανως, κορναρει και παιζει τα φωτα...

τεσπα, τον βλεπω στριβω δεξια, ειναι απο πισω μου, και την ωρα που ξανακοιταω τον καθρεφτη, βλεπω οτι με κανει χειρονομια ο συνοδηγος..

φρεναρω, και κατεβαινω και του λεω,

θες κατι? τι παιζεις τα φωτα και κανεις χειρονομιες!

ουτε φωναξα, ουτε τιποτα!

πεταγεται με την μια ο συνοδηγος, και ερχεται μπροστα μου στην πορτα μου.. στο μεταξυ, εγω ειμαι ετοιμος να του την ριξω απο τα νευρα, και με την ακρη του ματιου μου που μαλλον καταλαβε ο οδηγος τι παει να γινει, παει να κατεβει...

αυτος, τι φρεναρεις?

εγω, ολοκληρη τρυπα εχει μπροστα, τι θες να κανω?

αυτος, που να το ξερω εγω, εμεις βιαζομαστε!

εγω, και τι θες να κανω επειδη βιαζεσαι εσυ! να μην με κολλουσες.

στο μεταξυ αυτος φορτωνει, και βλεπω οτι παει το πραγμα στραβα...

απεναντι εχει παρκο, πεταγεται, ενας μπαρμπας, που καταλαβε τι παιχτηκε και εβλεπε το σκηνικο, μενει εκει κοντα τον ξερω,

και μολις βλεπουν οτι ερχεται απο πισω τους και τους λεει, τι θες ρε κωλοΑθηναιε(μαλλον απο τις πινακιδες θα το εβγαλε φανταζομαι) τσαμπουκα εδω, 2 με εναν?

γυρναει με μια απαθεια, και μου λεει ,

οκ ρε φιλε.

και μπαινει στο αμαξι, και τελειωσε εκει...

ο κοσμος ψαχνεται μια φασαρια...

******* μου που κατεβηκα, αλλα με νευριασε η χειρονομια...

Με τοσα βιντεο που εχω δει απο Ρωσία αλλα και γεγονόντα απο κοντά εκτος Ελλαδας φοβάμαι τα πολλά πολλά... οταν βεβαια νευριάζεις σίγουρα ξεχνάς τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες έχω βρει ένα evo (αυτό εδώ), πήρα τηλέφωνο στην εταιρεία, ο τύπος φαινόταν ξηγημένος, τον ρώτησα αν έχει φάει στούκο και μου είπε ότι μάλλον είχε κουτουλήσει κάπου μπροστά, τίποτα σοβαρό. Με τα πολλά, μου είπε ότι κάπου στην μετώπη έχει μια κόλληση τιγκ (tig) η οποία είναι μικροσκοπική. Ο τύπος είπε ότι είναι μηχανικός και ότι δεν την είχε προσέξει, νόμιζε ότι είναι εργοστασιακή. Τι παίζει με αυτή τη κόλληση, για να χρειαστεί κόλληση στη μετώπη έφαγε γερό στούκο ή επιπόλαια πράγματα; Θα του ζητήσω φωτό βασικά.

Από μοτέρ λέει κόβει, 460 δυναμομετρημένο στου μαλλιώρα.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι σε τέτοιου είδους αμάξια και ειδικά βλετιωμένα, μπλέκεις όταν τα παίρνεις 2ο + μετά χέρι.

Καλό θα ήταν άμα το θες, να το πας πριν το πάρεις σε έναν άλλον φανοποιό που ξέρεις/εμπιστεύεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες έχω βρει ένα evo (αυτό εδώ), πήρα τηλέφωνο στην εταιρεία, ο τύπος φαινόταν ξηγημένος, τον ρώτησα αν έχει φάει στούκο και μου είπε ότι μάλλον είχε κουτουλήσει κάπου μπροστά, τίποτα σοβαρό. Με τα πολλά, μου είπε ότι κάπου στην μετώπη έχει μια κόλληση τιγκ (tig) η οποία είναι μικροσκοπική. Ο τύπος είπε ότι είναι μηχανικός και ότι δεν την είχε προσέξει, νόμιζε ότι είναι εργοστασιακή. Τι παίζει με αυτή τη κόλληση, για να χρειαστεί κόλληση στη μετώπη έφαγε γερό στούκο ή επιπόλαια πράγματα; Θα του ζητήσω φωτό βασικά.

Από μοτέρ λέει κόβει, 460 δυναμομετρημένο στου μαλλιώρα.

Αγαπητε φιλε θα σου ελεγα να μην ασχοληθεις καν... Το αυτοκινητο φαινεται ξεκωλιασμενο! Απειρες βελτιωσεις που ουτε καν ξερεις ποιος και τι εχει κανει πανω στο αυτοκινητο.

Μονο και μονο που ειναι το πιο φτηνο evo8 στο car.gr απο εμπορο κιολας ουτε καν θα επρεπε να το κοιταζεις.

