Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

εσύ που έχεις μηχανή μετά από ποια χλμ από την πίεση πονάνε τα αυτιά σου ?

Περαν της πλακας γιατι εβαλα την χιουμοριστικη ατακα στο τελος

ΔΕΝ κυκλοφορω/ρησα ΠΟΤΕ χωρις κρανος και ιδιως με τοσα χλμ.

Περαν εξαιρεσεων ,ειμουν στο συνεργειο βιαζομουν δεν εβρισκα το κρανος

και πηρα μεχρι στο βενζινα στη γωνια και εκεινο πηγαινα με 2,5 χλμ,ποτε χωρις κρανος.

Για να παρεις μια ιδεα οταν ειχα την αλλη που ηταν "γυμνη" και ειχα 840 κεντρο τον αερα με

κρανος η κατασταση πανω απο τα 120 χλμ ηταν κουραστικη εως (σε μεγαλες αποστασεις)

μεγαλη πικρα.Σκεψου να μην φορουσα και κρανος ωστε να καταλαβεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε πάντως οτι οι προδιαγραφές της βενζίνης 95ron επιτρέπουν 5% αιθανόλη ή 3% μεθανόλη.

Γιατί σε κάποιο από τα βίντεο έχει και " Ελεγχος νοθείας ΒΕΝΖΙΝΩΝ με Αλκοόλες (Αιθανόλη - Μεθανόλη) "

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Στο κτέο που πέρασα,μου είχαν βγάλει χαμηλή ένταση στα φώτα και πραγματικά απο την φωτεινότητα δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος και κάνει κουραστική την οδήγηση.

Σκέφτομαι να αλλάξω τις λάμπες με καινούργιες,όχι κάτι τρελό,δεν αξίζει άλλωστε.πχ Λάμπες Αυτοκινήτων, Moτο : ΛΑΜΠA ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ PHILIPS H4 PREMIUM (αυτές που έχει τώρα,μπορεί να μην έχουν αλλαχθεί και ποτέ).

Το θέμα είναι,θα δω διαφορά στον δρόμο η πεταμένα χρήματα???Το ποσό δεν είναι τρελό,αλλά δεν είναι καιρός για να τα σκορπάμε.

Γνωρίζει κάποιος να μου πεί???Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερες τις λάμπες PHILIPS, θα σου πρότεινα να βάλεις τις PHILIPS H4 X-TREME VISION. Μη τρομάξεις ότι με το +100% περισσότερο φως θα είναι φάροι και θα στραβώνεις τον κόσμο. Απλά αντί να δώσεις 3+3=6 ευρώ για 2 λάμπες, δώσε 10,89 για αυτές (το πακέτο περιέχει 2 λάμπες). Τις έχω βάλει στο δικό μου.

Επίσης τσέκαρε τα φανάρια σου να είναι καθαρά, γιατί η βρωμιά περιορίζει το φως.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Τι ίδιες έχω βάλει κι εγώ σε ένα (H7) avensis του '99 του πατέρα μου και νομίζω πως είναι ότι καλύτερο μπορούσα να βάλω. Δεν συγκρίνεται με xenon βέβαια.. μα δεν στραβώνει.. και φωτίζει όσο καλύτερα πάει. Όχι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι λευκότερες από τις μαμίσιες, οι Osram που έχω στο punto έχουν μία ανεπαίσθητη κίτρινη χροιά αλλά τις συγκρίνω με τις xenon του rx, η γυναίκα μου που τις σύγκρινε με τις μαμίσιες τις βρήκε λευκές.

Και οι δύο, Osram/Philips(τα συγκεκριμένα μοντέλα), θεωρούνται από τις καλύτερες λάμπες(από ότι έχω διαβάσει).

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερες τις λάμπες PHILIPS, θα σου πρότεινα να βάλεις τις PHILIPS H4 X-TREME VISION. Μη τρομάξεις ότι με το +100% περισσότερο φως θα είναι φάροι και θα στραβώνεις τον κόσμο. Απλά αντί να δώσεις 3+3=6 ευρώ για 2 λάμπες, δώσε 10,89 για αυτές (το πακέτο περιέχει 2 λάμπες). Τις έχω βάλει στο δικό μου.

Επίσης τσέκαρε τα φανάρια σου να είναι καθαρά, γιατί η βρωμιά περιορίζει το φως.

δε θελουν μοντα αυτες ε ?

Μπορεις να βγαλεις φωτο ?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια βόλτα απο ηλεκτρολόγο.Ρώτησα για τις απλές λάμπες(είχε bosch και osram) και μου είπε ότι δεν πρόκειται να δω διαφορά σε σχέση με αυτές που έχω τώρα.Μου πρότεινε κάτι αμερικάνικες που μπλεδίζουν λίγο(δεν θυμάμαι μάρκα),90% περισσότερο φως έγραφαν.Με αυτές μου είπε θα υπάρξει διαφορά.

25 ευρώ οι 2.Με τρώει η τσέπη μου.:hm:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.