Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Στο yaris του 13 εμένα πάντως για κάποιο λόγο με χαλάει η τόσο κοντή κρεμαγιερα...

Κατα τα'λλα ειναι πολυ ανετο για μεταφορες στην πόλη,παρκάρισμα κλπ.

Συν οτι έχει και αρκετή ροπή αν θυμάμαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να ρίχνω ματιές δεξια και αριστερά για αυτοκίνητο θα ήθελα λίγο τη γνώμη και τις προτάσεις σας.

Με κύριο γνώμονα την αξιοπιστία και τη χαμηλή κατανάλωση, αλλά και τον όσο δυνατό χαμηλότερο θόρυβο μέσα στην καμπίνα σε ταξιδια κλπ εσείς προς τα που θα κοιτάγατε ;

Για να το κάνω λίγο πιο εύκολο με ενδιαφέρει να είναι κατα προτίμηση diesel και αν γίνεται να μην ξεπεράσουμε τις 15.000€ (η αγορά θα γίνει σε αρκετούς μήνες από τώρα, εκτός απροόπτου αλλά αυτό δεν ξέρω αν έχει σημασία).

Κάποια από αυτά που έχω δει και μου άρεσαν είναι τα Opel Astra, Αlfa Romeo Gulietta, Kia Ceed και Kia Rio.

Καμιά άλλη ιδεα ;

το 107-c1-aygo δεν το λες και αθορυβο

+1 για το yaris οπως ειπαν απο πανω, θα σου προτεινα kia, καλη επιλογη η alfa αλλα νομιζω ξεφευγεις απο το budget σου

μακρυα απο opel (θεματα με το κιβωτιο, οχι τοσο καλη καταναλωση)

Έγινε επεξεργασία από bassplayer
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τόσο μικρό Πέτρο, είναι εκτός πλάνου και γιατί δεν μου αρέσει και γιατί δε θα με βολέψει.

Από Toyota, θα κοιτούσα κατά προτίμηση το Auris και όχι το Yaris, αν και ανεβαίνει κάπως.

Γενικότερα μιλώντας, ποια είναι τα σημεία που χρειάζονται προσοχή στην αγορά μεταχειρισμένου (και πριν από αυτή) ; Επίσης, τι επιπλέον έξοδα τυχόν υπάρχουν που δεν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή του αυτοκινήτου ;

Link to comment
Share on other sites

Από πίσω είναι έκτρωμα το συγκεκριμένο :p

Αποριούλα τωρα. Αυτό εδώ Kia Ceed PRO CEED 1.4 90HP diesel '14 - 13.600 EUR - Car.gr λέει ότι είναι καινούργιο κλπ και οτι ακόμη δεν έχει ταξινομηθεί. Κάποια λογική εξήγηση για τα σχεδόν 4.000 χλμ που έχει γράψει ; Κάτι που θα μπορούσε να είναι ύποπτο ;

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας, δε νομίζω πως ζητάς πολλά.. απλά προσπαθείς με μια πολύ καλή enduro να ανέβεις ένα βουνό που θέλει land cruiser...

Μια καλή enduro ανεβαίνει εξίσου καλά, αν όχι καλύτερα από ένα land cruiser. Η σωστή αντιπαράθεση θα ήταν με trial, γιατί τίποτα δεν σκαρφαλώνει όπως αυτό. : )

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.