Γνωμη μου ειναι αν θες καποιο evo να βρεις να παρεις ενα μαμισιο.:fun:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν έχεις το μικρόβιο του ΜΑΖΟΧΑ για να μην πω τίποτα άλλο απο "Μ" σε ΥΠΕΡΜΕΤΡΟ βαθμό, ή αν είσαι ο @spersv ΔΕΝ παίρνεις 2ο χέρι ή 3ο απο τέτοια αυτοκίνητα, πόσο μάλλον πειραγμένα κλπ.

Ναι είναι Ιάπωνας αλλά πραγματικά πας να μπλέξεις πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν έχεις το μικρόβιο του ΜΑΖΟΧΑ για να μην πω τίποτα άλλο απο "Μ" σε ΥΠΕΡΜΕΤΡΟ βαθμό, ή αν είσαι ο @spersv ΔΕΝ παίρνεις 2ο χέρι ή 3ο απο τέτοια αυτοκίνητα, πόσο μάλλον πειραγμένα κλπ.

Αν θες να πεις κατι, πες το ευθεως. Oh, wait... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι σε τέτοιου είδους αμάξια και ειδικά βλετιωμένα, μπλέκεις όταν τα παίρνεις 2ο + μετά χέρι.
Αγαπητε φιλε θα σου ελεγα να μην ασχοληθεις καν... Το αυτοκινητο φαινεται ξεκωλιασμενο! Απειρες βελτιωσεις που ουτε καν ξερεις ποιος και τι εχει κανει πανω στο αυτοκινητο.

Εκτός αν έχεις το μικρόβιο του ΜΑΖΟΧΑ για να μην πω τίποτα άλλο απο "Μ" σε ΥΠΕΡΜΕΤΡΟ βαθμό, ή αν είσαι ο @spersv ΔΕΝ παίρνεις 2ο χέρι ή 3ο απο τέτοια αυτοκίνητα, πόσο μάλλον πειραγμένα κλπ.

Ναι είναι Ιάπωνας αλλά πραγματικά πας να μπλέξεις πολύ.

Ευχαριστώ για τις γνώμες παιδιά, με έχουν θολώσει τα άλογα. :hehe: Το να έχει βελτιώσεις δε με πειράζει, φτάνει να ξέρω τι ακριβώς έχει. 3ο χέρι εννοείται πως δε θα πάρω evo, μη τρελαθούμε.

Τέσπα, συνεχίζω το ψάξιμο, εδώ bg πάντως όλα που βρίσκω είναι ξεκωλιασμένα εντελώς, βαράνε διαφορικά κτλ.

Aυτό φαίνεται καλή περίπτωση, ενώ αυτό είναι απλά καινούριο...

edit: btw Ο τυπάς στο video του [MENTION=3128]2cpu[/MENTION] με το evo, είναι ο Popov, τον γνωρίσαμε τις προάλλες στην έκθεση αυτοκινήτου στη Σόφια, και είχε το evo αυτό στο περίπτερο. Ο τυπάς είναι η θεά Κάλι, μιλάμε για πολλά χέρια...

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
Link to comment
Share on other sites

Aν ζεις βουλγαρια λογω σπουδων κλπ...το εχεις ψαξεις λογιστικα για το αν αξιζει να αγορασεις 2λιτρο απο ελλαδα?

Το αυτοκίνητο θα αγοραστεί από Ελλάδα, και κατευθείαν θα καταχωρηθεί βουλγαρία νομίμως, με bg πινακίδες κτλ, εφόσον δουλεύω εδώ. Φόροι κτλ, θα τους πληρώνω bg δηλαδή. Το ελληνικό κράτος μπορεί να πάρει τα κάκαλα'μ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σκεφτόμουν και αυτά , αν τα κυβικά δεν ήταν θέμα :

1. Alfa Romeo 147 GTA : Alfa Romeo Alfa 147 GTA/ΓΝΗΣΙΟ '03 - € 10.900 EUR - Car.gr

2. Nissan 350 Z: Nissan 350Z '04 - € 11.000 EUR (Συζητήσιμη) - Car.gr

3. Mercedes C350 : Mercedes-Benz C 350 SPORT PACKET '06 - € 10.800 EUR - Car.gr

Αν και με τους δρόμους που έχετε εκεί πάνω, θέλει εξτρα προσοχή.

Το Evo το χτυπάς μόνο εφόσον το έχεις τσεκάρει με μηχανικό της εμπιστοσύνης σου,

όπως σου είπαν και τα παιδιά πρωτύτερα.

Ο 4G63 είναι σε γενικές γραμμές ανεκτικό μοτέρ αλλά το τι φρικαλεότητες

έχω δει κατα καιρούς, ακόμα και σε μοτέρ που θέλουν προσοχή (π.χ Renesis) , δεν λέγεται...

ΥΓ καλές αγορές, μας άνοιξες την όρεξη και ξέρουμε οτι δύσκολα θα την ικανοποιήσουμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.